Cyrtocara moori měl by někdo zájem?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Cyrtocara moori měl by někdo zájem?

Příspěvekod MMMMM » 15 kvě 2010, 09:31

Protože jsem kupoval cca 20 cyrtocara moori někdy v lednu, dnes někteří jsou až 10cm, a vesměs mám samce. Potřeboval bych se některých samců zbavit, měl by někdo zájem si přijet do Chomutova pro pár samců?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod wladys » 15 kvě 2010, 14:08

Nechci ti do toho kecat,ale pokud je skupina ok nerve se ti to tam,tak bych do té skupiny nezasahoval.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PetrK » 15 kvě 2010, 15:54

Já naprosto souhlasím s Wladysem. Já míval jednodruhovku ps.saulosi cca 13 ks a z toho se mi přebarvilo 9 samců. Všichni samci kromě jednoho se časem krásně vybarvili, že nebylo ani poznat, který z nich je dominantní. Musím říct, že tato skupina pro mě až kupodivu fungovala a to v cca 120l. Probíral jsem to i s p.Krautem, že jsem četl od spousty lidí, že se vybarví pouze jeden dominantní samec a on mi přesně potvrdil, že mi skupina fungovala hlavně z důvodu, že jsem měl více samců a proto se prý i všichni vybarvily. Má to prý odzkoušeno i např, u cyprichromisů, že při větší skupině poměr cca 1:1 nebo i více samců se vybarví téměř všichni samci a skupina lépe funguje než když má ve skupině např. 3-4 samce a 20-30 samic. Cyrtocary jsou hejnové ryby, takže pokud skupina funguje, raději bych "přebytečné" samce neubíral. Toť můj postřeh a názor. Ať se daří. PETR.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod MMMMM » 15 kvě 2010, 20:07

Rvali se jak koně, takže čtyři jsou už pryč. Všechny čtyři byly stejně velké, najednou všichni zmodrali a rvali se mezi sebou až mi skoro nadskakovalo sklo které kryje akva.
Ještě mi poraďte, samice mi vyplyvla mladé, skoro všechny sežrali zachránil jsem asi 5 a hodil k filtrům(mám dva vnitřní). Je nutné se nějak o ně zvlášť starat?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků