Cyphotilapia frontosa

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Cyphotilapia frontosa

Příspěvekod PatasRS » 30 srp 2010, 15:13

Zdravím, tak jsem se po velkém uvažování pustil do prací, které by měli vést k založení akvária a rozměrech 190x45x50 (dxšxv) - 427,5l. Líbí se mi Cyphotilapia frontosa a zajímalo by mě jestli by se dali tyto krásné ryby v takovémto akváriu chovat (je to maximální možný rozměr, který mohu zařídit) nebo byste mi raději doporučili něco podobného?? Chtěl bych k nim přidat ještě pár druhů jiných ryb. Uvažoval sem o menším poměru asi 1:4 aby se tam vešli v dospělosti a netlačili se s ostatníma rybama. Nebo potom Trofíky s Altolamprologus calvus, Altolamprologus compressiceps nebo Eretmodus cyanostictus. Díky za názory, jedná se mi čistě jen o osádku. :wink:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 srp 2010, 19:34

Na frontozy (vel.cca i 30cm) je to jen "dočastné řešení" než trochu povyrostou, je to dle rozměrů taková nudle. Já o nich taky uvažoval mám 150x60x60cm 540l. Na tyhle naše akvaria frontozy určitě ne. Zvol třeba hejno Tropheusů, osobně jsem to tak udělal a nelituju :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod neil » 30 srp 2010, 19:41

Doporučuji knihu Tlamovci v akváriu, pan Kraut tam připouští chov Frontos v akváriu již od tříset litrů. Takže do tvé nádrže zřejmě bez problémů. :)
neil
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2010, 17:17

Příspěvekod neil » 30 srp 2010, 19:42

Doporučuji knihu Tlamovci v akváriu, pan Kraut tam připouští chov Frontos v akváriu již od tříset litrů. Takže do tvé nádrže zřejmě bez problémů. :)
neil
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2010, 17:17

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 srp 2010, 19:47

Já ti zas doporučím pročíst pořádně toto http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... highlight=
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PatasRS » 30 srp 2010, 19:55

Matthes: už to mám vesměs pročtené, jen mě zajímá konktétně můj obsah a rozměry. Co říkáš na tu druhou variantu Tropheus +Altolamprologus calvus, Altolamprologus compressiceps nebo Eretmodus cyanostictus
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Aqua

Příspěvekod Matthes » 30 srp 2010, 20:13

No za mě osobně Altíky jsem měl pouze s leleupi k Tropheusům bych je nedával na ně je altík moc klidná ryba. Když tropheusy tak samotné hejno popř. dva druhy když se nemůžeš rozhodnout :lol: či zkusit k nim ještě nějaké Eretmody, někdo to zavrhuje někteří si to chválí záleží jak ti k sobě sedne osádka, jednotlivé ryby ... a mnoho dalších faktorů
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PetrK » 30 srp 2010, 20:15

Hloubka akva 45 cm je opravdu málo. Škoda, že nemůžeš jít na hloubku 60 cm, pak si myslím, že by byla nádrž dostatečná i pro Cyphotilápie. Pan Kraut chová Cyphotilápie v akva 170x60x50 cm a myslím, že nestrádají :D . Názory ohledně minimální velikosti nádrže pro Cyphotilápie se hodně rozchází, někteří uvádějí od 300l jiní např. od 1000l. Já osobně bych se při hloubce 60 cm a délce 190 cm cyphotilápií rozhodně nebál, ale těch 45 cm je dle mého názoru opravdu málo, ale jedná se pouze o můj osobní názor.
Tropheusy bych v akva nekombinoval s Altolamprologusi z důvodu naprosto rozdílného temperamentu ryb i potravinových nároků. Alťáci budou ve společnosti temperamentních tropheusů dost trpět a strádat. Alťáci by byli naopak vhodní společníci k Cyphotilápiím. Erotmodi jsou k Tropheusům vhodní, ale četl jsem od více lidí, že jsou to poměrně "problémové" ryby z důvodu, že v pozdějším věku bývají vůči svému druhu extrémě agresivní. Ber toto pouze jako můj osobní názor a uvidíme co poradí zkušení chovatelé. Přeji šťastnou volbu a hlavně opravdu přehodnoť zda není možné rozšířit hloubku nádrže, délka je parádní :o . PETR
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Příspěvekod Skol » 31 srp 2010, 09:08

Bože, vždycky je mi do breku, když čtu tak hloupou otázku od někoho, kdo následně tvrdí, že už "to má jaksi nastudováno". Viděl jste vůbec někdy dospělou frontózu v reálu, jak je to velká, pomalá a impozantní ryba. A když už jste to tak nějak pročetl, jistě taky víte, v jaké žije hloubce, to i těch 50 na výšku není nic moc, o šířce nemluvím vůbec.
Když se tedy chcete nazývat akvaristou, proč do skoro dvoumetrové úzké nádrže cpete za každou cenu afriku, notabebe tanganyiku, kde ryby jsou věsměs větší a orientované na dno nebo spodní vodní sloupec, místo drobných štíhlých hejnových rychloplavců. To je jako nacpat bernardýna do boudy pro bígla, protože boudu mám sice pro bígla, ale líbí se mi strašně bernardýn.
Ach jo, to že se o frontózách bavíte na malawi fóru a ne na jejich vlastním, taky moc nesvědčí o prostudování těchto stránek.
Chtělo by to trochu víc pokory, když už chcete vzít na sebe zodpovědnost za živé tvory.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 10:37

Díky všem za rady, reakci Skola, kterému je z tohoto fora do breku nechávám bez komentáře... vidím to na ty Trofíky s Erotmodusama... Co bych k nim mohl ještě přidat jako submisivní druh?
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník