Cyphotilapia frontosa

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Kamil » 31 srp 2010, 13:44

myfish studuji už dlouho, ale nikdy jsem si nevšiml kolonky region...
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 13:46

Kamil píše:myfish studuji už dlouho, ale nikdy jsem si nevšiml kolonky region...

Aaaano přesně tak :lol: Díky Kamile :D
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Skol » 31 srp 2010, 13:47

Pro mne to též není business, ale 30ti letý koníček. Nejsem zdaleka odborník, jen si prostě myslím, že nejdřív pátrám sám, studuji a až pak se ptám. Z vašich dotazů je zřejmé, že zrovna nepátráte.
Já radím, založte raději biotop asie nebo amazonka, tam jsou plavci, co nádrž ocení a vyniknou ve vaší délce. Když už to nutně musí být afrika, což považuji za krok proti přirozenosti prostředí ryb, raději malawi, kde se ryby pohybují častěji po celé nádrži. Z tanganjiky větší hejno modrých štíhlých cyprichromisů (pozor - jen samci jsou vybarvení), nekonfliktní druhy neolamprologusů (mám u giberos 20ti hlavé hejno dospělých leleupů plus nějaká ta drobotina, sem tam se proženou, ale mají úkryty a jsou v pohodě a jsou vevětším počtu opravdu krásní)i julidochromisy budou žít ve skupině. Když trofeuse, jen jeden druh, větší hejno jako píše Troph3us, kameny menší, ať neztratíte hloubku a k nim eretmodusy, když vám nevadí, že je uvidíte jen občas.
A oceňuji, že odmítáte hašteření, o něm to opravdu není.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 13:50

Super :-) Díky za rady, jdu tedy studovat a poté se ozvu, takže počítám tak za měsíc :wink:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod rhymes » 31 srp 2010, 13:53

Peťas&Kamil - někdo čte a někdo jen kouká na obrázky, pak to taky tak dopadá
Přílohy
Clipboard02.jpg
někdo region vidí, někdo ne :o)
Clipboard02.jpg (47.73 KiB) Zobrazeno 1550 krát
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod sarka.x » 31 srp 2010, 14:21

Skol píše:Pro mne to též není business, ale 30ti letý koníček. Nejsem zdaleka odborník, jen si prostě myslím, že nejdřív pátrám sám, studuji a až pak se ptám. Z vašich dotazů je zřejmé, že zrovna nepátráte.
Já radím, založte raději biotop asie nebo amazonka, tam jsou plavci, co nádrž ocení a vyniknou ve vaší délce. Když už to nutně musí být afrika, což považuji za krok proti přirozenosti prostředí ryb, raději malawi, kde se ryby pohybují častěji po celé nádrži. Z tanganjiky větší hejno modrých štíhlých cyprichromisů (pozor - jen samci jsou vybarvení), nekonfliktní druhy neolamprologusů (mám u giberos 20ti hlavé hejno dospělých leleupů plus nějaká ta drobotina, sem tam se proženou, ale mají úkryty a jsou v pohodě a jsou vevětším počtu opravdu krásní)i julidochromisy budou žít ve skupině. Když trofeuse, jen jeden druh, větší hejno jako píše Troph3us, kameny menší, ať neztratíte hloubku a k nim eretmodusy, když vám nevadí, že je uvidíte jen občas.
A oceňuji, že odmítáte hašteření, o něm to opravdu není.


Nevím proč by si měl Petas RS zakládat Amazonku, když prahne po Africe. Samozřejmě nádrž 1m hluboká by byla lepší :D a to pro všechny ryby , ale zase tak malé to přeci není.
Takové akvárium nemusí být nutně Amazonská královna, nebo Malawský nuzák :o .
Když tam nenainstaluje 3D pozadí tak nevím proč by tam nemohlo plavat hejno Tropheusů.....To přeci není "týrání zvířat", to berte samozřejmě s rezervou.
Někdo bydlí v 1+1, někdo ve 3+1, někdo má dům a někdo zámek. Samozřejmě lidé v zámeckých prostorech si asi žijí co se týče prostoru nejlépe, třeba se i cítí nejlépe, ale i lidé v 1+1 dokáží být také spokojení. Takže tak stejně bych to viděla i u ryb. Já bych to neviděla tak dramaticky.
I já bych určitě pořídila větší akvárium, ale bohužel mi to prostory nedovolují.
Je to samozřejmě můj názor a jsme na fóru, takže ho nemusíme mít všichni stejný

je pravdou, že "petas" toho moc nenačetl protože jen tak střílí od boku
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 14:39

Šárko líp bych to nenapsal :wink: máš u mě malé bezvýznamné plus :mrgreen: Jinak moje stávající nádrž má 200l, tak jsem se rozhodl, že si pořídím co největší nádrž abych mohl chovat větší malawijské nebo tanganyické ryby, které mě okouzlili. A maximální nádrž, která se mi vleze do obýváku je 190x45x50 (427.5l). Takže paví očka nebo čichavce tam opravdu chovat nechci :lol: :lol:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sarka.x » 31 srp 2010, 14:51

Ještě chci dodat, že kdybych už byla vlastníkem krásných velkých nádrží jaké máte vy (opravdu vydařených na kterými jsem koukala s němým úžasem), a viděla bych jak ryby v tak ohromném prostoru prosperují a zaplavou si určitě bych tvrdila jak jsou velké nádrže nezbytné pro takovéto ryby, ale i neonkám by bylo lépe 3000 litrech......
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Aqua

Příspěvekod Matthes » 31 srp 2010, 14:58

Zkus pouvažovat o přehodnocení rozměrů :lol: taky jsem původně směřoval k akva o 30cm kratší ale nakonec to šlo těch 190 délka je nádhera škoda té šířky a výšky......alespoň 60x60 :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 15:01

Mates: rád bych, ale fakt to nejde :( Je to všechno na knap s obývací stěnou, která s tím musí lemovat a kdybych to dal o 15 nebo o 5cm širší tak bych neotevřel skříň. Doufám, že i s takovým rozměrem se dá něco chovat, jestli ne tak se na to vykašlu :roll:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků