Cyphotilapia frontosa

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aqua

Příspěvekod Matthes » 31 srp 2010, 15:04

to víš, že se s tím dá něco dělat :o , jen tam nervat frontozy :lol: a možná bych kvůli té šířce vypustil 3D pozadí nebo udělat ultra tenké
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 16:05

Tak jsem trošku prolistoval MyFish a vydedukoval jsem, že buďto dám Tanga (Trofíky + Erotmodusy) nebo Malawi (Aulonocary + Protomelas + Placidochromis Electra). Pozadí nebudu dělat na zadní stěnu, ale jakoby na dno.
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Skol » 31 srp 2010, 16:09

To sarkaX: Máte pravdu, že dnes mohu dopřát svým chovancům prostor. Tak to ale nebylo vždycky a víc než 25 let v malém panelovém bytě byly naší radostí prostě ryby, které se do malých akvárií hodily a dle mého názoru jim vyhovovala a ne to, co jsme moc a moc chtěli. Nikdo tu nikoho nenutí zakládat amazonskou královnu nebo malawského nuzáka, nikdo tu nemluví o týrání zvířat. Jen prostě tvrdím, že raději budu chovat ryby, na který prostor mám a ne to, co zkrátka nejde. A jsem přesvědčená, že dobří, štíhlí plavci (labea, tetry apod.) budou ve dvoumetrové nižší nádrži určitě vypadat líp než hejno buclatých trofeusů, honících se kolem pár kamenů, ti slabší postávající někde pod krytem ve stínu, aby byly nenápadní pro dominátory.
PatasRS si stěžoval na mou aroganci a neschopnost dát radu, tak mu ji v dobré víře dávám.
Mimochodem v mé největší 3000l plave kromě velkých cichlid i 150ti hlavé hejno diamantových teter. Jsou to naše milované ryby a jelikož jsou malé a do menších nádrží (a má pokora k přírodě nebyla vždycky tak vyvinutá), měli jsme je za ty akvaristické roky nesčetněkrát v hejnečku většinou 5-10 kusů v x-litrech vody. Nikdy jsme neměli tyto rybky tak nádherně vybarvené a živé jako ve velikém hejnu pro většinu akvaristů zbytečně veliké nádrži pro nějaké tetry.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod sarka.x » 31 srp 2010, 16:29

Skol píše:Jen prostě tvrdím, že raději budu chovat ryby, na který prostor mám a ne to, co zkrátka nejde. A jsem přesvědčená, že dobří, štíhlí plavci (labea, tetry apod.) budou ve dvoumetrové nižší nádrži určitě vypadat líp než hejno buclatých trofeusů, honících se kolem pár kamenů, ti slabší postávající někde pod krytem ve stínu, aby byly nenápadní pro dominátory.


A to je právě ta rozdílnost názorů. Vy jste přesvědčená, že budou ve 2m nádrži lépe vypadat labea, tetry apod., a mě by se zase v té 2metrovce líbily Tropheusy.
Máte pravdu hejno buclatých Tropheusů (no buclatých - záleží jak je kdo krmí) se honí kolem pár kamenů (co mají také dělat , že) , u mě třeba proplouvají v celém hejnu po délce 180 cm a pro mě je to určitě větší podívaná, než hejno teter. Když je hejno dostatečně velké, tak agresivita dominantních samců není tak velká. Navíc mám zkušenost, že se proháněná ryba snadno ztratí v davu..
U Tropheusů to tak bývá, že je v hejnu pár dominantnách jedinců......, u teter nevím, nikdy jsem je nechovala.
Věřím, že máte pokoru k přírodě i já jsem k tomu byla od malička vedená.

Ale zpět k tématu, 190x45x50 není přeci málo na Afriku!
Kdyby tomu tak bylo, tak by toto fórum mělo minimálně přispěvatelů, protože většina nádrží v prezentacích jsou do 500 litrů.
Ale samozřejmě máte svou pravdu
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 31 srp 2010, 16:50

Hejno Tropheusů v této nádrži rozhodně chovat jde o tom je zbytečné diskutovat. Otázkou je, jestli je tam chce "petas" :o
Naposledy upravil sarka.x dne 31 srp 2010, 17:18, celkově upraveno 1
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Kamil » 31 srp 2010, 17:07

rhymes: (nic ve zlým) a někdo si sedí na vedení :o
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kamil » 31 srp 2010, 17:11

A jinak taky nevidím důvod, proč tam nedat tropheusy..pokud tam nebude hluboké 3D pozadí.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Troph3us » 31 srp 2010, 18:49

Ja bych tuhle nadrz nechtel, protoze mit jen 45 cm sirku by me mrzelo, proste bych to udelal 60 a holt nabytek povystrcil.
Jinak bych si tam Tropheusi dal, to asi problem urcite nebude
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod PatasRS » 31 srp 2010, 20:42

Já si nemůžu moc vybírat, říkám tohle je jediná možná velikost, posouvat nábytek není kam, akvárko bude kolmo na obývací stěnu, která se skládá ze skříněk a každá má šířku 47cm, takže jedna skříňka bude nevyužítá a bude na ni kolmo navazovat akvárium. Kdyby mělo 50cm a víc, tak by zasahovalo i do druhé skříňky a nedali by se otvirat dvířka. :roll: Načrtl sem malej obrázek, na kvalitu prosím nehleďte :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Kamil » 31 srp 2010, 21:04

Vyhoď skříňku nalevo od TV a najedou máš hloubku metr..pak se nemusíš bát, tam frontozy dát :o
A dnes takový hrůzy nejsou moderní..je potřeba tolik skříní? Zrušil bych i tu skříňku nad akva - pak můžeš mít výšku akva 60cm (udělá to hrozně moc)
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků