S. fryeri

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

S. fryeri

Příspěvekod Taroto » 31 srp 2010, 14:08

Zdravím,
dneska jsem si povšimnul drobného rozdílu mezi samcema, které jsem koupil jako samce jednoho druhu.
Jedni jsou od Dařbujána a druzí jsou od Čuhela, všechny jsem koupil jako S. fryeri. Nicméně jedni mají široký bílý pruh a druzí ne. To je celkem OK bral bych to jako rozdíl mezi IceBergy a normálem, ale ti s tím úzkým pruhem mají ještě na ocase a hřbetní ploutvi žluté skvrny.
když jsem zadal do googlu fryeri a vyhledal fotky většina byla bez skvrn, ale když jsem zadal ahli bylo to tak 50na50.
Máte někdo vy fotky těchto ryb na porovnání.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod memeo » 31 srp 2010, 15:09

Jedno je samec Sciaenochromis Fryeri - Iceberg a druhý je podle mě Sciaenochromis jacksoni 'Ahli'
Kdysi jsem se tu ptal na rozdíl mezi těmito druhy a někdo mi tu psal,že rozdíl je právě v těch jikrných skvrnách.

Zde je citace od bbfh

S. fryeri je s druhom S. ahli casto pleteny. Haplochromis jacksoni je stary nazov S. fryeri. Tu si mozes pozriet mena, kt. boli/su pouzivane pre S. fryeri. A tu pre S. ahli. Navyse Konings este pise o rybach velmi podobnych na S. fryeri a oznacuje ich ako S. sp. "nyasae". Dalsi chaos vnasa aj oznacenie "Electric Blue", ked sa to raz pouziva pre S. fryeri (ktory aj v skutocnosti bol pod touto obchodnou znackou dovazany ako prvy) a niekedy sa to pouziva ako oznacenie pre S. ahli. Niekde sa dokonca uvadzaju obe mena ako rovnocenne na oznacenie tej istej ryby.

Na zahranicnych forach som sa docital nasledovne:
S. ahli ma viac predlzenu a skosenu hlavu, vacsie oci vyraznejsie a pocetne ikerne skvrny (S. fryeri bez), vacsie a viac predlzene telo. Samci S. ahli nie su vyfarbeny stale ako to je u samcov S. fryeri, ale len v obdobi parenia.

Dobre zhrnute je to tu (angl.)

Clanok a foto k S. ahli (angl.)
Clanok a foto k S. fryeri (angl.)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Taroto » 31 srp 2010, 16:51

OK myslel jsem si, že jeden z chovatelů v tom má bordel.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod jerry1 » 31 srp 2010, 17:20

Ten svetlejsi bez skvrn - myslim toho iceberga mas od HD?
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Taroto » 31 srp 2010, 17:46

jo od HD, ale neni to IceBerg, je to normální, jen jak jsem to fotil a mám bílé zářivky tak to vypadá větší ten pruh, ale ve skutečnosti je bílej cca tak jednu dvě řady šupin před postranní čáru, ice bergy co jsem viděl ji měli až pod čáru.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod RUMburak1110 » 31 srp 2010, 19:16

Taroto píše:jo od HD, ale neni to IceBerg, je to normální, jen jak jsem to fotil a mám bílé zářivky tak to vypadá větší ten pruh, ale ve skutečnosti je bílej cca tak jednu dvě řady šupin před postranní čáru, ice bergy co jsem viděl ji měli až pod čáru.


Máš tam Iceberga. Bílý pruh nemusí jít k postraní čáře! :o
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod Taroto » 31 srp 2010, 19:25

a a jaký je rozdíl mezi ice bergem a normálním? I když to je celkem irelevantní jen bych to rád věděl a až zase půjdu dařbujána navštívit tak mu vysvětlím co má v AQ. Každopádně jsem teda vyděl ještě další varietu, protože pokud toto je ice berg co bylo v druhém AQ a bílé cca do poloviny těla ?
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod wladys » 31 srp 2010, 23:44

Bílý hřbet u icebergů nemusí a nemá stejnou šíři.Ten s tím bílým hřbetem je jednoznačně Iceberg.ten druhý bude nejspíš S.fryeri Likoma.S.ahhli to není ani náhodou. Sciaenochromis ahli
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 01 zář 2010, 21:30

jo dík, ahli to teda neni když je porovnám, spíš mi šlo jen o druhy, jestli je to ice berg nebo ne je fuk.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron