Malawi 120x50x40 Labidochromis Yellow 10ks + jaké další?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Malawi 120x50x40 Labidochromis Yellow 10ks + jaké další?

Příspěvekod Angusss » 14 dub 2011, 10:13

Ahoj,

prosím, neporadil by někdo nějaké mírumilovné tlamovce, které bych dal do svého zaběhlého akva 240l? Mám tam už 10ks L. Yellow (třou se, spousty mladých) a rád bych ještě nějaké kousky.

Dříve jsem míval 10ks Demasonek, ale když po roce vyrostli, moc se tam mlátili tak jsem je prodal a právě bych chtěl něco místo nich...


Moc děkuji!

Jirka
Angusss
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 lis 2008, 16:12

Příspěvekod jerry1 » 14 dub 2011, 10:39

demasonky by byt mohly, ale ne po 10 ks, ale po cca 25 a bude to pecka, jinak saulosi coral red je taky ok
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod lubnek » 14 dub 2011, 10:52

Co takhle P. socofoli? Saulosi jsou krasne ryby, ale socofoli se myslim hodi k yellowkam vic ... Nebo I. sprengerae.
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Angusss » 14 dub 2011, 10:56

no 25ks už je moc na mé akva. Měl jsem jich 10 a první 2 roky to bylo ok, pořád měli mladé, ale pak se začínali mlátit.

saulosi coral red nejsou také agresivní?


S ohledem na velikost akva bych rád tak 6-8ks... Sprengerae jsou nádherné, ty by se mi líbily nejvíce a zatím čtu, že nejsou tak teritoriální
Angusss
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 lis 2008, 16:12

Aqua

Příspěvekod Matthes » 14 dub 2011, 11:19

Podle toho co tu píšeš si myslím, že ty Yellow už máš dospělé zkus si sehnat k nim nějaké dospělé kde už víš pohlaví :o např. saulosi, zebry nebo něco takového
Naposledy upravil Matthes dne 14 dub 2011, 11:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Aqua

Příspěvekod Angusss » 14 dub 2011, 11:20

Matthes píše:Podle toho co tu píšeš si myslím, že ty Yellow už máš dospělé zkus si sehnat k nim nějaké dospělé kde už víš pohlaví :o


jj, mám dospělé, mám je asi 3 roky. Mám 3 samce a 7 samic.

Myslíš, dokoupit další Yellow? To právě nechci, chtěl bych dvou druhové akvárium, aby nebylo celé žluté :)
Angusss
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 lis 2008, 16:12

Aqua

Příspěvekod Matthes » 14 dub 2011, 11:27

JJ tak jsem to myslel něco modrého :lol: já kdysi měl elongaty ti byli taky v klidu
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lubnek » 14 dub 2011, 11:38

zebram bych se osobne vyhnul. Dospelym rybam taky :) Spise bych koupil nekde ryby tak 5-6 cm. Tem yellowky nic neudelaji.
Z osobni zkusenosti je ta chvile pi vpusteni, kdy domaci ryby startujou ze zvyku po vsem, co hodis do akvaria, jako po zradle, kdyz tam hodis novou osadku, muzou jim ublizit pokousanim, proto je lepsi jim hodit nejaky zradlo a az pak vpoustet novou osadku.
I. sprengerae jsou naprosto klidne ryby, co mam ze zkusenosti ja. Samci jsou opravdu krasni. Do tveho akvaia a k L. yellow jsou vhodne.
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Angusss » 14 dub 2011, 12:10

lubnek píše:zebram bych se osobne vyhnul. Dospelym rybam taky :) Spise bych koupil nekde ryby tak 5-6 cm. Tem yellowky nic neudelaji.
Z osobni zkusenosti je ta chvile pi vpusteni, kdy domaci ryby startujou ze zvyku po vsem, co hodis do akvaria, jako po zradle, kdyz tam hodis novou osadku, muzou jim ublizit pokousanim, proto je lepsi jim hodit nejaky zradlo a az pak vpoustet novou osadku.
I. sprengerae jsou naprosto klidne ryby, co mam ze zkusenosti ja. Samci jsou opravdu krasni. Do tveho akvaia a k L. yellow jsou vhodne.


I. sprengerae jsou favoriti :) ale brouzdám po netu a nikdo je nenabízí, to bude asi oříšek je sehnat... potřeboval bych Praha či okolí, to jsem zatím nenašel.

Každopádně děkuji všem za reakce
Angusss
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 lis 2008, 16:12

Příspěvekod hr » 14 dub 2011, 12:24

Při vpouštění nové osádky do nádrže,kde již ryby nějakou dobu jsou a hrozí útoky,existuje pár fíglů.To s tím krmením to je bych řek krátkodobá prevence,tudíž ne tak účinná,jako když například stávající osádku můžu přemístit do jiné nádrže(aqa,sud,vana,atd..),kde je den,nebo dva nechám a v aqa zatím přemístím několik šutrů tak,abych původním rafanům „rozbil“ jejich teritoria.Nová osádka se za ten den či dva alespoň trochu rozkouká a když se vrátí starousedlíci,tak jsou z nich rázem taky skoro nováčci.Na to ses Jirko ale neptal že?
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron