Malawi mix - výběr ryb

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Malawi mix - výběr ryb

Příspěvekod PatasRS » 21 zář 2011, 22:47

Zdravím Vás po dlouhé době. :-) Rozhodl jsem se přejít z Tanganyiky, konkrétně od Tropheusů, k Malawi a potřeboval bych poradit s osádkou ryb, chtěl bych pestrobarevné ryby a měl bych zhruba představu jaké ryby bych chtěl, jen nevím jestli to bude fungovat mezi sebou , jestli není nebezpečí křížení a jestli se ryby snesou. Konkrétně chci toto:
Sciaenochromis fryeri Ice berg
Melanochromis auratus
Labidochromis hongi sweden
Labidochromis sp. perlmutt Higga Reef
Copadichromis Ivory Undu Reef
Aulonocara jacobfreibergi - možná ještě jiné druhy aulonocar, jen nevím které se spolu mohou křížit..

Prosím piště
:twisted:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Ondra » 22 zář 2011, 09:07

No, tak přechod z Tanganiky na Malawi teda moc nechápu.... škoda... Kdybys radši zkusil jené Tropheuse. Existojí i pěkně barevní Trophíci :o
K výběru duhů ti nap´íšu jen to, že bych tam tolik druhů nedával a Aulonocary bychtam nedával už vůbec... Vždy je podle mě nelší jedno, max dvoj druhovka...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 23 zář 2011, 09:04

Ja tomu taky nerozumim, ale chapu, ze nekomu se muze libit Malawi vic. My sami ale mame Malawi akva jen jedno a to jeste spis z nostalgie.
Patas, Tobe se s Tropheusy nedarilo :?:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Fero Kurinec » 23 zář 2011, 09:13

Držím palce na výber rýb z dobrých chovov. Nevidím žiaden problém ani s počtom druhov. Ja sám už dlhé roky chovám malawi ryby v najrôzneších obmenách. A funguje to v pohode. Samozrejme je potrebné zachovať určité podmienky. Je tiež potrebné zvážiť aj rozličné potravné nároky a rozličné prostredie v ktorom jednotlivé druhy žijú.
Pri dostatočne veľkom akváriu v ktorom je možné vytvoriť dotatočne veľké množstvo úkrytov a zároveň ponechať časť "voľnej vody" to funguje skvelo. Moje akva malawi má objem 880L a dostatočne veľkú plochu dna. Čo sa týka zloženia chovných skupín je potrebné mať z každého druhu minimálne 5ks rýb, ale lepšie sa mi osvedčilo 7ks (s menším počtom samcov a väčším počtom samíc). Ja mám takto spolu v akva nasledovné druhy: Metriaclima zebra Red-Red, Metriclima lombardoi, Labetropheus trewavasae "Marmelade cat", Melanochromis "maingano", Melanochromis paralellus, Copadichromis azureus, Aulonocara "Fire fish", Labidochromis sp. "Yellow". Nemám nič proti Tanganike, ale ak je Tvojim cieľom vytvoriť z cichlid spoločenské akvárium s čo najväčou farebnosťou je Malawi lepšia voľba ako Tanganika. je to z toho dôvodu, že Malawi ryby sú väčšinou farebnejšie, medzi samčekmi a samičkami sú vo väčšine druhov výrazné farebné rozdiely, čo väčšina nazasvätených pozorovateľov vníma ako rozličné druhy. A vo väčšine prípadov nevyžadujú chov vo veľkých hejnách. Držím palce.
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod A+I » 23 zář 2011, 09:35

Ja taky drzim palce :D .
Jeste jsem Ti, Patas, zapomnela napsat, ze Aulonocary se budou krizit kazda s kazdou, jedno jaky druhy bys k sobe vybral.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 23 zář 2011, 12:02

A+I & Ondra - Já zase nechápu, čemu na tom Vy nerozumíte... :-) Každé má svoje. Co jsem zaregistroval, tak je pravda, že většinou se přechází z Malawi na Tanga, ale nevidim nic divného nebo špatného na opačném pořadí.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PatasRS » 23 zář 2011, 12:12

Trophíci jsou moc krásné ryby, měl jsem jich 40 a teď jsen 10 prodal a chci i ten zbytek. Jednoduše v mém akva se tak nevyjímají a akva je fádní a nebarevné. Nechci mít fádní akva 10 let a navíc bych chtěl zkusit chovat také jiné druhy ryb a ne zůstat 10 let jen u jednich. Mám černé pozadí a trophíci jsou také tmaví a na ploše 200x50 nejsou skoro vůbec vidět a to mě štve. Zblízka jsou krásní ale zdálky splynou s pozadím a okolím. Chtěl bych získat zkušenosti s jinými druhy ryb a naučit se je chovat.

K těm aulonocarám jsem četl na cichlid.com že některé druhy mají menší pravděpodobnost křížení a některé naopak větší, jen to už 3 dny nemůžu najít.. :(
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod FontosR » 23 zář 2011, 19:03

Já tvůj přechod na krásně barevné ryby naprosto chápu, změna je život. Jinak pokud nebudeš chtít mladé od Aulonocar tak si dej jaké druhy chceš, ryby ty křížence požerou.
Přílohy
2205a[1].jpg
To sou barvičky
2205a[1].jpg (33.69 KiB) Zobrazeno 4961 krát
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod CZmok » 24 zář 2011, 10:10

Není tam trošičku moc písku? :-)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PatasRS » 21 říj 2011, 13:48

Uvažuju, že bych už něco koupil z těch výše zmiňovaných, jen mám v nádrži ještě 17ks Trophíků, nádrž je poloprázdná a nevím jestli by se snesli. Co myslíte?
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron