Úhyn ryb

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Úhyn ryb

Příspěvekod FontosR » 26 kvě 2012, 13:07

Tchán chová taky tlamovce a potýká se z problémem, že mu jen opravdu některé druhy tlamovců časem padnou. Jsou to druhy aulonocary a yellowy ostatním druhům se náramně daří a množíse jsou to Pseudotropheus saulosi,Metriaclima estherae,Melanochromis cyaneorhabdos a jeden pár péřovců. Dělal jsem už testy a voda je ok nemoc to podle mého taky není protože vždy když doplní ty dva druhy co jsem psal na začátku tak časem pojdou a zbylé druhy jsou ok. Tento problém trvá od počátku založení akva a to je tři roky, po novém nákupu problémových druhů je vždy stejný sled jevů. Nejdříve ryba hubne potom začíná být jako prohnutá do luku a po čase hyne. Celou tu dobu se ale chová bez problémů, normálně žere až do konce života. Já mám podezření na jednu příčinu a tou je nezakryté akva sklem a nad ním v krytu který není moc dobře odvětrávaný rezne osvětlení a šupinky rezy padají do akva. Co si myslíte vy, díky předem za rady :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod lubnek » 01 čer 2012, 23:41

Tvoje podezření nemohu nijak komentovat, jelikož s tím nemám zkušenost.

Zeptám se ale, tchán dokupuje ryby vždy od stejného chovatele?
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 02 čer 2012, 07:43

Ne, vždy od někoho jiného a navíc jsme pár krát koupily ryby od stejného chovatele. Moji jsou ok a jeho vždy padnou, je to 14 dní co jsem od něj vzal Aulonocary jacobfreibergi u něj vypadali jako dvě samice tmavě hnědý až do černa. V mém akva po 14 dnech se zjistilo že jedna ryba je samec krásně se vybarvuje a druhá je samice a má svoje pěkně hnědé zbarvení.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron