soužití několika druhů aulonocar

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

soužití několika druhů aulonocar

Příspěvekod KOMOŇ » 31 srp 2013, 14:07

co by se hypoteticky stalo,kdybych do akvária dal po jednom samci, řekněme třeba pěti druhů a k tomu odpovídající počet samic přibližně stejných druhů(cca 12)....je mi jasné ,že se prokříží,ale o odchov by nešlo,leda to co by přežilo ve společenské nádrži a zůstalo v ní (vešlo by se).
Myslíte,že vytvoří stejné společenství jako kdyby to byli aulonocary jednoho druhu?(jak moc samci rozlišují mezi samicemi svého a jiného druhu)
Nebo budou poněkud frustrované z toho,že je jich (jejich druhu) málo?
podle tohoto článku http://malawi-tanganyika.webnode.cz/new ... awsky-pav/ usuzuji,že s tím (kromě hybridního potomstva) nebude problém....dík předem za názory
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: soužití několika druhů aulonocar

Příspěvekod wladys » 01 zář 2013, 12:40

Co budeš dělat s potomstvem, které se ti už pak nevleze? Budeš ho splachovat? Nebo s ním krmit slepice? Podle mě je to blbá úvaha. Takto budeš produkovat křížence, které stejně časem budeš šířit dál. Pokud chceš více druhů aulonocar a chceš to kvůli barvě, tak jedině samé samce. Osobně bych spíše dal jeden druh aulonocar a k tomu nějaké protomelasy, placidochromisy a tp.....záleží na velikosti tvého akva. Tvůj zamýšlený model se mě nezamlouvá a já bych to nedoporučoval. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: soužití několika druhů aulonocar

Příspěvekod KOMOŇ » 01 zář 2013, 13:12

HODIL JSEM TEN DOTAZ I NA WWW.TLAMOVCI.CZ ,BUDU MOC RÁD KDYŽ TAM SVOU REAKCI TAKÉ ZKOPÍRUJEŠ(PŘIDÁM PAK I TU SVOU) NEBO JAK CHCEŠ.DÍKY
Díky,v zásadě s Tebou souhlasím,ale myslíš,že pokud budou v nádrži s řekněme třeba delfínama /cyrtocara moori tak se dožijí dospělosti?Já doufám,že né :-)
Splachovat bych je fakt nechtěl ,ale pokud by vypadali slušně,tak je klidně rozdám,myslím si,že stejně většina barevných druhů bude taky kříženec,samozřejmě stabilí,tihle by byli možná hodně divoce barevní a jejich potomstvo naprosto nevyzpytatelné.....no slepice má kdyžtak sousedka....ale myslím si nebo spíš doufám,že by spíš byli ve společenské nádrži požráni....máte někdo ve společenské nádrži aulonocary úspěšně se množící?
Popravdě když vidím funkci a výkon pěstíren,tak mě ambice na množení ryb zcela opouští :-)
KOMOŇ
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15 říj 2012, 12:08
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron