Pořízení nového aq a dotaz co s ním?:)

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pořízení nového aq a dotaz co s ním?:)

Příspěvekod Phaker » 24 lis 2014, 22:00

Zdravím všechny chovatele..
jen na úvod - před lety jsem začínala se "startovacím setem" 54l ve kterém mám neonky, ancitruse ... Zatoužila jsem po větším aq a přítel mi pořídil 240 l akvárium - viz. fotka
aq.jpg
Aq
aq.jpg (69.15 KiB) Zobrazeno 3066 krát
i s tímto mega "šutrem" zdarma .
Původně jsem se chtěla zaměřit na úplně něco jiného, ale člověk který aq prodával říkal ať se podívám na tlamovce. Už týden skoro každý den čtu kopec článku, návodů apod. Takže vím že velikost není ideální, ale je snesitelná. Navíc co hlava to názor takže jsou odpovědi často dost protichůdné....
Moje otázka ale zní - co s ním? s tím mega šutrem? :) Je mi líto ho zase nevyužít, ale je tak obrovský že si myslim, že zbytečně bude ubírat litry kterých už teď moc nemám. Také jsem chtěla vytvořit nějaké 3d pozadí a skrýt techniku, což zase ubere litry. Uvažovala jsem i že bych vápence "rozflákala" (pokud to tedy vůbec půjde) na menší kusy a mohla ho pak víc rozmístit.. Nebo se mám na šutr prostě vyprdnout, někomu ho dát a "jít po svém"?
Najde se tu někdo kdo bude mít nějaký dobrý nápad? A když už jsem u těch otázek pomohl by mi někdo případně i vybrat osádku? Koketuju s Pseudotropheus saulosi ale dost se mi líbí i Pseudotropheus demasoni..poradil by někdo prosím?
Phaker
Phaker
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2014, 21:41
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Re: Pořízení nového aq a dotaz co s ním?:)

Příspěvekod wladys » 24 lis 2014, 22:41

Ahoj,
šutr prodej a zkus mrknout na videa z jezera a podle toho pak vyber kameny. Jako pozadí zvol jednobarevnou tapetu(černou, tmavě modrou, šedomodrou) dle vkusu a do akva pořiď hejno saulosek....klidně kolem 25-30 kusů. Oproti demasonkám jsou to pro začátečníka jednodušší ryby a navíc takto budeš mít hned dvě barvy v akva. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Pořízení nového aq a dotaz co s ním?:)

Příspěvekod Phaker » 24 lis 2014, 22:56

Díky za radu, na to video se jistě podívám...Saulosky byly jako první adept, právě kvůli dvěma barvám :) takže dík u těch jistě začnu..
Phaker
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2014, 21:41
Kolik let děláte akvaristiku?: 5


Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník