Jednodruhové akva

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 20 pro 2005, 18:01

Ono to znacne zavisi aj od druhoveho zlozenia a veku ryb v akva a tiez aj od pohlavia ryb. Ked som mal mlade ryby nic sa nedialo. Teraz je to uz o inom!
V takto zariadenom akva si osobne neviem predstavit spoluzitie dvoch rovnako starych samcov Red Top Ndumbi. Jeden z nich by to podla mna neprezil. V mojej 600 - ke z mnozstvom ukrytov uz mesiace zvadzaju suboje a ani jeden sa nemieni vzdat.
Podobne sa spravaju samci P. kingsizei ale ti su rozumnejsi, lebo si akva rozdelili na dve polky a ako tak sa respektuju.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 20 pro 2005, 19:16

Souhlasím s tím,že se pod kameny detrit více drží.proto jsem svou "skalku" nedávno přestavěl tak,že jsem jí postavil do míst,kde mám sání do filtru a předpokládám,že tím jak tam ryby uvnitř šmejdí tak detrit víří a ten se sune do filtru.......úkryty mám hlavně proto,aby se měly kam schovat samice....zvláš? samice maingana...mám nějak náruživého samce...a ten jim věčně nedá pokoj....
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Mauve » 21 pro 2005, 09:41

Lgaspo píše:Ono to znacne zavisi aj od druhoveho zlozenia a veku ryb v akva a tiez aj od pohlavia ryb. Ked som mal mlade ryby nic sa nedialo.


Ano ano, s tím nelze jinak, než souhlasit. Je to vše velmi individualní. Je pravda, že v akvárku v práci nemáme ještě všechny ryby dospělé.

Jde o to, že doma už jsou moje ryby mimo jednoho druhu všechny dospělé a opravdu se u mně voda nevaří - je to také o druzích ryb, haps a peacock ryby nejsou určitě tolik divoké, jak mbuny. Musím opakovat stále dokola, že se v jedné nádrži snese za určitých podmínek i třeba deset samců od jednoho druhu - když vyrůstají spolu, vytvoří si hierarchii a může to fungovat.

Souhlasím, že kamení má i dekorativní účel - já jsem chtěl jen upozornit na to, že je rozdíl mít v akváriu pár kamenů a hromadu kamenů, ve které se drží detrit.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mikro » 21 pro 2005, 09:44

Kdyz uz se tu resi samci :-)) Je mozne aby samci Ps.zebry v noci ztmavli(jsou ještě mladi) a pres den zase zesvetleli? delajimi to 3 mladici v akva..
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod tapisleca » 21 pro 2005, 23:13

Tak tedy jestli i já mohu přispět do debaty, tak akvárko Mauweho v práci je nádherné a decentně udělané, ovšem dle mého názoru zeje prázdnotou, je možné, že až ryby vyrostou, že to také bude jiné, taktéž až se trochu rozrostou ty anubiasy, tak uvidíme. Ale já mám jiný problém, já jsem vždy toužil po akva dlouhém aspoň 2 metry a vzhledem k tomu, že nemám doma místo, tak jsem vyšpekuloval a pořídil jsem si akva dlouhé pouze 1,80 ale vlastně jde mě do místnosti. U zdi je pouze tou boční stěnou, tudíž je do něj vidět ze tří stran a odděluje mě obývák od kuchyně, takže žádné pozadí u mě nelze použít, proto jsem to vyřešil tím, že jsem tam dal hodně kamenů a vlastně jsem tam udělal z nich takové dvě pyramidy, kdybych tam dal pár kamenů jak píše Mauve tak by to akva bylo asi pěkně hnusný, no nevím, možná až mě ty ryby vyrostou, že to změním, ale zatím ne.
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mauve » 22 pro 2005, 09:07

Akvárko do prostoru bych do tohoto tématu nemíchal, tam je skála na prostředku asi nutnost, tyto ryby chtějí cítit oporu, kterou u ostatních mají v pozadí na zadní stěně akvária. Pár kamenů by bylo málo, souhlasím.

Jinak v tom kamení bych nehodnotil prázdnotu našeho akva v práci - kdo už někdy akvárium fotil, tak ví, že oči, které vidí akvárium v reálu, vidí něco jiného. Foto mate. Máme v akva 17 ryb (některé ještě nedorostly, to je fakt), ale pohled v reálu mně utvrzuje, že je akva plné až až.
Porovnej to s tvou fotkou - nevím, kolik tam máš ryb, ale díky kamení není v akváriu vidět skoro žádná.

Je věcí každého, co se mu líbí, takže pro ty, komu se nelíbí má cesta - můj příspěvek je o jedné z možností, není o tom, že je hromada kamení špatná cesta.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod tapisleca » 22 pro 2005, 22:35

To Mauve: já jsem neřekl, že se mi tvé akva nelíbí, naopak pár akvárií s minimem kamení jsem viděl a byly pěkně udělané, ovšem mě osobně se líbí nepřehledné, vyplněné kameny a zarostlé akvária něco jako má JIP u vás v Pardubicích. Ale proti gustu žádný dišputát, to je pouze můj vkus, který nikomu nevnucuji.
Foto mého akva je foceno s rybyma, které byly ještě malé, teď to v akvárku, jak vyrostly žije a je jich vidět dost.
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mauve » 23 pro 2005, 08:49

ok, plně respektuji tvé gusto, o tom nevedeme žádný spor, smyslem mého příspěvku je nabídnout volbu pro ty, co chtějí začít - aby viděli, že nemusí být v akváriu jen hromada kamenů. Píši o akváriu, které má klasické pozadí na zadní stěně.

Akvárium, které je průhledné z obou stran, musí nahradit pozadí stavbou skalky na prostředku akvária - ta skalka představuje pocit bezpečí pro ryby.

Přikládám fotku akvária v restauraci Flora v Přelouči, kde mají extrémně úzké akvárium průhledné z obou stran, skálu na prostředku tvoří kameny (asi z moře) a jsou v něm k vidění spokojení tlamovci z malawi.
Přílohy
Restaurace Flora.jpg
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod wladys » 23 pro 2005, 11:10

...pěkná nádrž....do takové hospůdky by se chodilo..... ::s27::
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 23 pro 2005, 12:00

Chodim do butovic, do galerky, je tam cafu ala morsky svet ci co, a maj tam nadrze s cihlidkami. dam si cajicek, a sednu k avka, a kdyz caj vychladne tak usrkavam a cucim, na hodinku akorat :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků