Pseudotropheus demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mareks » 25 zář 2006, 11:41

demasoni mám od začátku co mám Malawi (400l) je to jedna z nejhezčích ryb, bohužel je dost náročná hlavně na kvalitu vody a krmení, měl jsem 15ks, zbylo mi jich 6ks dominantní samec občas někoho prožene ale ne víc jak ostatní samci jiných druhů co mám v akva, to si myslím že víc agresivní je třeba samec Trewavasae ze tří samců mi zbyl díky jeho agresivitě jediný.
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod MilaKH » 25 zář 2006, 12:10

Já měl 5 demasonů a asi po 2 měsících zbyl pouze 1 dominantní samec. Udělal jsem opravdu hloupou chybu, že jsem je chtěl zkusit v jen tak malém počtu... Jinak ryby byli v pohodě jen se rvali..Kvalita vody a krmení které jsem jim poskytoval byli taky OK. Ten 1 co my zůstal byl jeden z nejkrásnějších co jsem zatím viděl.. Během toho co jsem ho měl jsem navštívil asi 3 pěstírny a nikde takhle krásného samce neměli. :)
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Hroch » 25 zář 2006, 21:18

je dobré se pídit po demasonkách(a ne jen po nich) od chovatelů,kteří nevyklepávají.


to každopádně , umělé tlamky jsou akceptovatelné u vzácných nebo nesnadno rozmnořitelných druhů ale jinak ........

Moje zkušenost s počtem ryb :
M.auratus koupil jsem 8 ks - ok , množí se , pohoda
P. demasoni koupil jsem 8 ks - ok , množí se , pohoda
P. socolofi koupil jsem 8 ks - nic moc , mám po 4 letech 4ks ztoho jedem přírůstak , jestli tam bylo moc samců .......
P. saulosi koupil jsem 6ks , ideální poměr 1 samec 5 samic - katastrofa zbyla mi jedna samice , během pár měsíců umordoval samec 4 samice a ve finále jsem ho našel za kamenem , šeredmě potrhaného , zkoušel jsem ho dát do kupi ale zašel , po něm odešla i jedna samice , špatný špatný špatný
pro mě poučení , míň než 8 ryb od druhu nekupovat . (Týká se Mbun)
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Jerry » 26 zář 2006, 04:27

Mám podobné zkusenosti ze zacatku s P. saulosi. Mel jsem 5 ryb a z nich vyrostli 3 samci a 2 samice. Nakonec zbyl jen 1 samec a uplne malinke miminko po jedné samičce. Z miminka nastesti vyrostla samicka. Takze nyni mam od saulosek 1+1. Samice hned napoprve odnosila. Musim dosat ze jsem ji odlovil cca 2 dny pred vypustenim. Vubec jsem nepredpokladal ze ji samec necha tak v klidu a ze samicka vypusti 12 mladych. Je oproti nemu skoro o polovinu mensi, ale vubec se ho neboji a ani samec ji nijak zvalst neprohani jako tomu bylo drive u samicek.
Ze by se poučil? Sam se tomu divim.
Ale to sem do demasonek tak uplne nepatri.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod MilaKH » 26 zář 2006, 11:04

Někdy si asi ryby prostě nepadnou do oka..
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod V.Malawi » 26 pro 2006, 22:55

wladys píše:...hoodně zajímavá teorie..pokud to takhle je jak hoši píšete..je dobré se pídit po demasonkách(a ne jen po nich) od chovatelů,kteří nevyklepávají.....;)
..... a ťech je málo,čím menší chov tím větší šance přirozeného chovu,mám osobně zásadu "radosti z nosící matky" a proto jsem NIKDY samici nevyklepal,stejně bych ani nevěděl jak nato.PS:a Demasoneček i jiných tlamek mám i tak jako maku.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron