Dlzka zivota cichlid

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Moliro » 06 čer 2010, 11:18

Obecně se délka života dá prodloužit také omezením příjmu potravy. Nevím sice, že by někdo dělal pokusy na rybách, ale z výsledků studie na potkanech vyplývá, že nejlepší způsob prodlužování života je hladovění.
Překvapivé bylo zjištění, že "cvičení" sice může u některých potkanů zabránit předčasné smrti v důsledku nemoci, ale nemůže prodloužit maximální délku života. Naopak omezením příjmu potravy došlo k prodloužení délky života přibližně o čtvrtinu.

Aplikovat tyto poznatky v našich chovech bych ale nedoporučoval. Hladovějící potkani měli menší zájem o rozmnožování a také průměrný počet potomků ve vrhu byl nižší než u dobře živených potkanů.

Tolik k tématu :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 06 čer 2010, 19:49

Moliro píše:Obecně se délka života dá prodloužit také omezením příjmu potravy. Nevím sice, že by někdo dělal pokusy na rybách, ale z výsledků studie na potkanech vyplývá, že nejlepší způsob prodlužování života je hladovění.
Překvapivé bylo zjištění, že "cvičení" sice může u některých potkanů zabránit předčasné smrti v důsledku nemoci, ale nemůže prodloužit maximální délku života. Naopak omezením příjmu potravy došlo k prodloužení délky života přibližně o čtvrtinu.

Aplikovat tyto poznatky v našich chovech bych ale nedoporučoval. Hladovějící potkani měli menší zájem o rozmnožování a také průměrný počet potomků ve vrhu byl nižší než u dobře živených potkanů.

Tolik k tématu :)


Prepáčte, že to bude mimo tému.
Mne sa zdá, že to "funguje" aj u ľudí. Jednoducho povedané, človek, ktorý málo robí poprípade, žena málo rodí a v súvislosti s prísunom potravy, by to mohlo dať dohromady dlhší vek. To len tak na zamyslenie buď žiješ naplno ale kratšie. Druhá možnosť je ta nudnejšia dlhšia ale neužiješ.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Re: Dlzka zivota cichlid

Příspěvekod xrewq » 25 pro 2012, 10:31

Ahoj všem, jakou máte zkušenost s délkou života u Tropheusů? Dnes mi jeden zcela zdravý jedinec (Ikola) zemřel ve věku 7,5 let a já si nejsem jist, zda to mohlo být věkem, nebo něčím jiným. Všude jsem se dočetl, že se dožívá cca 7-12 let, ale to je dost velký rozptyl. Jakou máte zkušenost vy?

p.s. Je pravda, že jsem jim dal dost zabrat jedním špatným čištěním filtru (cca před 5 lety) a jednou dušením, když ČEZ vypnul elektriku na cca 9 hodin a půlka osazenstva se udusila (cca před čtyřmi roky).
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron