Pseudotropheus socolofi???

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Jerry » 04 led 2006, 13:41

Jinak je to ale Saulosi velmi podobné a nenapadá mě nic jiného co by to mohlo být.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Martin Vostřes » 04 led 2006, 13:46

Konečně jsem našel pořádnej web. Nemohl by to být C. afra. Měljsem jich pře dvěma lety asi 10, ale časem zbyli jen 4 samci, všichni byli takhle vybarvený a šli po sobě jako blázen.
Uživatelský avatar
Martin Vostřes
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 6
Registrován: 03 led 2006, 13:37
Bydliště: Náchod

Příspěvekod canart » 04 led 2006, 13:57

Mal som v skupine 3 samcov, ktori boli vyfarbeni. Niektorym to trochu trva. Treti samec sa prefarboval dost dlho. Povodne som myslel, ze je to samica, pretoze dalsi 2 samci boli uplne vyfarbeni. Az po niekolkych mesiacoch po nich sa zacal 3. samec sfarbovat a zase zostal par mesiacov v "spinavom" odtieni a neskor sa prefarbil uplne.

Ohladom pruhov....existuju varianty P. saulosi, klasicke su sfarbene, ako na obrazku, co prilozil Martin, tzn. pomerne ciste svetlomodre telo a skoro rovnako siroke pruhy takmer az ku koncu tela. Ja som choval formu "coral red", ktorej samec mal tensie pruhy, hustejsie a najma v prvej plovici tela. Tu je jeden obrazok:
Obrázek
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 04 led 2006, 14:14

Také připojím foto, mám doma coral red 2+3 a moji samci se drží skoro stále spolu, žádné boje, subdominantní se svým vybarvením a chováním vůbec nepokouší prosadit přes dominantního. K nim mám 3 samice a ty jsou jak fabrika na potěr. Od žádných ryb u mně nebylo tolik mladých.

V práci máme cca 15 saulosi a jak píše canart, 3 samci jsou vybarveni, ale jsou tam i další samci, kteří se už vybarvit do modra nepokouší.

balmare, jsou ty tvé ryby stejně vybarvené? Jsou stejně modré?
Přílohy
Samci saulosi.jpg
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod balmar » 04 led 2006, 14:53

Mam ich 3 kusy a vsetky su rovnake.ked sa zacnu bit tak ich rozhodi len dominantny samec v akva(Mel.Johani ten co ho mam v obrazku v prispevkoch)
Uživatelský avatar
balmar
přispívatel
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
Registrován: 18 říj 2005, 23:41
Bydliště: Rim.Sobota

Příspěvekod Mauve » 04 led 2006, 15:16

tak to je smůla, koupit 3 samce.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Killer » 04 led 2006, 16:26

No socolofi to určitě nejsou,ikdyž maj občas taky proužky,ale určitě ne takle černý,navíc je nemaj furt,maj je jen když sou nervozní nebo když se chtěj třít
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků