kombinace

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 09 kvě 2005, 16:07

Samozřejmě zájem mám :) , určitě se do toho dám. Jednu prezentaci už
mám, ale není vhodné, abych dal odkaz, takže se zde pokusím polepšit.

S těmi demasoni je to opravdu tak, jsou velmi divocí, ale až budou větší, půjdou určitě do většího a v práci necháme jen ty saulosi. Původně jsme je ani nechtěli do prcka dávat, ale doma při odkalení jsem je chytil a kdo by je v takové velikosti chtěl, že? :)

Grohici, jestli jsi od Trutnova, kup si ty ryby na burze v Aldisu v HK, saulosi a yellow běžně za 20Kč, myslím, že je teď v neděli. Zdravé ryby od chovatelů. Pozor, někteří mají pěkné ryby ale také trošku přehání, tak se nenech ukecat :)
Naposledy upravil Mauve dne 09 kvě 2005, 16:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Grohic » 09 kvě 2005, 16:23

Mauve píše:Grohici, jestli jsi od Trutnova, kup si ty ryby na burze v Aldisu v HK, saulosi a yellow běžně za 20Kč, myslím, že je teď v neděli. Zdravé ryby od chovatelů. Pozor, někteří mají pěkné ryby ale také trošku přehání, tak se nenech ukecat :)


ted v nedeli to nepujde, protoze jeste nemam aquarko, jak sem psal, az tak za mesic bude snad vsechno ok, a teprve potom koupim rybky, dneska ma akvarko prijit, ale diky za tip, az zase neco v hradci bude, tak hned napis
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Mauve » 09 kvě 2005, 16:29

Další výstava je 12.6., bývá to od 9 do myslím 12 hodin, pro chovatele a vývozce v létě není sezóna, takže bude určitě nabídka větších ryb za rozumný peníz.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 09 kvě 2005, 16:30

Ja by som sa nebal aj viac druhov, ale prve ma napadlo presne to, co pise Martin, L. trewavasae je naozaj dost velka ryba. Na druhej strane V malom akva nedorastu do hranicnej velkosti, takze dalo by sa. Otazka je, ci chces vychovat riadne kusy alebo Ti nevadi, ze budu mat o nejaky ten cm menej, nez u ineho chovatela. Vacsina ryb v zajati aj tak dorasta vacsich rozmerov ako v prirode. Z hladiska spolunazivania si ale myslim, ze su vhodnejsie ako M. zebra, ktore sa mi zdaju agresivnejsie (najma vnutrodruhovo).

Co sa tyka P. saulosi - nadherna ryba a pekne sfarbena samica i samec. Nedorasta prilis velkych rozmerov, i ked rodicia mojich ryb mali dobrych 13 cm a mozno aj cez 15. Fakt to boli kusy. V mensom akva dorastu tak okolo 10 cm.

Ja by som Ti este odporucil z mojich skusenosti P. flavus - lahko chovatelna, nie prilis velka a pritom pekna ryba. Farebne by tiez vhodne doplnila celkovu sladbu. Nevyhoda - samica je fadna sivohneda, ale mozno by to nevadilo.
Dalsi druh, co ma napadlo: Labidochromis sp. mbamba alebo Melanochromis interruptus...vyber je velky.

Na koniec jedna poznamka a v podstate to naznacil i Martin- chov len 1 samca je riziko, kym si neodchovas mlade. 1) samec nemusi byt plodny, 2) v pripade jeho uhynu sa s rozmnozovanim mozes rozlucit.
Takze pouvazuj o 2 samcoch, aj ked tu je zase riziko, ze budu nepokoje: * P. saulosi - 2 samci sa zvladnut daju
* P. flavus - je to horsie a subdominantny samec bude sfarbeny ako samica
* M. maingano - nie su prilis agresivni na rozdiel od inych Melanochromisov
* M. interruptus - da sa celkom v pohode, subdominantny samec bude slabsie vyfarbeny, ale prilis velke a drsne konflikty nie su.
* P. socolofi - mierne teritorialni, ale islo by to
* L. sp. mbamba - 2 samci si budu menit sefovanie, ale len slabsie sarvatky
* L. sp. Yellow - anjeli, i ked sa sem-tam zahraju na kolotoc :)

Tolko z mojich skusenosti. Je jasne, ze vsetko zavisi od rozmerov akva (litre nie su vsetko) a jeho zariadenia (kamene, dutiny...), no a aj od kvality vody (vyssie NO3 - vyssia agresivita/nervozita).

Skus hladat po internete a hlavne vzhladom na to, ktore su v Tvojom okoli dostupne a kludne sem napis.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 09 kvě 2005, 16:40

Vyčerpávající výpis zkušeností. Jistě si už Grohic vybereš. :)

canart píše:Skus hladat po internete a hlavne vzhladom na to, ktore su v Tvojom okoli dostupne a kludne sem napis.

To je dost podstatný "problém"! Ono se to hezky plánuje a představuje, ale pak ty rybky sehnat je věc druhá. Někdy je to nadlidský výkon. Já to vždy řešil opačně. Objevil jsem tlamovce, a když se mi hodil, tak jsem ho do nádrže pořídil. Šetří to čas a námahu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Grohic » 09 kvě 2005, 16:43

No, myslim ze takhle uz to asi necham, pridavat jinej druh, no to nevim, protoze i takhle jich je uz 18, nebo se mylim??
Melanochromis maingano 2+4
LABIDOCHROMIS SP. Yellow 1+4
PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI 2+5
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod nakatenga » 09 kvě 2005, 21:59

Přidávám se do diskuse trochu pozdě, ale ještě přece jen mám co dodat.
Jedna z prvních věcí, kterou bych upravila je u yellounů - přidej jim ještě jednoho samečka, to určitě.
Možná bych se rozmyslela, zda do 200 litrů pořizovat Melanochromis maingano - jsou dost teritoriální a dokážou udělat zle i větším rybám, jako je Ps. socolofi. Nahradila bych je Ps. saulosi - barvami září i samice a jsou to pohodové rybky, velikostně se ti do nádrže hodí.
Naposledy upravil nakatenga dne 22 čer 2005, 22:36, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lgaspo » 10 kvě 2005, 13:34

Chcem sa spytat na spolocny chov aulonocar s mbunami. Nie su mbuny prilis agresivne pre aulonocary ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 10 kvě 2005, 14:01

Ahoj,

přesně tuto kombinaci mám a do malawi nádrže ji vřele doporučuji. Aulonocary mbunám uhnou, přitom mbuny nejsou k aulonocarám nijak speciálně agresivní ( alespoň u mě ne).
Podle mě je to ideální kombinace.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 kvě 2005, 14:37

Uplne suhlasim s Mauve-m.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron