kombinace

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 10 kvě 2005, 14:49

Je možná dobré doplnit, že aulonocary nejsou územní konkurenti, vyhledávají spíš volný prostor, na rozdíl od mbun, takže není v akváriu takový boj o úkryty v kamení (pozadí). Někde jsem četl, že jsou aulonocary trochu odlišně zaměřené co se týká potravy, ale krmím je stejně jako mbuny (co jim jiného zbývá) a nepozoruji žádný problém.
Jediný problém aulonocar je asi ten, že samice nejsou tak barevné, což jim jistě ubírá na atraktivitě u případných chovatelů, většinou jsou v kurzu mbuny kvůli vybarvení samců i samic.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 kvě 2005, 16:20

Tak doplnim este aj ja :) Aulonocary naozaj nie su teritorialne a co sa tyka nezaujimaveho sfarbenia samic, ludia, ktori chcu akvarium/ryby iba na okrasu, maju moznost zariadit si akvarium plne samcov roznych foriem Aulonocar. Samci roznych foriem a druhov tychto cichlid sa dobre znasaju a su sfarbeni aj bez pritomnosti samic. Da sa tak vytvorit pestra paleta kovovych farieb od zltej, cez modru, zelenu az po cervenu vo vsetkych moznych kombinaciach. Ved len A. stuartgranti ponuka nepreberne mnozstvo farebnych variet.
Osobne mam vsak rad, ked mi v akva plavaju aj nejake samicky, aj ked nie su uzasne sfarbene :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Shalibaba » 10 kvě 2005, 16:24

Aulonocary jsou absolutne v pohode. Alespon zatim se tak zdaji :-))
mam je cca. 3 tydny 8 kousku a uplne bez problemu se zabydlely v nadrzi a vubec neobtezuji okolni obyvatelstvo ani naopak.
Navic vyresily muj problem s plachosti ostatnich ryb, protoze od te doby, co je mam, tak ostatni osazenstvo se ihned mezi ne rozptylilo.
Jediny jeden samec aulonocary (ten nejbarevnejsi) si strezi sve male teritorium a nikoho tam nepusti, ale odhani je pouze naznakem utoku a ihned se vraci zpet na misto, coz se neda rici o druhu, tusim ze Ps.Lombardoi anebo Pseudotropheus Mpanga. Samci jsou fakt super zbarveni, ale samicky jsou taky good.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Grohic » 10 kvě 2005, 16:42

No, ryby asi uz necham fakticky tak, jak sem uz psal, protoze aulonocary se mi proste nelibej
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod nakatenga » 10 kvě 2005, 21:48

Aulonocary mám, konkrétně aulonocara rubin-red, jsou to mírumilovné ryby. Je sice pravda, že samice barvama teda zrovna nehoří, ale mají permanentně zježený všechny ploutve. A to se líbí zase mně.
Naposledy upravil nakatenga dne 22 čer 2005, 22:38, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 10 kvě 2005, 21:55

nakatenga píše: mají permanentně zježený všechny ploutve. A to se líbí zase mně.


Tak to je máš asi hodně nad...ný, anebo už dospělý :oops:

U těch svých pozoruji zježení ploutvý pouze u pár samic (těch větších), takže na tom asi něco bude. Já vůl jsem se Tropheuse nezeptal na stáří, ale asi to nějak namíchal, protože mám různé velikosti.

To Grohic - a už jsi je viděl ve skutečnosti, anebo jenom na foto? Mně také nic neříkali dokud jsem je neviděl u Tropheuse dospělé jedince. Už se nemůžu dočkat na jejich plné vybarvení.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Radim Zídek » 10 kvě 2005, 22:04

Aulonocary jsou opravdu překrásné a klidné ryby. A jejich vybarvení v dospělosti je naprosto úchvatné. :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 10 kvě 2005, 22:08

Rybky jsou mladičké, sotva puber?áci, ale fakticky se pořád tváří dost naštvaně.
Naposledy upravil nakatenga dne 22 čer 2005, 22:40, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 10 kvě 2005, 22:08

Radim Zídek píše:Aulonocary jsou opravdu překrásné a klidné ryby. A jejich vybarvení v dospělosti je naprosto úchvatné. :D


Přesně moje řeč, když jsme s přítelkyní a s malou jeli k Tropheusovi, tak jsme chtěli nějaké krásné rybky barvy modré, žluté a červené a právě tyto rybky to nenápadně splňují (z různých úhlů pohledů různé odstíny). Takže jakmile jsme je viděli, tak jsme rovnou řekli, tyto BEREM!!! Pak akorát byli hezčí Tropheus ......, ale to už je Tanganyika a to zatím nechci míchat, nehledě na cenu....
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 11 kvě 2005, 07:45

Já ještě navážu na canarta, v některém čísle Akvarium Živě (loni nebo předloni) je fotka nádrže, kde jsou pouze samci aulonocar. Ta fotka mi vzala dech. Já mám taky raději, když se nebrání přírodě a jsou přítomny i samice, no ale ta fotka mně dostala.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron