Uprava vody pre cichlidky

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod canart » 12 kvě 2005, 11:24

No vdaka chlapi, ale nemam pocit, ze som kapacita v odbore ;). Mozno mam nejake skusenosti a tych sa drzim. Niekedy su mozno ine, ako u dalsich chovatelov, ale snazim sa propagovat to, co funguje u mna, nie univerzalne. A prave na to je potrebne mat vela konkretnych informacii.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 12 kvě 2005, 11:59

:D ty jsi stále tak skromný :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 12 kvě 2005, 16:23

Mauve píše:Já nepoužívám nic, rozhodl jsem se, že zdravá ryba musí umět s vnějšími nepříznivými vlivy bojovat sama. Bral jsem to jen selským rozumem, že když nemarodím a ani nic preventivně neberu, musí totéž platit i pro ty ryby.

Zase na druhou stranu musí ryba mít k dispozici své přirozené prostředí. To je jako bys plazům upřel slunce a řekl, že jim na vyhřátí stačí teplota vzduchu. Prostě potřebují jisté definované prostředí. Přidáním NaCl se zvyšuje hlavně vodivost vody (ta je dána obsahem všech solí). V Tanganyice je vodivost 330-690 uS/cm (O'Reilly). V Malawi je to méně, 210-235 uS/cm (Hofmann, Novák). Ale pochybuji, že někdo zná konduktanci své vody (já také ne) :P
Ale asi to není tak markantní aspekt a vlastnost, kterou vyžadují pro svůj život, když to jde i bez ní. Škoda, že se jich nemůžeme zeptat, zda-li jim to tak vyhovuje nebo nikoliv... :wink:

Lgaspo píše:A pri vymene vody pouzivate vodu priamo z vodovodu, alebo odstatu, alebo sa nejak zbavujete chloru ?

Já používám den odstátou vodu již upravenou. Ale dříve jsem také používal chlorovanou přímo z vodovodu a nezaznamenal jsem žádné problémy. Nyní mám možnost používat odstátou, tak proč ne. Jistě tím nic nezkazím, spíše je to vhodnější.

canart píše:No vdaka chlapi, ale nemam pocit, ze som kapacita v odbore.

Skromnost je krásná věc...Tvé odpovědi ovšem vypovídají o něčem jiném! :lol:
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 15:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 12 kvě 2005, 20:11

Tak nad vodivostou vody som sa zatial vobec nezamyslal a radsej sa ani nebudem, lebo budem zasa zbytocne vymyslat :lol:
Ale som rad, ze som sa zasa dozvedel nieco nove! Super
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 12 kvě 2005, 20:16

Já také ne. Neznám moc akvaristů, kteří měří vodivost u své vody. Možná jednoho a ten je chemik a má doma mašinku, která měří od pH až po vodivost vše. Ale kdo má na takové přístroje... Pro akvaristiku zbytečné a nepotřebné. Raději koukat na zdraví ryb. To je ten nejlepší ukazatel! :D
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

chlór

Příspěvekod pstroso » 16 dub 2006, 12:06

Lgaspo píše:Ej veru, je to tazke :wacko: ! Kolko cichlidarov tolko nazorov.
Ale asi sa predsa len priklonim k tej soli. Vacsina ludi co poznam ju dava.
A predsa len ma potom clovek aj lepsi pocit, ze ma svojich chovancov vo vacsom bezpeci :lol:
Inak s tou vymenou vody uplne suhlasim.
A pri vymene vody pouzivate vodu priamo z vodovodu, alebo odstatu, alebo sa nejak zbavujete chloru ?

Nazdar všetkým.Ja som v chove africanov sice uplny zaciatocnik,no co sa tyka chloru vo vode,tak som sa uz na to pytal par chovatelov.Ich názor a skusenosti boli take ze bezne do akvaria prilievaju vodu priamo z vodovodu.Vraj to predchadza roznym chorobam,kedze chlor dezinfikuje a v malych mnozstvach rybam neublíži,kedze do 2 hodin aj tak vyprchá.
Co vy na to ??? suhlasite aj vy s takymto nazorom?
Ja osobne to tiez tak robim a zatial som nemal problem.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lgaspo » 18 dub 2006, 08:38

Tak citacia mojho nazoru v prispevku vyssie je z cias ked som zacinal s cichlidami. Odvtedy sa dost veci zmenilo.
Sol vobec nedavam, resp. len vo vynimocnych pripadoch :wink:

Co sa tyka chloru, tak si s nim ziadne starosti nerobim a davam do akva vodu priamo z vodovodu a vsetko je OK!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Paldo » 21 kvě 2006, 15:02

Po preštudovaní tohto nepochybne poučného článku som sa rozhodol pre zlatý kompromis : nebude na škodu sem-tam pridať trochu soli. Ak tým neublížim, možno pomôžem :!:

Kde sa dozviem nejaké info, koľko tej soli dodať do vody? Doma používame (v kuchyni) výhradne morskú soľ, ktorá má výrazne znížený obsah jódu oproti bežnej kuchynskej soli, to je dúfam plus.
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků