Nárazově vysoká hladina NO2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Nárazově vysoká hladina NO2

Příspěvekod Márfy » 07 bře 2006, 23:56

Zdar všem,tak já si taky pěkně zavařil,od června jsem nehrábl do akvárka(nějaký osobní problémky)ale voda byla čis?ounká jak na oko tak chemicky.Až jsem nechápal.Teď jsem odkalil,vyměnil cca 1/4vody(mám 500l nádrž),vyčistil filtr i trubky(v akvarijní vodě-ne pod kohoutkem)no a co mě potrefilo-okamžitě vylítli dusitany,ale šíleně a voda zeleně kalná-jestli nálevníci...?Tak v tom mám hokej,ryby začli odcházet,tak jsem dal na radu prodejce,nacpal do filtru(Fluval) místo uhlí Zeolit a výsledky se nedostavují žádné. :( Trvá to už druhý týden a zubatá furt obchází...Nevíte co s tím?
Márfy
Uživatelský avatar
Márfy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 05 bře 2006, 00:49
Bydliště: Rotava

Příspěvekod Lgaspo » 08 bře 2006, 08:52

Je to fakt zvlastna situacia, lebo pri odkaleni, vycisteni filtra a trubiek, kedy si sa urcite zbavil znacneho mnozstva bakterii, by som skor cakal narast NO2 a amoniaku ale urcite nie NO3, kedze to je konecny produkt nitrifikacneho cyklu.

V kazdom pripade si asi dost prudku zmenil rovnovahu v akva na co system zareagoval tak ako zareagoval.
Zeleno kalna voda moze byt sposobena aj premnozenim nejakej riasy. Asi by som osobne pouzil UV filter.

Skontroloval by som aj obsah NO3 vo vode z vodovodu, ci sa nahodou nejak nezmenila kvalita vody

Aku mas hodnotu NO2 ?

To uhlie ci si mal vo filtry si tam mal ako dlho ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 08 bře 2006, 09:42

Lgaspo: on aj ma zvysenu hladinu NO2 ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 08 bře 2006, 09:53

canart píše:Lgaspo: on aj ma zvysenu hladinu NO2 ;)


Pisal o NO3.
Aspom v nadpise temy to tak ma.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 08 bře 2006, 11:09

Lgaspo píše:Pisal o NO3. Aspom v nadpise temy to tak ma.

Tady se omlouvám já. Tento příspěvek jsem dělil od jiného a přesouval ho sem pod samotným název, který jsem si dovolil napsat. Spletl jsem ovšem chemickou značku dusitanů, respektive jsem si nevšiml, že píše o dusitanech, četl jsem dusičnanech. Lgaspo, omlouvám se.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 08 bře 2006, 11:53

To Martin: pohoda

Tak potom je to jasne podla mna
Odstranil si jednorazovo prilis vela bakterii a hromadi sa Ti NO2
Teraz je dolezite casto menit vodu a pockat pokial sa namnozia bakterie a nanovo sa rozbehne nitrifikacny cyklus

V podstate musis nanovo zabehnut akva.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Márfy » 08 bře 2006, 19:36

Myslel jsem si že bakterie zlikviduju v případě že filtr vyperu v tekoucí-tudíž chlorované vodě a ne při praní ve vodě z akvárka.Tohle jsem totiž praktikoval vždycky ale nikdy se mi nic takového nepřihodilo.Takže myslíte měnit a měnit vodu?To si myslím že nově vznikajícím kolonám-pokud jsou tak oslabené-nebude zrovna příjemné......?A to uhlí tam bylo cca taky od toho června což-jak jsem se teď dověděl není správné,že prý pro správnou funkci se má nechat jednou za 14dní vyndat a vysušit aby se znova "nastartovalo"...Může mi někdo potvrdit jestli je to pravdaťV letáku nic takového nepsali :wink:
Uživatelský avatar
Márfy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 05 bře 2006, 00:49
Bydliště: Rotava

Příspěvekod mikro » 08 bře 2006, 19:44

Uhli tezko obnovis. jakmile se "nacuca" skodlivin je po nem. Menit vodu budes muset jinak rybky muzou chcipnout, nez se vytvori dostatecne bakterii ktere tve akva zvladnou. Musis to odpozorovat, kolik muzes filtr vyprat. Ja menim kazdou nedeli cca 40l z 200L nadrze. vnitrni filtr sem pral take pokazde pri vymene, ale zjistil sem, ze je to moc caste peru tedy 1x za 14 dni a to jen tak akorat aby nebyl filtr uplne zacpany mech necistotami a bakteriemi (taky hnedy sliz). Musis to odpozorovat, nikdo Ti nepovi jak to mas presne delat, musis zkouset ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Márfy » 08 bře 2006, 19:52

Dík,něco s tím zkusím udělat a uvidím.Já mám filtr venkovní a maník co má v Sokolově zveráč mi tvrdil že tenhle filtr čistí tak jednou za půl roku a všechno má v poho...Nevypadal že by mi chtěl kecat jen proto abych si ho koupil,jemu na to jedou všechny akva...Tak jdu na ně :? Krleš ::s32::
Uživatelský avatar
Márfy
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 05 bře 2006, 00:49
Bydliště: Rotava

Příspěvekod mikro » 08 bře 2006, 19:58

Prosite jeste, co mas za filtr? Ja sem dal na vstup sveho homemade jeste kosku TM20, vyrazne to pomohlo, nezanasi se hned tak rychle bordelem,a le skutecne bakteriemi..
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků