hnedo zeleny zakal!!!!

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

hnedo zeleny zakal!!!!

Příspěvekod morfeus » 09 bře 2006, 21:54

cau lidi tu vodu ne a ne udelat!!!!! :21: menim vodu vzdy 2krat tydne a to 50l!!!!! na 200l akva je to prepych a vodaťnevidim z boku na druhou stranu akva 110*60*40 voda uz nesmrdi ani nebělá takze o nalevniku nemuze byt ani rec.voda je odstátá vždy 2 dny a ohřátá! pridam sul a sodu a aplikuju samozrejme odsavam pred kazdou vymenou dno a voda je porad zkalena.exterak mam radne zabehlej aspon myslim ze to tak je.chovam pse.zebra F1 4ks,trop.demasoni 4ks,2 ancistrus.15 ks malych julidochromis marliery a 5 ks regani.
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod Rostratus » 09 bře 2006, 22:02

Ahoj Morfeus. Koľko ti už beží komplet celé akvárko? Kedysi som mal aj ja s tým problém, ale po čase to zmizlo.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod mikro » 09 bře 2006, 22:04

Pujc si nekde UV-lampu.... Zkus akvaristiky.... :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Rostratus » 09 bře 2006, 22:07

To je tiež riešenie, len ja osobne by som možno ešte chvíľku počkal. UV lampa je super vec, len má nevýhodu, že ničí okrem "zlých" baktérií aj tie "dobré"
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod supina » 09 bře 2006, 22:25

Já bych trochu přibrzdil s tou výměnou vody. 100 l týdně se mi zdá trochu moc. Pozoruj ryby, jestli jsou v pohodě a prodluž intervaly výměny a dej vodě čas "zestárnout".
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Elongatus » 09 bře 2006, 22:45

Počkej tři týdny a během této doby se to dle mého názoru spraví.Žádnou vodu nevyměňuj a čekej,čekej,čekej......UV lampu si nechej v zásobě až jako poslední řešení.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod morfeus » 10 bře 2006, 01:31

uv lampa bude asi knicemu premylim o sterilizeru ten by urcite vode pomohl ale pres vodu ale honit vzduchem.mam tu PLANEK NA VYROBU OZONIZERU.v popisu me to zaujalo zadna masirka pro zmlsany akvaristy samejma drahyma pristrojema a navic bezi to uz od 70.let klasikej vyboj honemej trafem o vykonu 2000volt
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod morfeus » 10 bře 2006, 01:43

asi 3 mesice. nejdriv byl problem se zabehnutim a ted zas tohle uz me to prestava bavit!! :21: jak mi vsichni rikaji cim blbejsi sedlak tim vetsi brambory!!! a si budou mit pravdu vsechny akva co jsem videl naprosto bez udrzby ryby jse jim trou a rostliny krasne rostlé v zivote jsem to nevidel.zadna technika ani nic nemeri.tak at mi to nekdo vysvetli co delam spatne kdyz ostatni na absolutne kaslou a maj to v pohode a ja tomu venuju vse a porad to nejde
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod mikro » 10 bře 2006, 07:57

No Ionizer muzes pouzit, ale dneskať Uz to neni tolik penez. pokud ses zrucny, postavis sam, a nebo uz se nechaji za slusny peniz koupit UV-cka. Jeste zkus pockat, kdyz ani pak se to nezlepsi, pouzil bych UV. Pokud nebudes svitit primo na filtr(ani nevim jak by to slo udelat.) tak bakterie ve filtru neznicis... :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Mauve » 10 bře 2006, 09:03

Rostratus píše: UV lampa je super vec, len má nevýhodu, že ničí okrem "zlých" baktérií aj tie "dobré"



Peter, toto není přímo na tebe, jen je schoda okolností, že jsem na toto téma opakovaně narazil a chtělo by to trochu podrobněji prodiskutovat:

už jsem to zde někde na webu také zahlédl od někoho napsané, toto tvrzení bych dostal rád nějak lépe doložené, proč by nemohla být UV lampa používána jen proto, že prý hrozí riziko narušení biologické rovnováhy (likvidace nitrifikačních bakterií).
Pokud vím, nitrifikační bakterie jsou přítomny v externím filtru + na dekoraci v interiéru akvária. Tvoří kolonie a jsou přisedlé na dekoraci. Určitě se uvolňují i do vody, při výměně vody a obecně při změně podmínek jejich populace určitě kolísá, ale byl bych rád, aby zde nezazníval tak kategorický soud nad škodlivostí UV lampy ve vztahu k nitrifikačním baktériím v akváriu.

Abych nebyl nařčen z teoretizování, musel jsem si UV lampu koupit a nasadit ji před cca třemi týdny, vodu pro kontrolu měřím testy na NO3 a nedošlo ani k nepatrnému zhoršení podmínek v akva, biologická filtrace funguje výborně.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků