Zakladani noveho akvaria a NO2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zakladani noveho akvaria a NO2

Příspěvekod LoBo » 04 dub 2006, 23:17

Zdravim vsechny nadsence

Pred 5 dny jsem zalozil 84l akvarium. Dal jsem do nej jen sterk a vodu a zapl filtr (Fluval 2 plus), pridal jsem biokulturu na rychlejsi zabehnuti filtru, topeni a svetlo (zhruba 40W). Take jsem tam soupl koren Mopani, ktery i po 6 hodinach vyvareni a 2 dennim louhovani obarvil vodu. Abych se toho zbavil, pridal jsem do Fluvalu vlozku s aktivnim uhlim. Po 5 dnech (dnes) mi prisli rostlinky z Aqua-daho (mimochodem jsem velmi spokojeny :). Akvarium jsem osazel (vymenil jsem pri tom 1/3 vody) a zprovoznil CO2 z kvasnic. Vodu jsem ohnojil jednorazove pripravkem Tetra PlntaMini, v mensim nez je doporucene mnozstvi pro nova akvaria. Puvodne jsem myslel, ze tam zitra zkusim dat 4 pavi oka, ale po zmereni vlastnosti vody od toho asi opustim. PH 6,3, KH/10 (CO2 dle tabulky asi 100mg/l), takze jsem CO2 okamzite vypl (puvodni voda ma PH 7,3) a hlavne NO2 okolo 0,2mg/l (voda z kohoutku ma nemeritelne). Co si o tom myslite Vy? Pravdepodobne se jeste nezabehl v akvariu spravny biologicky proces, tzn. ze mam s rybami pockat? Jeste jsem si vsiml, ze malinkate bublinky CO2 plavali po hladine a neutekli ven, ale mohl to byt jen dusledek trochu mastne hladiny, vznikle pri osazovani, nevim.

Diky za radu
Honza
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Re: Zakladani noveho akvaria a NO2

Příspěvekod canart » 04 dub 2006, 23:31

LoBo píše:a hlavne NO2 okolo 0,2mg/l (voda z kohoutku ma nemeritelne). Co si o tom myslite Vy? Pravdepodobne se jeste nezabehl v akvariu spravny biologicky proces, tzn. ze mam s rybami pockat?

Prave som o tom pisal tu: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... highlight=
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Re: Zakladani noveho akvaria a NO2

Příspěvekod LoBo » 05 dub 2006, 00:03

canart píše:
LoBo píše:a hlavne NO2 okolo 0,2mg/l (voda z kohoutku ma nemeritelne). Co si o tom myslite Vy? Pravdepodobne se jeste nezabehl v akvariu spravny biologicky proces, tzn. ze mam s rybami pockat?

Prave som o tom pisal tu: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... highlight=


Takze cekat a nic nedelat.... ?
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Příspěvekod Lgaspo » 05 dub 2006, 07:45

Ano, cakat a cakat. Cca 3 tyzdne. Mozes pripadne dat do akva bez ryb trochu krmiva aby si urychlil rozmnozovanie bakterii.
Niekto to riesi aj tak, ze da do akva odolne druhy ryb aby mu akva zabehli, ale to sa mi zda dost nehumanne lebo aj tie najodolnejsie ryby pri vysokom obsahu N - latok trpia a nemusia prezit.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod LoBo » 05 dub 2006, 09:59

Lgaspo píše:Ano, cakat a cakat. Cca 3 tyzdne. Mozes pripadne dat do akva bez ryb trochu krmiva aby si urychlil rozmnozovanie bakterii.
Niekto to riesi aj tak, ze da do akva odolne druhy ryb aby mu akva zabehli, ale to sa mi zda dost nehumanne lebo aj tie najodolnejsie ryby pri vysokom obsahu N - latok trpia a nemusia prezit.

Dobre, kolik asi toho krmivať Odhadem.....
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Příspěvekod LoBo » 05 dub 2006, 11:26

Jinak pro zajemce, mam to akvarium on-line na adrese http://akvarko.ww.com/ ,sice v mizerne kvalite, ale preci :)
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Příspěvekod Lgaspo » 05 dub 2006, 14:52

Len tak trochu medzi prsty.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Dalsi mereni

Příspěvekod LoBo » 05 dub 2006, 15:39

Dnes jsem zmeril parametry znovu. PH 7 (2 ruzne testy), z vodarny mi rekli 7,2-7,4, a KH 10, coz dava optimalni obsah CO2. Dusitany NO2 jeste horsi nez vcera, cca 0,3mg/l (odhad, nestacila stupnice). Vycistil jsem lehkym proplachnutim ve vode z akvarka filtracni material ve filtru, bylo tam neco jako hnede blato, ci jak to mam popsat a zase jsem ho tam soupl. Vyrazne se mu pak zvetsil prutok (byl tim ucpany asi). Co vy na to?
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Příspěvekod memeo » 05 dub 2006, 18:58

TO LoBo
To chceš v tom akvariu chovat tlamovce ?????
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Lgaspo » 06 dub 2006, 08:03

pH by som sa snazil asi trochu zvysit aspom na 7.4 az 7.5
NO je dost vysoke ale to je pri zabehu akva normalne. Treba pockat pokial padne na 0 az 0,05 mg/l
Ja osobne by som filter neprepieral, lebo prave prepranim si si odstranil rozmnozujuce sa bakterie, na ktore cakas a ktore potrebujes !
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků