Založení akvária - vysoký obsah NO2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Paldo » 29 kvě 2006, 08:54

Lgaspo píše:To Paldo: osobne by som z chovproduktu nekupoval skarede a nepotrebne ryby. Jednak je to tak trochu nehumanne - zabehnutie akva sa da riesit aj inak (ale to je len moj nazor) a za druhe kupou takychto ryb si mozes kupit aj to co nechces - nejaku chorobu alebo parazitov.


Ja by som to nebral tak tragicky, poznám ludí, kt. kupujú v chovproduktoch aj cichlidky a kadečo "škaredé" a krmia s tým doma svojich rybacích mäsožravých miláčikov. Ked sa im v chovprodukte nepodarí predať ryby, jednoducho ich spláchnu, alebo aj tak sami "lacno darujú" hocikomu, kto si ich je ochotný vziať. Ved kto už kúpi krížence cichlidiek, obzobané gupky a mrenky, alebo rybky nesprávne vivinuté, ktorých sú tu bohužiaľ plné obchody...
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod zencakd » 29 kvě 2006, 11:03

To Lgaspo: sleduji NO2 každý den, teď jsem na 0.8-1mg/litr. Při jaké hodnotě doporučuješ měnit vodu pro Tanganyiku? Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod pstroso » 29 kvě 2006, 11:07

NO2 1mg/l - ciastocná výmena vody 1/3 az 1/2 obsahu nádrže.
nielen pri tanganyike,ale celkovo v kazdom akva.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lgaspo » 29 kvě 2006, 14:19

zencakd píše:To Lgaspo: sleduji NO2 každý den, teď jsem na 0.8-1mg/litr. Při jaké hodnotě doporučuješ měnit vodu pro Tanganyiku? Díky moc,

David


V dobre zabehnutom akva musi byt NO2 takmer nemeratelne (0 az 0,05 mg/l). Inak filtracia este nie je zabehnuta alebo je nieco spatne.

Takze pokial nameras NO2 tak este stale nie si za vodou!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Lgaspo » 29 kvě 2006, 14:22

Paldo píše:
Ja by som to nebral tak tragicky, poznám ludí, kt. kupujú v chovproduktoch aj cichlidky a kadečo "škaredé" a krmia s tým doma svojich rybacích mäsožravých miláčikov. Ked sa im v chovprodukte nepodarí predať ryby, jednoducho ich spláchnu, alebo aj tak sami "lacno darujú" hocikomu, kto si ich je ochotný vziať. Ved kto už kúpi krížence cichlidiek, obzobané gupky a mrenky, alebo rybky nesprávne vivinuté, ktorých sú tu bohužiaľ plné obchody...


...to je kazdeho osobna vec...
...ja by som ryby z vacsiny chovproduktov do svojho akva bez karanteny nedal - na to mam svoje ryby moc rad :wink:
Naposledy upravil Lgaspo dne 29 kvě 2006, 15:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Richi » 29 kvě 2006, 14:55

Já jsem začátečník-takže tak berte i můj příspěvěk - ale není 200 l filtrace (předpokládám přepadová) - s průtokem 2800 l (což je určitě jen výkon čerpadla-skutečný bude x-krát menší) - NEDOSTAČUJÍCÍ ???? Já mám 480 l akvárko-a fitr mám 200 l s čerpadlem 3300l/hod - vím,že to je předimenzováno-ale je to původní mořské akvárko takže proto....myslel jsem si, že to bude zbytečně moc a budu ubírat-ale po prvním problému s bílým kalem (vyřešeno výměnou vody po 7 dnech-kal asi z nedostatečně propraného písku) mám akvárko křiš?álově bílé - ryby jsem dal 7 dnů po napuštění - a po třech týdnech si lebedím ryby i já - vše OK - i dusičnany a dusitany - prostě paráda...takže - nebude to v nedostatečně výkonné filtraci???
Uživatelský avatar
Richi
přispívatel
 
Příspěvky: 103
Obrázky: 55
Registrován: 21 dub 2006, 20:55
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Mauve » 29 kvě 2006, 15:08

200 litrový filtr je pro 1200 litrů akva absolutně v pohodě, jmenovitý výkon čerpadla je teorie, ovšem obecně lze říci, že jestli stihne čerpadlo za hodinu prohnat celý objem akvária ( u tebe max 1000 litrů vody), což určitě ano, je to taky v pořádku.

Uspěchal jsi zarybnění, jak píše Lgaspo, dokud ti nezačne fungovat bio rovnováha a budeš mít měřitelné NO2, je to zatím špatné.
Jen pro zajímavost - měřil jsi NO2 na vstupu? Z vodovodního řádu? Je to opravdu moc vysoká hodnota.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod pstroso » 29 kvě 2006, 15:11

richi mas v niecom pravdu.ten biofilter by mohol byt o nieco väčší aj cerpadlo by mohlo mat o nieco väčší prietok,no napriek tomu si myslím že by sa tým jeho problém nemusel vyriešit.Možno mu bude stacit aj to čo má ked sa mu konečne NO2 stabilizuje na minime.
tazko povedat.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lgaspo » 29 kvě 2006, 15:14

Ja mam na 600 l akva cerpadlo co mi urobi za hodinu 900 l a v pohode mi to staci a rok to uz takto frci !!!
Tu je citacia z mojho clanku :
"O obeh vody v systéme sa stará čerpadlo Eheim 1250 s prietokom 950 l/hod pri výške výtlaku 1,3 m. Pri tomto výkone sa vodá v akváriu prečerpá za hodinu približne 2 krát (akva ma 600l, ale po odpočítaní dekorácie je to okolo 500 l), čo je podľa mňa vhodné a postačujúce pre čo najvyššiu učinnos? biofiltra." - pozri http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=295



Takze si myslim ze tych 2800 l je dost! Otazka je tu ale taka, kolko to cerpadlo skutocne za hodinu vody pretlaci - treba zistit do akej vysky cerpadlo tlaci vodu, lebo s vyskou sa vykon cerpadla znizuje. Vyrobcovia castokrat uvadzaju krivku poklesu vykonu v zavislosti na vyske do akej cerpadlo tlaci vodu.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 29 kvě 2006, 15:18

pstroso píše:tazko povedat.


Všechny pochyby zřejmě rozptýlí důkaz, něčí zkušenost, praktický příklad.

Pokud si to dobře vybavuji, má Radim akva 1800 litrů a filtr cca 300 litrů. To je 600 litrů vody v akva na 100 litrů objemu filtru.


Spekulaci o malém objemu filtrace a nízkém průtoku bych tímto opustil, Davidova filtrace má dostatečný objem i dostatečný průtok
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron