kousky něčeho ve vodě

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod xrewq » 14 úno 2007, 16:39

Mě to ale bohužel tím filtrem protoče. Když se koukám tak je nádherně vidět jak to lape přepad filtru ale bohužel to čerpadlo zas vrací do akvárka :( Filtr mám skleněný tříkomorový s boimolitanem. ted jsem ale do prostřední komory dal dvě vrstvy filtrační vaty. Biomolitan to prostě nepochytal :(((
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Bobik » 14 úno 2007, 16:45

Hmm :( tak to nevím.
Já používám TetraTec EX 1200 na 300l akva takže je trošku předymenzovaný a musím ho krotit na výstupu aby se rybky necítili jak v golfským proudu :) a možná to mi pomohlo, ale v tvém případě to bude asi trošku složitější.
A tak tedy čím krmíš nemůže to být tím, že si zanášíš bordel z krmení? :?:
Omlouvám se ale asi ti moje zkušenosti moc nepomůžou.
Uživatelský avatar
Bobik
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 4
Registrován: 01 úno 2007, 14:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod xrewq » 14 úno 2007, 16:47

To už jsem zkoušel. Nekrmil jsem tejden a půl, ale nezměnilo se vůbec nic. :(
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

asi stejný problém?????

Příspěvekod sojer » 21 úno 2007, 18:43

tak já mám asi to stejné.alespoň myslím:-)
akva mi jede 20tý den a když bych to měl popsat, tak to vypadá, jako bych měl prach ve vodě a nebo uplně miniaturní bublinky.Fakt v brutálním množství.
Foto to nevezme, ale proti černému pozadí fakt super:-( nám tucha o co jde.
Jsem měnil vodu(několikrát) , zkoušel vzduchovat v tahu cca 4 dny a nic.
No2 skoro na nule a PH 7,8.
Akva 126litrů, bílý křem. písek0,3-0,5 ajen láva a jeden anubias.Filtr zatím vnitřní, Eheim 2212(650l /hod) jede naplno.No jsem to tu popsal, ale asi to nepomůže k vyřešení a nebo pojmenování problému.

Každopádně díky
sojer
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 1
Registrován: 11 úno 2007, 12:05
Bydliště: Brno

Příspěvekod Malibu » 22 úno 2007, 10:13

Uživatelský avatar
Malibu
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 úno 2007, 09:45

Příspěvekod Sonic12 » 22 úno 2007, 14:58

Měl jsem podobný, ne-li stejný problém. Po napuštění akva se voda zakalila, po třech dnech byla křišťálově čistá a do dvou dní se opět zakalila, že nebylo vidět z jednoho boku na druhý, dva týdny jsem čekal, ale o mnoho se to nezlepšilo až se situace vyhrotila do té podoby, kdy se na rybkách objevila krupička... Celkem mě to vystrašilo a okamžitě jsem aplikoval Costapur od firmy Sera proti krupičce a hned druhý den nejen že byl znát úbytek krupičky na rybách, ale dokonce se značně pročistila voda a za tři dny bylo po problému s krupičkou i se zakalenou vodou...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fuljer Imro » 22 úno 2007, 21:07

Co je dolezite ?
Musis odstranit dovod, pricinu preco nastal tento problem. Isto to bude mat nieco spolocne ako pise Canart s NO2. Uv lampa Ti vyriesi akutny problem zakal nakratko ale nie dlhodobo ale to je vsetko. To uz nehovorim o tom ze ked budes zit v sterilite a napriklad vydes na balkon tak to mas " za par ".
Skus vymysliet pomale velmi jemne filtrovanie v tvojom akvariu. To pomoze ale vysledok sa nedostavy hned.
s pozdravom Imrich Fuljer
www.cichlid.sk
:)
Fuljer Imro
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 1
Registrován: 28 srp 2006, 08:42
Bydliště: SLOVENSKO - Bytca

Příspěvekod hanzz » 24 úno 2007, 15:43

Tak jsem se toho svinstva asi po 3 týdnech zbavil. Teda zbavil, zmizelo to spíš samo. Jedinou změnu, kterou jsem provedl, bylo to, že jsem o hodinu a půl míň svítil. Místo předešlých 12 hodin 10,5 hodiny. Jinak fitraci, výměnu vody, odkalování a podobně jsem nechal beze změny. Voda je už zase jako křišťál.

Jak se mi to během 2 dnů najednou objevilo, tak to i rychle zmizelo. A to přeju i dalším podobně postiženým! Je to hned veselejší pohled! :)
hanzz
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 15
Registrován: 04 říj 2006, 08:24

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků