Řasa na pozadí

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Moliro » 19 dub 2007, 17:35

To Richie: Nevím o jakém "míšení jezer a jinožravců " píšeš.

To MilaKH: Z tvého popisu není jasný , jak je nádrž velká a pokud píšeš, že "trofíkům řasa moc nechutná" předpokládal jsem, že je velká dost, a že by se tam např. několik P. trewavasae vešlo. Podle mých zkušeností stačí jeden a vyčistí to za pár týdnů líp než ancíci. Osobně si myslím, že řasa v akváriu je spíš +, a pokud poslouží jako přirozená potrava, jen dobře. A bez chemie :o
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 19 dub 2007, 21:07

To Moliro: Pokud by sis najel na galerii, máš tam fotky nádrže. Jinak nádrž je 540l a řešili sme to tu nedávno s tima Petrochromisama. Nakonec sem se rozhodl je nedávat. Jsou to velké ryby, protstorově náročné. Řasa ano., je to + ale pokuď možno zelená.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Moliro » 20 dub 2007, 06:54

Jj, zelená je lepší, ale petroušům je to jedno. Mám v každý nádrži jednoho (kromě akvária s chovnejma - tam jich je víc :D ) a je po jakýkoliv řase. Hnědý řasy (rozsivky) mají na rozdíl od zelenejch křemičitý buněčný stěny, takže to petroušům aspoň trochu protáhne střevo stejně jako písek. Když tam je sám, tak se nemá s kým prát ani mi nerozráží žádný tření (Xenotilapia, Enantiopus, Spathodus, Erethmodus) klidnějších ryb. Občas se začne zajímat o trophesy, ale těch je tam tolik, že ho to brzy přestane bavit. :o

Jinak pokud to chceš řešit osvětlením tak a) nesvítit skoro vůbec nebo b) hodně přesvítit, počkat až zelená řasa nahradí tu hnědou a pak postupně světlo ubírat
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 20 dub 2007, 07:24

ok., díky za rady. Akva sem přidal ještě zářivku, takže mi svítěj 3 (3x36W) , tak doufám že ta hnědá začne ustupovat.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků