Řasa na pozadí

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Řasa na pozadí

Příspěvekod Ellis » 28 led 2007, 20:31

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s řasou. V prosinci jsem vyměnil pozadí. Měl jsem polystyrenové valstní výroby, natřené barvou. Řasa tam sice byla,ale v normě, nic velkého. Teď tam mám taky polystyren, ale už s epoxydem a vrstvou jemného písku. Do 14-ti dnů se mi začala hrozně tvořit hnědá řasa a to nejen na pozadí, ale i na skle. Velmi mě to překvapilo, protože všechny ostatní aspekty (jako zářivky a doba svícení-12 hodin) zůstali stejné. Myslel jsem si, že to může třeba nějak souviset s pískem, který jsem na pozadí použil, ale na druhou stranu jsem ho dobře vypral a vysušil v troubě. Taky mi porostly řasou kameny. A to jsou přitom ty samé co jsem tam měl rok před tím a nic. Je pravdou, že jsem růst řasy asi přiživil, když jsem k zářivce Power Glo přidal (ale až v době kdy řasa bujela) ještě Marine Glo. Původně jen na večerní svícení, ale chvíli jsem svítil oběma i přes den pro zvýraznění modrých ryb. Pak jsem se dočetl, že modrá část spektra podporuje růst řas, tak jsem je vyhodil obě a nyní svítím Philips 865 a Osram 830 (nesehnal jsem Philips 830). Mám je tam teprve pár dní, tak doufám, že po čase řasa ustoupí. Myslíte, že takový rozjezd řasy je dán tím svícením? Nebo to může ovlivňovat i to pozadí? Nebo ještě něco dalšího? Nechci tam cpát chemii, tak doufám, že řasa ustoupí po změně světla. Jen pro zajímavost, vpravo dole je za listem Anubiasu vidět kousek pozadí (který byl překryt právě tím listem) tak jak vypadalo nové, bez řasy.
Přílohy
Řasa1.jpg
Řasa1.jpg (186.2 KiB) Zobrazeno 3992 krát
Řasa1.jpg
Řasa1.jpg (186.2 KiB) Zobrazeno 3990 krát
Uživatelský avatar
Ellis
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 37
Registrován: 11 pro 2005, 22:07
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod Radim Zídek » 28 led 2007, 21:58

epoxidová pryskyřice může při určitém chemismu vody podpořit růst této řasy v extrémním měřitku.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod honzax » 29 led 2007, 09:05

já jsem to vyřešil ancistrusema,tři noci a bylo po řase.Hrozně jim chutná :lol:
honzax
uživatel webu
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2006, 09:05

Příspěvekod wladys » 29 led 2007, 22:17

Na tom pozadí mě to nepříjde jako problém. :o Spíš to působí přirozeněji.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hanzz » 02 úno 2007, 11:12

Já měl ještě před týdnem po měsíčním provozu nádrže celé pozadí (polystyren + balakryl + epoxy) i kameny potažené silnou vrstvou hnědé řasy. Vše mělo jednotný ráz. Ale asi před týdnem začala řasa silně ustupovat a nyní jí mám pokryto jenom asi 50% pozadí. Na kamenech není vůbec. Na vrchu pozadí se mi pomalu začíná objevovat řasa zelená. Doufám, že během chvilky pokryje celé akvárko :)
hanzz
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 15
Registrován: 04 říj 2006, 08:24

Příspěvekod MilaKH » 17 dub 2007, 14:12

Mám podobný problém: nemůžu se zbavit hnědé řasy, která je rozlezá už uplně všude ( po sklech, po kamenech) Svítím 2x zářivka Sera a ještě jsem přidal- prötože sem myslel že je to z málo světla 1x zářivka Philips TL-D865. Doba svitu 12h, akva 150x60x60. Nevíte čím, nebo jak se této řasy zbavit?? PS-trofíkům moc nechutná :lol:
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Kruan » 17 dub 2007, 14:59

MilaKH píše:Mám podobný problém: nemůžu se zbavit hnědé řasy, která je rozlezá už uplně všude ( po sklech, po kamenech) Svítím 2x zářivka Sera a ještě jsem přidal- prötože sem myslel že je to z málo světla 1x zářivka Philips TL-D865. Doba svitu 12h, akva 150x60x60. Nevíte čím, nebo jak se této řasy zbavit?? PS-trofíkům moc nechutná :lol:

a co ancakum?
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 17 dub 2007, 15:51

Na řasu doporučuju petrochromy ;-)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

To: Moliro

Příspěvekod viktor janda » 17 dub 2007, 16:11

A co jako?! Dá tam Petrochromisy (mimochodem míšení jezer a jinožravců) a ty se pobijí mezi sebou a pak s ostatníma. To mi nepřijde rozumné. To je stejné jako dát tam Ancistrusy nebo SAE. Měl zřejmě na mysli něco s chemismem vody nebo osvětlením. OVŠEM TO JE - BABO RAĎ!!!! Co akvárium - to jiný přístup a to mluvím jen o svých zkušenostech!!!
Třeba mně se ta řasa líbí, možná i rybám, ale je to věcí vkusu každého. Nakonec v přírodě je vidět také kdovíco.
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod MilaKH » 17 dub 2007, 18:42

To Richie-HK: Ancistrusy v akváriu nejsou.

To Moliro: Petrochromisy do nádrže dávat nebudu. Býval bych je tam už dal, ale nádrž neodpovídá jejich požadavkům.

To viktor janda: Ano, přesně něco takového sem měl na mysli. Mě se řasa líbí, ale ne hnědá. Myslel jsem že je to málo prosvícené, tak jsem dal 3 zářivky, ale hnědá řasa se stále nemá k ústupu.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků