Zakal vody jeden den po napusteni.

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

DAkujem

Příspěvekod Selik » 03 úno 2007, 10:10

DAkujem vsetkym za rady!!! Skusim tam vyprat nejaky ten stary strk.Este jedna vec Nemam od koho zohnat molitan zo zabehnuteho akvaria mam len jednu mznost len ten chalan momentalne lieci v akvariu s tym molitanom pomocou Bactopur direct bloat Mozem tym ze by som ten molitan vyplachal v mojom akva doniest bloat domov? ja sa bojim nechcem to riskovat! Dakuejm za rady!!! pekny den prajem
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod zencakd » 03 úno 2007, 10:37

jestli tam už máš zákal, nic dalšího tam nedávej. Nálevník musí umřít hlady nebo UV lamou. Když tam dáš další "špínu", ještě více se rozmnoží. Máš tam už ryby? Pokud ne, nedávej je tam a nech běžet filtry na plný výkon. Pokud to nepomůže, zkus si od někoho půjčit UV lampu...

Hodně štěstí a dej vědět, jetli se to zlepšilo.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod xrewq » 03 úno 2007, 11:57

Může to být nálevník, ale mě se i stalo že jsem špatně zneutralizoval pozadí tvořené z polystyrénu a pryskyřice. Voda se ale zakalila jako mléko tak po ani 2 dnech po napuštění. Vodu jsem musel bohužel vypustit a napustit znovu. Takže pokud máš toto pozadí a voda se ti zakalila takto http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=2260
může to být i tím. Nélevník se prý tak rychle rozmnožit nedokáže a je to upravda, vodu jsem napustil znovu a zůstala čistá bez jakéhokoli zakalení až do ted. (Nadpis obrázku neber vážně, myslel jsem si že to je nálevník, ale Radim Zídek mě vyvedl z omylu)
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

dakujem

Příspěvekod Selik » 03 úno 2007, 12:21

mam pozadie zo silikonu a kamenov no len v nom je velky koren z polystyrenu a natrety zivicou Neutralizoval som ho litrom octu... Tak je to nalevnik alebo to to bude tou zivicou? Tak co doporucujete? dakujem
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod wladys » 03 úno 2007, 14:20

Já mám teda s nálevníkem úplně jiné zkušenosti...vždy se objevil velmi rychle...maximálně do 48 hodin se mě vždy zakládaná nádrž bíle zakalila.....a vždy pomohlo vyprání houby ze zaběhlého akvárka.Až sem byl kolikrát překvapený jak rychle nálevník po této "akci" mizí....proto to mohu jen doporučit.....bez toho to trvá mnohem déle,lampa je řešení,ale jen zapůjčená.Kupovat jí na nálevníka je vyhazování peněz....,ale to už sem tady kdysi psal. :lol:

Pokud je v akvárku jakákoliv nemoc tak bych samozřejmě nedoporučoval používat biomolitan z něj pro "naočkování akvárka".
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 03 úno 2007, 15:33

ja na svoji 350l sme pouzil starou vodu cca 100L a houbu z filtru, presto do jednoho dne si nalevnik uzival zivota. Ale za cca 2-3 dny najednou rpuzracne, a dost rychle behem par hodin. Bracha mi hned volal ze to bylo divne skoro videt jak nalevnik mizel a mizel :-) Kazdopadne zabeh urcite minimalne 14 dni. ja 350 zabihal 5 tydnu, nemohl sem se utrhnout od skoly a prace :( :(
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Karl » 05 úno 2007, 00:10

Já sem měl asi štěstí,ale syndrom novýho akva se mi vyhnul.Napustil sem ho vodou,po dvou dnech sem(jako Wladys) naočkoval bordelem z filtru a za další dva dny tam šly ryby. NO2 sem nenaměřil a NO3 sem pak vyřešil výměnou části vody,od tý doby bez problému.Je fakt,že nevim z kolika filtrů to kluci vyždímali,ale bylo toho 10l do 500l vody a když sem to tam vylil,nebylo na krok vidět.
Uživatelský avatar
Karl
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Obrázky: 23
Registrován: 29 pro 2006, 23:54
Bydliště: Prachatice

Příspěvekod Broz.L » 11 úno 2007, 20:01

MÁM TEN SAMEJ PROBLÉM PO PRVNÍM DNU.PROSÍM O RADU.DÍKY
Přílohy
IMG_1222.JPG
PO NAPUŠTĚNÍ DRUHÝ DEN
IMG_1222.JPG (155.05 KiB) Zobrazeno 2286 krát
Broz.L
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 čer 2006, 03:16
Bydliště: Mstětice

Příspěvekod wladys » 11 úno 2007, 20:30

filtrovat,vzduchovat a čekat.....pro rychlejší zaběhnutí akvárka naočkovat filtr....joo a dno by také neškodilo. :D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Broz.L » 14 úno 2007, 20:04

Tak jsem vše uděl podle rady zapojil další filtr a udělal se tam ještě bílej povlak jak nudle a všude v písku na sklea voda začala zapáchat.A2 zkušební rybky jsou stále naživu.
Broz.L
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 čer 2006, 03:16
Bydliště: Mstětice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron