častá výměna vody

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

častá výměna vody

Příspěvekod Ivan » 29 bře 2007, 22:04

na jednom cd o cichlidách jsem se dočetl,že je lepší každý den odkalovat 5% vody než 30% jednou za týden je to prý pro ryby méně stresující a napodobuje se tím tekoucí voda díky tomu se prý odbourá filtrace stačí jenom vzduchovat kvůli pohybu hladiny co vy nato je to možný
Uživatelský avatar
Ivan
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26 led 2007, 00:11
Bydliště: Zliv u Č.Budějovic

Příspěvekod Šámes » 30 bře 2007, 06:58

možný je všechno :D ..no já teda odkaluju 1 za týden a to tak čtvrtku akva....jinak všechno so se týče výměny vody je pro ryby stresující... :o
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Re: častá výměna vody

Příspěvekod Greg » 30 bře 2007, 08:46

Ivan píše:na jednom cd o cichlidách jsem se dočetl,že je lepší každý den odkalovat 5% vody než 30% jednou za týden je to prý pro ryby méně stresující a napodobuje se tím tekoucí voda díky tomu se prý odbourá filtrace stačí jenom vzduchovat kvůli pohybu hladiny co vy nato je to možný


Myslím, že je lepší ryby stresovat odkalovacím zvonem jen jednou týdně, než každý den. :D
I když potom vlastně budou ve stresu každej den, tak si na to zvyknou a nebude to pro ně stresující... :o
Uživatelský avatar
Greg
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 31
Registrován: 06 srp 2005, 21:27
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvekod Ivan » 30 bře 2007, 11:13

oni tam píšou,že se stresujou právě tim množstvím čerstvé vody při výměně 30% vody,že se vytvoří nějaké hodnoty a pak se to naruší právě tou výměnou a to ryby stresuje při každodenní výměně odstáté vody ten stres odpadá pro pořád stejné hodnoty o stresu z odkalovače tam nic nepíšou,ale mím rybám se odkalovač líbí jezdí okolo otíraji se tak si myslim,že jim nevadí ani když sahám pomalu bez prudkých pohybů do akvárka tak jsou v poho
Uživatelský avatar
Ivan
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26 led 2007, 00:11
Bydliště: Zliv u Č.Budějovic

Příspěvekod Greg » 30 bře 2007, 12:23

Ivan píše:oni tam píšou,že se stresujou právě tim množstvím čerstvé vody při výměně 30% vody,že se vytvoří nějaké hodnoty a pak se to naruší právě tou výměnou a to ryby stresuje při každodenní výměně odstáté vody ten stres odpadá pro pořád stejné hodnoty o stresu z odkalovače tam nic nepíšou,ale mím rybám se odkalovač líbí jezdí okolo otíraji se tak si myslim,že jim nevadí ani když sahám pomalu bez prudkých pohybů do akvárka tak jsou v poho


Nezbývá nic jiného, než se ryb zeptat, jestli je to stresuje nebo ne....
Jinak to asi nezjistíš... :lol:

Po pravdě, kdo má dneska čas každý den odkalovat...
Mě to stačí jednou za týden a ryby nevypadají ve stresu... :o
Uživatelský avatar
Greg
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 31
Registrován: 06 srp 2005, 21:27
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvekod Šámes » 30 bře 2007, 15:35

Ivan píše:oni tam píšou,že se stresujou právě tim množstvím čerstvé vody při výměně 30% vody,že se vytvoří nějaké hodnoty a pak se to naruší právě tou výměnou a to ryby stresuje při každodenní výměně odstáté vody ten stres odpadá pro pořád stejné hodnoty o stresu z odkalovače tam nic nepíšou,ale mím rybám se odkalovač líbí jezdí okolo otíraji se tak si myslim,že jim nevadí ani když sahám pomalu bez prudkých pohybů do akvárka tak jsou v poho

No po pravdě řečeno todle sem teda eště neslyšel..no prostě mi to příde jako hovadina... :roll:
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Příspěvekod Mauve » 30 bře 2007, 16:02

No po pravdě řečeno todle sem teda eště neslyšel..no prostě mi to příde jako hovadina... :roll:


Proč by to měla být hovadina? Jen proto, žes o tom nikdy neslyšel?
Logika je snad úplně jasná, kolísání chemismu je při týdenní výměně vyšší, to snad dá selský rozum. Že denní výměnu skoro nikdo nedělá, je hlavně z časových důvodů. Denní výměna je luxus, týdenní plně postačující záležitost. Pokud má někdo možnost průtočné nádrže, kde se denně vymění dejme tomu těch 5-10% vody z celkového objemu, tak je těžko něco lepšího. Alespoň si to myslím.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Šámes » 30 bře 2007, 16:13

Proč by to měla být hovadina? Jen proto, žes o tom nikdy neslyšel?
Logika je snad úplně jasná, kolísání chemismu je při týdenní výměně vyšší, to snad dá selský rozum. Že denní výměnu skoro nikdo nedělá, je hlavně z časových důvodů. Denní výměna je luxus, týdenní plně postačující záležitost. Pokud má někdo možnost průtočné nádrže, kde se denně vymění dejme tomu těch 5-10% vody z celkového objemu, tak je těžko něco lepšího. Alespoň si to myslím.[/quote]

Prostě si myslim že chemismus vody bude kolísat tak jako tak a ryby budou vystresované stejně...příde mi zbytečný rejdit každý den odk.zvonem v akva...a ono bohatě postačí.(aspoň to tak dělám já)dát po odkalování 1x týdně tak 1 lžíci(polévkovou) jedlé sody na takových...dejme tomu 60-70l vody..chemismus se vyrovná a hotovo...ale to ať si každej rozhodne sám.. :)
Naposledy upravil Šámes dne 30 bře 2007, 17:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Re: častá výměna vody

Příspěvekod Elongatus » 30 bře 2007, 17:03

Ivan píše:na jednom cd o cichlidách jsem se dočetl,že je lepší každý den odkalovat 5% vody než 30% jednou za týden je to prý pro ryby méně stresující a napodobuje se tím tekoucí voda díky tomu se prý odbourá filtrace stačí jenom vzduchovat kvůli pohybu hladiny co vy nato je to možný


Lepší to asi být může, ale neznám nikoho ve svém okolí, kdo by něco takováho praktikoval. Co se týká filtrace, tak ta se může používat i u průtočných nádrží.
Za sebe můžu říct, že moje ryby (mládežníci) v odchovně se musí spokojit s výměnou 40% vody jedenkrát za týden a ryby (generační) v nádržích v dětském pokojíku a obýváku 40% jednou za čtrnáct dní až tři týdny.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Ivan » 30 bře 2007, 17:34

asi to je dobrej nápad jen si člověk musí udělat každý den nebo obden čas,ale je tu další otázka co se stane s rybama když pojedu třeba na týden nebo čtrnáct dní pryč jak moc to rybám ublíží
Uživatelský avatar
Ivan
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 26 led 2007, 00:11
Bydliště: Zliv u Č.Budějovic

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků