černá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Katarínka » 07 kvě 2007, 09:16

Ahoj,
ja sa pravidelne zbavujem ciernej stetinkovej riasy, co mam na kamenoch alebo aj na Anubiasoch tak, ze to supnem do roztoku SAVO: VODA v pomere 1:20. Rastlinky ale len na 2-3 minutky. Potom poriadne oplachnut. Kameme mozu ist aj do silnejsieho roztoku. Aj pozadie som uz takto pri prerabke akva vycistila. Len horsie je, ze takto odstranim vzdy len nasledok a nikdy nie pricinu rastu tejto riasy. Za 2 mesiace ju tam mam opat :cry: Nepomohla ani zmena osvetlenia, ani pokusy s pridanim pistie, ani castejsie odkalovanie...
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod wladys » 07 kvě 2007, 09:50

Katarínko a co filtr stíhá?Nemá silný průtok a malý filtrační objem?Odkaluješ pravidelně a měníš vodu?Moc živin ve vodě+silný průtok=štětičková řasa.Uplně se ji asi nikdy nezbavíš,ale v rozumných mezích se dá udržit i bez SAVA :)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Katarínka » 07 kvě 2007, 10:22

Odkalujem kazdych 7-10 dni, podla toho, kolko je casu. Menim vzdy okolo 30% objemu. Objem filtracnych naplni v internom biofiltri je cca 9 litrov. Akva ma bruto objem 200 litrov. Filtracna hlavica je Power head - Aqua clear 201 od Hagenu. Po znovuzalozeni akva po prestahovani som riasu zlikivdovala SAVOM, ale po cca 2 mesiacoch uz zase zacina "vystrkovat rozky". Mam tam ale dost ryb - v akva ja 21 ryb 1 ancistrus (Malawi, 4 SAE - tie prave kvoli stetinkovej riase, lebo by ju mali obzierat, co sa mi ale moc nezda, radsej pockaju na krmenie :roll: ). NO3 mavam fakt dost vysoke. Okolo 60 mg/l, pred vymenou aj okolo 70 mg/l. Po vymene to klesne tak na 40 mg/l. Myslis, ze by pomohlo dat prec este zopar ryb? Napr. tie SAE? Lebo tie sa mi tam veru moc nehodia :roll:
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod wladys » 07 kvě 2007, 10:32

Hodnoty NO3 jsou hodně vysoké.Předpokládám,že na vstupu budou taky hodně vysoké....ryb je dost.Já osobně bych SAE nedával.Pokud je štětice hodně tak ti stejně nepomůžou.Někde jsem četl ,a chci to taky vyzkoušet,že na odbourávání dusíkatých látek z vody,tedy i dusičnanů, je dobré dát do filtru Zeolit...měl by se dávat až do posledního stupně filtrace a průtok filtrem by měl být co možná nejnižší......
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Katarínka » 07 kvě 2007, 11:37

Mam nove testy na NO3. Skusim zmerat aj vstup. Este som po prestahovani nemerala. SAE asi dam prec a skusim pozistovat o tom zeolite. Diky za rady.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Mauve » 07 kvě 2007, 12:26

S tím zeolitem - ještě když fungovala diskuze na tropheus.cz - tenkrát se to tam diskutovalo, pokud si matně pamatuji, neprokázal
se žádný zázračný účinek, ještě to možná zvaž.

Já osobně bych spíš utrácel za externí filtr.

Ty řasy se u tebe mají "jak v pokojíčku". Vysoké dusičnany, fosforečná hnojiva mají řasy také rády - v přerybněném akváriu je to hned.

Je asi potřeba trochu akváriu "ulevit" - nestíhá.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Katarínka » 07 kvě 2007, 12:41

No tak uz viem co urobim. Po najblizsom akvastretku dostanu chalani sacok s rybkami. :lol:
Skusim teda znizit pocet ryb. Prve dam prec SAE, lebo tu riasu obzieraju len vtedy, ak nic ine nie je. Radsej vzdy pockaju, kym hodim nieco lepsie po zub. No a potom skusim este znizit pocet ryb. Mam tam 3 druhy:
Ps. Saulosi Coral red - 4 ks (1 samec, 3 samice),
Ps. Kingsizei - 7 ks (3 samce, 4 samice)
Labidoch. caer. Yellow - 6 ks (pomer neviem urcit).
Tak skusim dat prec vsetky 4 Ps. Saulosi alebo radsej samca a samicu Kingsizei? No neviem, poradte.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Mauve » 07 kvě 2007, 12:48

SAE jsou jasné a pak bych dal pryč ty saulosi. Je lepší mít podle mne míň druhů o větším počtu, než opačně.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Katarínka » 07 kvě 2007, 13:06

Mauve píše:SAE jsou jasné a pak bych dal pryč ty saulosi. Je lepší mít podle mne míň druhů o větším počtu, než opačně.


Moc dakujem za radu.

Inak pri akutnom zachvate kychania som si pred cca 10 dnami rozbila hrncek akvamalawi, ktory som tak krvopotne zhanala. Cest jeho pamiatke :cry:
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod MilaKH » 07 kvě 2007, 17:50

:wink: to je škoda.. Já ho mám jen vystavený, zatím sem ho nepoužil.. Je mi uplně líto do toho něco nalít. :D
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků