černá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod richard » 16 dub 2010, 10:31

jak psal někde memeo - boj s řasou je nerovný, přestal jsem řešit. Zachoval jsem se stejně, i když mne to stále trápí.

Shimmie - je to sice starší vlákno, ale jak jsi boj s touto řasou dopadl - vyhrál jsi nebo jsi vzdal?.

Mám na pozadí úplně stejnou řasu (hnědo fialová). Není to ruducha, ancistrus a trevavasáci ji v pohodě seškrábou z pozadí.

Mám takový dojem, že to souvisí s použitím zářivek o odstínu 10000 a výše (philips aquarelle a výše). Jenže mně se právě takové světlo v akva líbí - rybky náhderně vybarnené, kdytkám prospívá, není ruducha. Když dám odstín 6500 a podobné, pak je pohled do akva takový docela žluto zelený a rybky málo výrazné.

Již jsem 2x zkoušel změnit osvětlení (míto aquarelky jsem dal 965 nebo 865 s odstínem 6500), ale po týdnu se mi to přesane líbit a aquarelku dávaám do akva zpět.

Dá se někde sehnat aquarelka o délce 105 cm? je to těžce sehnatelný rozmět, tak tam mám aqua gol od hagenu. POkud by byla aquarelka, pak bych dal tuto.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod richard » 16 dub 2010, 12:05

trošku jsem zagogloval a aquarelka 38w 105cm se vyrábí. V česku jsem nenašel i netu obchod, pouze polsko.

Jestli někdo víte, kde je k sehnání, sem s tím.

Alternativu vidím v skywhite 38W, s odstínem 8000k
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 16 dub 2010, 12:10

Mám černou ruduchu ve dvou akva s rotlinami. Tam s tím bojovat musím. Už jsem vyzkoušel ledacos , teď mi připadá, že se rozmohla poté, co krmím mimo jiné mraženým - konkr. koretry , dafnie . Četl jsem zde od A+I, že také bojovali se štětkou a jednak problém viděli ve fosforu, kterého je v tetraminu hodně...tím krmím , přestanu...až ho zkrmím. A jednak druhý postřeh od A+I, že v jednom akva kvůli teplotě na 3 týdny vypnuli světlo a po třech týdnech nebylo po štětce ani památka . A už se neukázala. Ryby a kytky přežily. Což je přesně v rozporu s jiný,mi doporučeními "svítit více".
Takže můj pokus. Doma nasadím SAE a budu svítit víc , v práci bez SAE a zhasnuto na tři týdny. Mraženým v obou případech krmit přesatnu. Druhý pokus bude , že přesatnu krmit Tetrou a zkusím jenom mražené a třetí pokus bude, jakou ránu kladivem vydrží skla tloušťky 10mm :lol: :lol:
(Fosfor jsem měřill, mám ho v pohodě v obou akva...asi ho ruduška stíhá papinkat????)
V obou jsem nově zavedl CO2 hnojení + hnojení střídavě Rataj a Hu-Ben (toto zavedeno před 3týdny)
Tak uvidím, co vypozoruju....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Olda » 16 dub 2010, 15:24

Ahoj Richarde, mám v akva 2x 38W Philips aquarelle, přesná délka bez kolíků je 1047mm. Tady v Českém Krumlově případně v Českých Budějovicích ji mají v SMS elektro.
Jinou bílou zářivku v této délce jsem nesehnal, Phillips vyrábí ještě 38W (1047mm) TLD master 840ku ale ta je dost dožluta.
Mám tedy dvě aquarelky a růst tmavých koleček pozoruji také, jsem zvědav jak se to vyvine...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Pecan » 16 dub 2010, 16:38

Nemám čas to teď prohledávat, zkoušel si :
http://www.osram-shop.cz/zarivky/ ?
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Aquarelle

Příspěvekod kukla1 » 16 dub 2010, 19:29

Uživatelský avatar
kukla1
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 12 bře 2010, 23:14

Příspěvekod A+I » 17 dub 2010, 08:47

Pecan píše:Mám černou ruduchu ve dvou akva s rotlinami. Tam s tím bojovat musím. Už jsem vyzkoušel ledacos , teď mi připadá, že se rozmohla poté, co krmím mimo jiné mraženým - konkr. koretry , dafnie . Četl jsem zde od A+I, že také bojovali se štětkou a jednak problém viděli ve fosforu, kterého je v tetraminu hodně...tím krmím , přestanu...až ho zkrmím. A jednak druhý postřeh od A+I, že v jednom akva kvůli teplotě na 3 týdny vypnuli světlo a po třech týdnech nebylo po štětce ani památka . A už se neukázala. Ryby a kytky přežily. Což je přesně v rozporu s jiný,mi doporučeními "svítit více".
Takže můj pokus. Doma nasadím SAE a budu svítit víc , v práci bez SAE a zhasnuto na tři týdny. Mraženým v obou případech krmit přesatnu. Druhý pokus bude , že přesatnu krmit Tetrou a zkusím jenom mražené a třetí pokus bude, jakou ránu kladivem vydrží skla tloušťky 10mm :lol: :lol:
(Fosfor jsem měřill, mám ho v pohodě v obou akva...asi ho ruduška stíhá papinkat????)
V obou jsem nově zavedl CO2 hnojení + hnojení střídavě Rataj a Hu-Ben (toto zavedeno před 3týdny)
Tak uvidím, co vypozoruju....

:lol: Ja jsem taky zvedava, co vypozorujes. Jestli myslis tim SAE = Siamese Algae Eater (Crossocheilus siamensis), tak se musim pousmat Tvym optimistickym nadejim. Hlavne dej pak vedet kolik te stetky pozraly. :lol:
Urcite v te praci nesvit, vydrz to. Kolik tam mas rostlin?
Jeste jeden poznatek Ti sem napisu. V tom akva, o kterem byla rec s tim Tetraminem a fosforem, se zmenilo jeste neco, co mozna stoji taky za zamysleni, to me trklo az ted nedavno, ale mozna to jsou vsechno nahody .. ze by? Byly tam na dne ryby, kterym jsme kazdy den po nekolik let davali na noc Algae Wafers od Hikari (obsah fosforu 1.4%). Pred pul rokem jsme ty ryby prelovili jinam a tim padem tam prestali hazet ty tablety a zacali je hazet do toho vetsiho akva. V te tristovce se stetka premenila na zelenou rasu, kterou by mne mozna kdekdo z vas zavidel :D a v tom vetsim se zacala delat stetka, ktera tam pred tim nebyla a ted uz ji tam je docela dost. Celou dobu brblu, ale kliklo mne to az ted nedavno.
A ted Hamletovska otazka: souvisi to - nesouvisi... ? :3: Vim, ze nic nevim .... 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Olda » 17 dub 2010, 20:40

Pecan píše:Nemám čas to teď prohledávat, zkoušel si :
http://www.osram-shop.cz/zarivky/ ?


Tak je tam jedna 38W - 880ka - skywhite - 1047mm

dobrá info, dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod richard » 19 dub 2010, 07:00

to olda. díky, je to pro mne trošku z ruky (zlínsko). Ale v létě jedu na šumavu, tak se tam stavím.

to pecan: díky, ale na prvním místě mám tu aquarelku.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 19 dub 2010, 08:57

Bavil jsem se s jedním "mořským akvaistou", který už jede teď na hodně velké "kšefty", ale s akvaristikou začal v osmi letech (sladkovodní) a na vojně choval skaláry v "akva" , které slepil z plexiskla kanagomem....aby měli na pivo!!!!
(to jsem jenom předeslal, abych uvedl, že to není nějaký tlučhuba)
A shodli jsme se , že před dvaceti lety nikdo nevěděl, co to "štětka" a podobné neplechy, je. A jediné, v čem je patrně rozdíl proti létům dávno minulým , je voda - tedy úprava vody ve vodárnách....
Filtry .- jednoznačně lepší než tehdy, světla...kdo tehdy řešil vlnovou délku a luxy apod. , rostliny - větší výběr,zanlost vhondých podmínek , hnojiva (nepamatuji se, že bych je před dvaceti lety pužíval....prostě nebyla) .... vše je o někoilk kategorií lepší, jediné, v čem by tedy mohl být problém, je voda. Pokusím se do obou akva znovu dávat tu demineralisovanou vodu z op. sálů , ale až po proběhlém pokusu.
Pozn. "Siamské řasožroutky" patrně zatím nemají hlad....(jsou tam od pátku, 6ks na 120l akva....)
přidám foto...to se zasmějete :oops:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron