černá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Pecan » 27 dub 2010, 22:39

Milane , parmičku jsem nasadil do akva v ložnici a pustila se zatím do zelené řasy , připadá mi, že i štětka trochu ubývá...
V Malawi mám zatím jemnou zelenou, ale tu hravě zvládá osazenstvo...+ ancíci....
PMDD je asi docela dobrý nápad....napsal jsem si o něj... uvidím.
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod richard » 29 dub 2010, 08:31

A+I píše:
richard píše:..Vysvětlení tvé zelené štětičky nemám. že by nový druh? každopádně to vypadá fantasticky. Je to stále zelené, nebo mění barvu zpět na černou?

Stetka zacala zelenat na podzim (asi v listopadu) a behem mesice byla zelena po celem akvariu. Barvu nemeni, je porad stejne zelena.


Álo, zelená štětka - ty jsi teda pěstitel. Měla by sis to přihlásit jako šlechtitelský patent nebo tak nějak. :-)
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod richard » 29 dub 2010, 08:34

Milane, díky. tvá akva vypadají parádně a řekl bych bez řas.

Uvidím co udělá vincentka + hnojivo s černou řasou při delším období. Tablety až v posledním připadě. S parmičkou do akva máš pravdu, řasu z pozadí doluljí ancíci - s těmi jsou malavky kamarádky.

To od rataje počítám, že byl řesobijec. Taktéž jsem ho dřív zkoušel použít, ale bez výsledku. bioflor + dobře rostoucí rostliny jsou daleko lepší kombinace.

Tak kytka v malawi je umělá?

Pecane ty chceš dávat PPMD do malawi nebo tomu špatně rozumím?
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 29 dub 2010, 15:14

To od Rataje na řasy je "Algae Destruct" Řasobijec je pouze "lepší" hnojivo s přídavkem tuším Mn

Já mám t.č. tři akva - v práci 200l , doma 120l lořžnice - "rozplavka" délka 160cm , v hlavě postele a dole v obýváku malawi

Takže to hnojivo do práce , kde řasa začíná a doma do ložnice , kde je řasa zdomácnělá.....ale už na ní pracují parmičky černopruhé , neboli SAE neboli Ottocinclus siamensis

Pozn. řeším černou , zelená by mi pochopitelně nevadila....nafotím ,m jak zpracovávají "Otíci" řasu a dám to někam sem , jestli chcete , mám z toho radost....

Navíc pro jednu sestřičku teď lepím krevetkárium s botanickou zahradou.....v jednom....jestli to vyjde , nafotím a myslím, že to bude originální...toto je zatím bez řasy (protože je bez vody..... :lol:

:lol: :lol:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Milan Jalč » 29 dub 2010, 22:02

richarde, Ano je umela, v mojom akva s afrikou s nedarilo ani anubiasom, tak som dal umelu.
Uživatelský avatar
Milan Jalč
uživatel webu
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 24
Registrován: 12 lis 2006, 13:00
Bydliště: Humenné, SR

Příspěvekod Pecan » 02 kvě 2010, 23:22

Tak pokus v akva "ložnice" ....výsledky překvapivé na relativně krátkou dobu. SAE čistí jako vzteklí... Hlavně zelenou , ale "sráží" i štětku. Přidal jsem ještě acíky a ti jedou na všem , je to nějaký hladový druh....ožírají/luxují i černou štětku. Přidal jsem "jávský mech" a trhutku , štětka začíná povolovat a to i z kamenů. evím , jestli ten jávký měch nějakým způsobem třeba neovlivnil chemismus vody v tom smyslu, že to štětičce nevyhovuje. Posuďte. obrázky.
SAE zatím maká na jedničku. Nevím , jestli je to i tou měchýřovkou jávskou , ale štětka se zdá , že se jakoby "pouští" sama. Válí se jí chuchvalce na dně odloučené od původního podkladu.
Uvidím, jak to bude pokračovat. Teď musím odkalit , válí se toho dole na dně moře....moře štětek :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC04889.JPG
V pozadí je kámen fest zarostlý a vepředu kryptokoryna z valné části "vyluxovaná"
DSC04889.JPG (131.02 KiB) Zobrazeno 3538 krát
DSC04897.JPG
odloučená štětka z kamenů / nebo odežraná?
DSC04897.JPG (119.31 KiB) Zobrazeno 3536 krát
DSC04902.JPG
akva celkový pohled...zakomponované do nábytku...tak já to rád
DSC04902.JPG (226.98 KiB) Zobrazeno 3536 krát
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod A+I » 03 kvě 2010, 10:44

Vy mate ryby vsude, dokonce i v posteli :lol: :lol: :lol: .
Jediny muj zaver z Tvyho pokusu je ten, ze nekrmis ryby a zrejme z hladu a pudu sebezachovy pojidaji se zatatymi pestmi tu stetku. Stetka jak to vidi, tak se strachy pousti puvodniho podkladu v nadeji uprchnout na podklad jiny na jine misto, kde budou ryby vydatne krmeny. :?
Java moss mame ve 3 AQ se stetkou, takze to nevim nevim, jestli muze mit vliv na ubytek stetky a v akva s Rainbows mame vic nez rok dokonce i tu Parmicku SAE, ale zrejme ji vydatne krmime ... :D
Jinak nevim, Pecane, jsi Velky Maaaag 8) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pecan » 03 kvě 2010, 12:22

Ještě nám nějaké "nezarybněné" pokoje zbývají....
Jávský mech , tuším , okyseluje vodu??
A co se týče SAE, někde jsem četl, že se musí "naučit" na štětku , tedy dát je do akva ještě mladé, dospělé ryby s dostatkem jiného krmení už na štětku nenavykneš. Někde jsem to četl na jiném fóru jako jeden z těch "zaručených receptů"
Pravda je, že štětka se fakt pouští. Už jsem nad tím akva zlomil hůl a byl to jeden ze zoufalých a hlavně posledních pokusů. A tak, jak je zarostlé pozadí, byly zarostlé i kytky . Nicméně je fakt , že ty kytky zarůstaly štětkou , ale zároveň normálně rostly....
Uvidím. Jsou to první pozitivní signály. Třeba se to zase zhopune na tu špatnou stranu.... :roll:
Krmím samozřejmě normálně a jeden den mají půst.... Všiml jsem si, že živých koreter si SAE ani nevšimly...dobře pro mě :o
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod berco » 29 čer 2010, 21:04

Zdravím
chcem sa opýtať aké máte skúsenosti z riasou teraz cez leto cca 2 tyždne pozorujem strašne zrýchlené rastenie hlavne na skle jeden den oškrábem a za dva je hnedé a hlavne v ryhach na skle najviac. Tak neviem či sa niečo pokazilo v akva alebo za to može teplejšie počasie. nič som v akva nemenil a všetko robím stále rovnako.
Uživatelský avatar
berco
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 9
Registrován: 17 dub 2010, 20:20
Bydliště: Zlín / Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Pecan » 29 čer 2010, 21:23

...nesvítí vám na akvárko přímé nebo i odrežené světlo třeba od zrcadla?
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron