černá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod richard » 20 dub 2010, 13:15

álo, nějak jsem tam na první čtení nebo spíš rychlé proletění očima nenašel, že je přinesena z východu. Pouze vidím druhy, a jak odstranit a že je všude.

Tak se pokusím ještě hledat a číst pomaleji. díky za články.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 20 dub 2010, 13:59

Richarde, kdyz si pozorne prectes co jsem psala, tak budes vedet, ze to v techto clancich neni. Psala jsem tam, ze nevim, jestli to nekdy najdu, ale ze sem davam aspon odkaz na jeden clanek z mnoha (ten mam ulozeny :D ).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 20 dub 2010, 14:24

Alo,

jak jsem psal budu hledat a číst pomaleji. Jen jsem to proletěl :-)
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Pecan » 25 dub 2010, 23:16

Ahoj. Četli jste tohle? http://pmdd.mrp-cz.com/index.php?stranky=pmdd
Pro mě je to novinka , pořád jsem někde četl o tom , že s tím někdo hnojí , ale nevěděl jsem , o co jde...
Jde mi z toho hlava kolem , ale až dokončím ten svůj "temný experiment" (jako vedlejší produkt experimentu se mi po vypnutí topítka vytřely skaláry ve 23°C vodě :D ) , tak při negativním výsledku okamžitě jdu do dalšího experimentu dle návodu....
Jak říká Ala...alchymie.....
Rád bych slyšel názory na výše zmíněný článek. Díky
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod A+I » 26 dub 2010, 09:30

Nas nazor na vyse zmineny clanek: :D
1. At tam je co tam je (v akva), porostou dobre rostliny i rasy.
2. At tam pridas co tam pridas (do akva), bude tam vic zivin pro rostliny, ale i pro rasy.
3. Kde je fosfor, rostou rasy. Pokud je fosfor v krmivu, da se korigovat. Pokud je vsak ve vstupni vode, je to horsi, a nic s tim nenadelas.
4. Dulezite taky je svetlo - spectrum a intenzita.
5. Vedecky - nevedecky, asi bysme tam uz vic zivin - PMDD - rostlinam necpali. Rasy si to vezmou driv nez rostliny.
6. Zkousel jsi nasadit proti fosforu a prebytecnym zivinam zeolit?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pecan » 26 dub 2010, 09:48

A+I píše:Nas nazor na vyse zmineny clanek: :D
1. At tam je co tam je (v akva), porostou dobre rostliny i rasy.
2. At tam pridas co tam pridas (do akva), bude tam vic zivin pro rostliny, ale i pro rasy.
3. Kde je fosfor, rostou rasy. Pokud je fosfor v krmivu, da se korigovat. Pokud je vsak ve vstupni vode, je to horsi, a nic s tim nenadelas.
4. Dulezite taky je svetlo - spectrum a intenzita.
5. Vedecky - nevedecky, asi bysme tam uz vic zivin - PMDD - rostlinam necpali. Rasy si to vezmou driv nez rostliny.
6. Zkousel jsi nasadit proti fosforu a prebytecnym zivinam zeolit?

Včera jsem to měřil NO mám na 30mg , P neměřitelný...možnáí je to starým testerem , pH 6,8 , železo asi 1,5mg/l ,GH 7 , KH 3,5
Takže taková hrůza to není. Zeolit mám pořád jako více než třetinu náplně externího filtru , jenomže ho pouze "propírám"
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod A+I » 26 dub 2010, 10:35

Ja Ti nevim, Pecane, nad tim fakt nezbyva nez kroutit hlavou. Zkus jeste zmenit svetlo, cim tam svitis ted? Nemelo by tam byt svetlo domodra nebo modrofialova.
Ja, jako laik, jsem si vzdy predstavovala, ze jednou snad se mne povede to, ze stetka odumre a pripadne misto ni zacne rust nejaky zeleny mechovy povlak. Jenze se stalo to, ze stetka nezacala miznout, nezacala byt kratsi, ale jednoduse zezelenala. A ted mi rekni - zezelenala proto, ze mela vic zivin pro sebe a nebo ze mela min zivin pro sebe? :?:
Nad tim akva byly 3 stejne zarivky dofialova a koncem leta jsme jednu z nich vymenili za jinaci. Nad jinym akva (Geophagus) jsme meli tuhle kombinaci, ale tvorily se tam jakesi dlouhe vlasy (taky rasa) a tak jsme tu jednu zarivku vytahli a dali tam misto ni jinou, takze tam ted jsou same dofialova a zacala se tam delat stetka. Mame v planu ted v tydnu zarivky vymenit a dat tam zpatky takovou, jaka je nad tim akva se zelenou stetkou. Uvidime, co se stane a budu informovat. Kazdopadne se to nikdy neprojevi hned, ale vezme to tak 2-3 mesice.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Pecan » 26 dub 2010, 11:50

Osram Lumilux Warm White L30w/830 nevím nevím nevím , prostě nevím :evil:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod richard » 26 dub 2010, 15:57

BISANE: PPMD - nemám zkušenosti, doplňuji vincentku, bioflor od rateje nebo florenu od sery. Výhodou je, že nemají dusičnany a fosforečnany, kterých je ve vodě od ryb dostatek.

Álo dovolím si nesouhlasit u mne v silně zarosteném akva (předchozí amazonie) to bylo přesně naopak:
- pokud se daří kytkám, řasy nemají šanci
- pokud se nedaří kytkám, řasy jen kvetou.
v akva nebyl žádný zeolith, interní honič vody, zářivka sunglo. Nejhezčí bez řas bylo silně zarostlé, zásahy max 1x měsíc (protrhání, odsátí kalu, výměna max 1/5 vody).

Toto tvrdí i literatura, která tvrdí, že kytky a řasy v jednom akva se nesnášejí a prosperuje jen jedno z toho.

Alo, experimentoval jsem se zeolithem - určitě pamatujěš a nezaznamenal jsem nějaký výrazný dopad při pohledu akva při dlouhodobém používání). Od řasy na pozadí mi pomáhají doplnění ancistři.

Vysvětlení tvé zelené štětičky nemám. že by nový druh? každopádně to vypadá fantasticky. Je to stále zelené, nebo mění barvu zpět na černou?
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Milan Jalč » 26 dub 2010, 22:18

mne pri afrike pomohlo AlgoStop depot v boji so štetinkovou čiernou riasou ( http://www.akvaobchod.sk/tetraaqua-algo ... l?cPath=74 )
Uživatelský avatar
Milan Jalč
uživatel webu
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 24
Registrován: 12 lis 2006, 13:00
Bydliště: Humenné, SR

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron