černá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 10 kvě 2007, 14:15

canart píše:
Este by som sas pozrel na fosfor. Dusicnany niekedy nie su hlavne voditko.


Ta věta vypadá nenápadně, přitom je to velice důležitá informace. Řasy mívají rády fosforečné živiny.

V práci máme identické malawi akvárium a i když jsme s řasou neměli nijak zvlášť velké problémy (nemáme přerybněno), měli jsme tam interní filtr. A stále to "nebylo ono". Jako by to máchání filtračních medií přímo v akváriu způsobovalo to, že se to nechce srovnat.
Při přechodu na externí filtr se vše upravilo.

Jelikož zde máme jen 10 saulosek, ani tak často neměníme vodu. Během dvou let nám anubiasy porostly skoro celé pozadí a v podstatě na nich nejsou žádné řasy.

Teorie, proč tomu tak je, nechám odborníkům, podávám informace z mé praxe. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Kruan » 10 kvě 2007, 14:47

a cim ty saulosky krmis ze ti nezerou ty anubisy ?
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Katarínka » 10 kvě 2007, 15:03

S tym fosforom mi to uz radili aj kamarati. Nie je problem zistit kolko ho tam mam (kupim test), ale ako ho potom znizim, ak by bol vysoky jeho obsah? Skusim zohnat tester na fosfor a uvidim co zistim :shock: Ale rybky v noci zatial nesvietia :P
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Mauve » 10 kvě 2007, 15:08

Krmím je normálně, Sera, SAK.......Žádná okurka, rajče, cuketa, salt, zelí - nic takového..
Ty rostliny nejsou určitě špičkové, ale myslím, že jsou velmi dobré.
Nechci tady dávat nikomu falešnou naději a nějaké "zaručené" recepty (nic takového nemám, jen popisuji konkretní situaci). Prostě v tom akváriu u nás v práci to tak je. Externí unistar, 10 saulosek, pozadí od Radima, brutto 200 litrů. Jo a dva ancistrusi, ti sem tam udělají do listů díry. :wink:

http://www.cichlids-zidek.com/pozadi.html

je to druhé akvárium v levém sloupci - od vrchu. Tak vypadalo jako nové. Anubiasy za cca dva roky porostly cca 70% pozadí a řekl bych, že na malawi akvárium jsou ve velmi dobré kondici. Asi by to sneslo fotku, já vím. :oops:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 10 kvě 2007, 19:19

Katarínka píše:S tym fosforom mi to uz radili aj kamarati. Nie je problem zistit kolko ho tam mam (kupim test), ale ako ho potom znizim, ak by bol vysoky jeho obsah?


Menej krmit a casta vymena vody.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod shimie » 14 říj 2007, 20:20

Mam problem z riasou. Do nedavna som mal v akva peknu zelenu riasu. Ked som menil piesok som povyberal kamene na ktorych bola uz zelena riasa. Kamene som ale musel nechct cez noc vonku a riasa obschla. Po case sa mi uz nerobila zelena, ale akasi fialova riasa. Teraz su kamene cele pokryte fialovou riasou. Na kusku je aj povodna zelena, ale dalej sa nerozrasta. Mate nejake skusenosti s fialovou riasou ??? Foto mozem dodat zajtra.

Co sa tyka vody, dnesne meranie:

pH: 8.0
NO3: 25-50 mg/l
NO2: 0.1mg/l
Naposledy upravil shimie dne 14 říj 2007, 22:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod wladys » 14 říj 2007, 21:24

Co já vím,tak fialová je ta černá štětice pokud oschne.....takhle mě po vytažení z vody taky zfialověla..když sem kámen vrátil ryby ji normálně sežraly(hlavně trawasáci)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod shimie » 14 říj 2007, 21:49

wladys píše:Co já vím,tak fialová je ta černá štětice pokud oschne.....takhle mě po vytažení z vody taky zfialověla..když sem kámen vrátil ryby ji normálně sežraly(hlavně trawasáci)


Oschnuta zelena riasa sa postupne menila na hnedu a vzapati na tu fialovu, ktora je tam uz asi 3 mesiace. Ryby sem tam do nej zahryznu, ale tak sa jej nezbavim...
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod shimie » 14 říj 2007, 21:54

Netreba viacej, alebo menej svietit?

Svietim od 15.00 do 22.00
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod shimie » 15 říj 2007, 18:16

Fialova riasa
Přílohy
Riasa.jpg
Riasa.jpg (225.68 KiB) Zobrazeno 2219 krát
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron