Vysoká teplota vody v AQ v těchto dnech

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vysoká teplota vody v AQ v těchto dnech

Příspěvekod jonathane » 23 kvě 2007, 07:13

Ahoj všem, nevím jestli jsem příspěvek nebo spíše dotaz zařadil správně, ale mám dotaz. Včera večer kolem 22 hod. jsem koukal na teploměr , který mám umístěný ve filtru pod AQ a zjistil jsem, že teplota vody je 29 st. Topítko je nastavené na 25 st., takže určitě netopí. Máte někdo stejný problém. Dá se voda nějakým způsobem schladit než výměnou vody? Je možné použít kostky ledu? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod omega » 23 kvě 2007, 07:47

do 30 stupnu jsem nic neresil jen jsem zvysoval vzduchovani (obsah kysliku ve vode klesa s teplotou), nad tuto teplotu jsem poustel chlazeni, ktere jsem mel vyresene ze dvou ventilatoru na PC namirenych na hladinu, jak se voda odparovala, tak teplota klesala nekdy az o 7°C ve srovnani pred spustenim, problem je, ze se denne odpari jednotky litru vody... ale kdyz clovek bydlel ve starem panelaku tesne pod cernou strechou s okny na zapad tak nebylo moc jinych levnych reseni...
kostky ledu bych do akva nedaval (silne lokalni ochlazeni vody rybam nedela dobre), ale jestli mas moznost tak PET lahve plne ledu do externiho filtru... s tim ale osobni zkusenosti nemam, jen jsem to nekde cetl, kdyz jsem hledal reseni...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Mauve » 23 kvě 2007, 08:32

Tak už je to zase tady :) sezóna přehřívání akvárií začala.

Minulý rok jsem srážel teplotu pet lahvemi naplněnými vodou, které jsem střídal v mrazáku - když led v petce roztál, vyměnil jsem ji za další, namraženou. Petky jsem dával přímo do akvária. Je to jednoduchý a účinný způsob. Samozřejmě pomáhá vše možné - větráčky z PC zabudované v krytu akvária, omezení svícení zářivek na nejnutnější dobu (krmení), spuštěné žaluzie v oknech, pomáhá i puštění větráku na čelní sklo akvária........

Co se týká vložení petek přímo do akvária - nepozoroval jsem žádný problém, přirovnal bych to k tomu, že člověk se také přiblíží k ohni jen na takovou vzdálenost, kterou snese. Dávat petky do externího filtru by také šlo, ale je to víc práce (filtr mám zadeklovaný makrolonem, což máš Martine asi taky, když máš komplet od Radima).
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

re

Příspěvekod jonathane » 23 kvě 2007, 10:09

2 Mauve:
Ahoj, moc diky za odpoved. Ty pet lahve je super napad....nechci jeste menit vodu v AQ a proto jsem se radsi zeptal. Samozrejme, ze mam filtr to same...zadeklovany makrolonem. Ale ty petky zkusim. Je 10.00 hod. a venku, prestoze celou noc prselo a trochu se ochladilo, je teplota 28 st. Martin
Naposledy upravil jonathane dne 23 kvě 2007, 21:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

re

Příspěvekod jonathane » 23 kvě 2007, 10:10

2 Omega: diky....... :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod Mauve » 23 kvě 2007, 10:30

heteroscodra píše: celou noc prselo a trochu se ochladilo, je teplota 28 st. Martin


Tak to budeš mít "veselo", v takovém červnu, červenci - bude rozhodně tepleji. Teď bylo teplo jen pár dní.

Ty lahve - pro jistotu připomínám - očisti od etiket. Já vím, je to asi samozřejmé, ale aby mi tu pak někdo nenapsal, že jsem na to zapomněl upozornit. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

re

Příspěvekod jonathane » 23 kvě 2007, 10:33

2 Mauve:

Tak ty etikety povazuju za samozrejmost, ze musi dolu. Jsou preci prilepene....... :lol: :lol: :lol: Jo bydlim v 2 patre a Mezibori je dost vysoko asi kolem 780 n/m. Takze vedra jsou tu umorny. Musim poridit petky do zasoby na leto :D :D :D
Jinak co rikas na sestavu AQ??????? :o :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Mauve » 23 kvě 2007, 10:49

jj, Meziboří - teplíčko a k tomu smrádek ze Záluží, co? (byl jsem na vojně 5 měsíců u H.Jiřetína)

Sestava, no sestava, no co říct? Nemá chybu, to je jasný, ne? :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

re

Příspěvekod jonathane » 23 kvě 2007, 10:53

2 Mauve:

Smradek uz neni co byval. Hodne se to zlepsilo, co udelali v chemicce a na elektrarnach v okoli odsireni. Ale teplo tu je v lete hrozny a v zime, ta klada ani nemluvim. Ale ........jinak je tu krasne...pu, pu, pu.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod omega » 23 kvě 2007, 14:43

pri obede jsem nasel, ze se tema aktualne diskutuje i jinde...
http://www.akvarista.cz/web/diskuse/ind ... 451a#51529
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků