Korali a jine veci na zvysovani pH a tvrdosti

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Korali a jine veci na zvysovani pH a tvrdosti

Příspěvekod mklimes » 07 zář 2007, 09:20

Na celkem off-topic vlakne o koralovem pisku jsme se bavili hlavne o tom, jak dopadne chudak reef, kdyz z nej odtezi (byt mrtve) koraly... asi blbe, uz to vickrat nekoupim, ale prece jen bych rad probral vliv vapence/koralu na vlastnosti vody

Jaky ma koral vliv na vodu v akva? Je to vapenec, pouziva se na zvyseni pH (pomalu se rozpousti, je zasadity) a tvrdosti, ale jinde zase ctu, ze to vlastne funguje moc pomalu a zadny extra velky efekt to nema.. na jednom z tech linku (treti, myslim) se nedoporucuje jedla soda.. tak jak to teda je?

http://www.e-aquarium.com.au/aquarium-substrate.htm
http://aquarium-answers.blogspot.com/20 ... chlid.html
http://www.drhelm.com/aquarium/chemistry.html

Uz jsem se tady chlubil svym rozborem,
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2732

pH mam 7.2, takze trocha zvyseni mu prospeje, celkovou tvrdost 31.36, kdyz zmerim Gh a KH JBL prouzkem, je KH mezi 10-15 a GH jsou vsechny ctyri ctverecky tmave, zkratka nad 21 - coz na stupnici indikuji jako vykricniky a hodne nestastny xicht ( :cry: ) Je to pro Malawky problem?

Co bych teda mel pravidelne delat pri vymene vody? Dam tam trochu toho koralu, ale nezvysi mi jeste vice GH? Kdyz pominu, ze nejaky super odbornik sodu nedoporucuje, kolik ji tam pridavat? A co sul? Tvrdost uz zvysovat nechci, ale voda v jezere je castecne brakicka, mel bych ji tam stejne davat? Kolik?

Dik za jakykoli nazor na kterekoli tema..
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

re

Příspěvekod jonathane » 07 zář 2007, 10:13

2 mklimes:

muj nazor je ze vsechno co tady kolem te vody resis, moc prozivas. Ja davam do sveho AQ pri kazde vymene jeden sacek sody, kupuju ho normalne v Lidlu za par slupek a 5 polevkovych lzic soli. Voda z kohoutku ma Ph asi 6.5 a ja ho tou sodou zvednu tak kolem 8-8.2. Obecne plati, ze cim vic stouras do podrobnosti (myslim v AQ) tak to nepracuje jak ma (vim o cem mluvim). Precetl jsem si tady par procesu vymeny vody u jinych chovatelu (vetsinou to Ti lide maji uvedeno v sekci Vase nadrze) a zbytek neresim. Nekdo vodu neupravuje vubec a jen meri chemismus vody a paklize nejake hodnoty nesedi, tak jen vymeni vodu. Prosim, ber to jako ciste muj osobni nazor. Samozrejme, ze tenhle web je nejlepsi, nebo spis tyhle lidi co to tu provozujou Ti vzdy dokazou poradit. :o :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod mklimes » 07 zář 2007, 10:25

Jasne, souhlasim, resim to proto, ze se chci dozvedet co nejvic informaci, abych si pak stanovil co nejjednodussi postup a resit to nemusel, nebo musel co nejmene - jestli mi rozumis. Nechce se mi merit obden hodnoty a nalivat do akvarka vodicky, protoze na to nemam cas, protoze je to pruda a protoze se pak vetsinou stane, ze se clovek netrefi a ryby lapaj po dechu...

Takze se snazim zjistit, co bych mel delat a co ne, zatim teoreticky, abych byl pripravenej...

Zatim vodu nijak neupravuji a rybky jsou OK, ale jsou to "jen" Tetry a Ancistrusove, az najedu na Mbuny nerad bych je nejak stresoval.
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

re

Příspěvekod jonathane » 07 zář 2007, 10:33

2 mklimes:

jsem rad zes to pochopil spravne. Presne tak nejlepsi je mit chemismus vody v AQ bez nejakych chem. srrrr..... :lol: :lol: :lol: Ale podle toho co jsem tady cetl nemusis mit strach z toho az najedes AQ s malawkama. Tusim ze mas nejakych 250 L? Ze? Jj k tem radam je opravdu tenhle web nej. Potykal jsem se v posledni dobe s nalevnikem a dost lidi mi tady pomohlo. Tak preju hodne stesti v pochytavani rad a at Ti AQ po najeti Mbunama dela jen radost...
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod wladys » 07 zář 2007, 21:42

mklimes:
...ve tvém případě(tvrdá voda ) bych PH zvedal sodou...jaké množství bude třeba si už odměříš sám,podle toho jak se ti to bude zvedat.Jedlá soda je pufrována na hodnotu kolem 8,5 takže předávkovat to nemůžeš. :o Korál pokud vím působí spíše na vytvrzení vody.Vápenec se pomalu rozpouští a vytvrzuje vodu....z PH to myslím moc nezahýbe.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků