Zapach

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zapach

Příspěvekod Lgaspo » 22 čer 2005, 18:26

A zasa mam nejaky problem :wink:
A mozno to ani problem nie je a casom sa to upravi, ale musim dat uspokojivu odpoved mojej priatelke :?

Takze akva je druhy tyzden v zabehu a asi tyzden po zakrmeni vlockovym krmivom, ktore je dnes v stadiu znacneho rozkladu - je na nom vidno taky biely povlak ako keby bol z pavuciny. Pred par dnami som este do akva dal pripravok na zabehnutie akva - mali to byt bakterie co rozkladaju zluceniny dusika. Filter bezi naplno.

A v com je problem? Ked poobede prideme domov a otvorime dvere na byte ovali nas neprijemny zapach, ktory ide z akva. Je to taka zemita vona, alebo ako keby sachorina z jazera, dokonca nas maly krpcek sa vyjadril, ako keby sa niekto pokakal. Najintenzivnejsie to ide z prepadovej komory do filtra.

Cim to je ?
Moze to byt zvysenou koncentraciou amoniaku vo vode ? Ak je to tak, tak by to malo casom ustupit ked sa namnozia bakterie a amoniak rozlozia. Alebo moze byt pricina niekde inde ?

Please help me, lebo mi priatelka zrusi akva ! :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 22 čer 2005, 19:06

No, tento zápach jistě zná každý akvarista. Každý si tímto asi prošel. Je to rozklad hmoty - tlení. Patrně hnijou zbytky potravy. S tímto pochopitelně souvisí zvýšená hladina dusíkatých látek ve vodě. Ovšem větší problém je ta plíseň (ty bílé povlaky). Takovéto chuchvalce je potřeba vyndat. Tímto se zbavíš zdroje zápachu a zvýšených dusitanů. Již zvýšenou hladinu pak napraví biofiltrace.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 22 čer 2005, 19:12

Tak to si ma upokojil a hlavne moju priatelku :lol:
Inak vobec netusim preco sa tam objavili na tej rozkladajucej sa potrave tie biele pavucinky. Co to vlastne je ? Plesen ?
Ale ked tu zahnivajucu potravu odtial vyberiem tak ale potom nebudu mat bakterie co zrat a nenamnozia sa a zabehnutie akva sa predlzi. Alebo nie ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 22 čer 2005, 19:17

Na to mám jednu pěknou větu: Všechno s mírou, čili nic se nesmí přehánět. Zakrm naprázdno, ale ne příliš. Nesmí se ta potrava někde hromadit. Jako taková ještě neprošla zažívacím traktem ryb a hůře se ve vodě rozkládá. Někde v rohu se postupně vychytá a tam začne hnít. To je jasné.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 22 čer 2005, 22:18

Nic by sa nestalo, keby si vsetko nechal tak. Voda si s tym poradi. Nic aj tak neurychlis. Mas tam pliesen, ale aj tu zdolaju bakterie (ked chces, mozes ju odsat). Teraz dosahujes vrchol cpavku, pride peak dusitanov a potom dusicnanov. Ked zacnu NO3 klesat, mozes zacat s chovom. Nic sa neboj, vsetko je OK ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Rutuf » 01 úno 2006, 19:53

Mam otazku teda trochu od tematu ale taky jsem dva tydny v zabehu mam tam od zacatku pavi oka a uz tri chcipli je to normalni hadam ze jo voda mi taky lehce zapacha
Raci se ptam zadnej ucenej z nebe nespad :?
Uživatelský avatar
Rutuf
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 13
Registrován: 18 led 2006, 16:27
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod Martin Novák » 01 úno 2006, 22:07

Rutuf píše:Mam otazku teda trochu od tematu ale taky jsem dva tydny v zabehu mam tam od zacatku pavi oka a uz tri chcipli je to normalni hadam ze jo voda mi taky lehce zapacha
Raci se ptam zadnej ucenej z nebe nespad :?

Jestliže chcípli tří paví očka a voda zapáchá, tak jistě není všechno v pořádku. Rozhodně si změř obsah dusíkatých látek ve vodě. Živorodky jsou velmi produktivní co se biologického odpadu týká, takže jestliže dostatečně nefunguje biologická filtrace mohlo dojít ke zvýšení dusitanů a dusičnanů a k následným úhynům.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 01 úno 2006, 22:34

Aky zapach to je? Comu sa podobať Myslim, ci nie je citit siru.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Rutuf » 01 úno 2006, 23:21

canart píše:Aky zapach to je? Comu sa podobať Myslim, ci nie je citit siru.

nee ten to neni
zkusim zmerit ty hodnoty
jediny co jsem zatim zmeril je ph
Uživatelský avatar
Rutuf
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 13
Registrován: 18 led 2006, 16:27
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod Rutuf » 02 úno 2006, 17:25

Rutuf píše:nee ten to neni
zkusim zmerit ty hodnoty
jediny co jsem zatim zmeril je ph

to ph je kolem 8
a NO2 mam 0,3mg/l
jo a jsem 12 dni v zabehu takze by to melo odpovidat
Uživatelský avatar
Rutuf
uživatel webu
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 13
Registrován: 18 led 2006, 16:27
Bydliště: Kosmonosy


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků