nizke Gh

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Vladimír Grégr » 07 kvě 2012, 19:11

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=241

V tvém případě bych asi použil reverzní osmozu, namíchal vodu tak, aby měla vyhovující celkovou tvrdost a pomocí jedlé sody pak eventuelně upravil PH a KH jelikož budou asi nízké. Nicméně si nemyslím, že zrovna v Tanganjice jsou ty parametry vody nevyhovující. Kdybys choval tetry nebo terčovce tak to je jiná, ale pro cihlidy bych to vůbec neřešil. Ty máš zrovna tu horší variantu kdy je potřeba tvrdost snižovat, kdybys potřeboval zvýšit tvrdost a alkalitu, tak stačí přidat vápenec a sodu a máš vyřešeno. Je to všechno dost komplikovaná teorie, já se v tom taky moc nevyznám, proto tě odkážu na tento článek:

http://maniakva.sweb.cz/chemie.htm
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod frodo » 07 kvě 2012, 20:28

lenze jedna vec mi na tom vsetkom trochu nesedi, parametre vodarni su nizsie ako podla testu JBL mi tecie z vodovodu a je az priam zaujimave, ze sa tie hodnoty nezmenili ani po 3 tyzdnoch fungovania akva a bez vymeny vody. Pred tym ked som robieval testy vody inymi testami, resp. boli to testy JBL, ale boli to samostatne testy, to som musel vodu este upravovat aby vyhovovala. Na druhej strane nepozorujem ani niake prejavy ryb, pretoze to by sa urcite prejavilo chovanim hlavne u frontos, pretoze im vyhovuje GH 10 - 12 takto vysoke GH by sa na nich urcite prejavilo. Nechcem krivdit znacke, ale asi skusim pouzit aj ine testery. Alebo ich skusim niekde inde...
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod frodo » 07 kvě 2012, 20:56

tak som vyskusal otestovat vodu z potoka hned vedla baraku a je to presny opak toho co mam doma, nerozumiem tomu, ako sa mohla voda tak zmenit.... :(
takze asi RO..
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod aaron » 07 kvě 2012, 21:05

Zdroj pitnej vody nemusí byť totožný so zdrojom prameňa toho potoka :wink:
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod frodo » 07 kvě 2012, 21:21

to je mi jasne, mne sa hlavne jednalo o spolahlivost testov, mat rovnake hodnoty v pohari a v akva mi pride trochu divne, tak som chcel zistit ci nahodou nebude rovnaky, ale je to tou vodou...
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Vladimír Grégr » 08 kvě 2012, 08:07

Doporucuju zkusit testy od Sery. Jsou sice drazsi, ale velmi kvalitni a dobre citelne predevsim. Pred tim jsem mel testy od Rataje a hlavne co se tyka mereni PH, NO2, NO3 tak bylo odecitani hodnot dost problematicke a navic i vysledky byly občas podivné. Pokud ale nejsou testy prošlé, tak by neměl být problém změřit alespoň zhruba relevantní výsledky. Teoreticky by měly parametry zhruba odpovídat tomu, co ti řekl dodavatel vody.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod frodo » 08 kvě 2012, 12:03

spravil som testy druhym testerom od tetry a je tam rozdiel. ph 7.8, KH 12 GH15. Na nete som nasiel aj meranie niekoho ineho v tom istom potoku ako som meral ja a hodnoty namerane druhym testerom su skoro zhodne, JBLkom boli cosi vyssie, takze vyzera to tak, ze tester co mam doma ma odchylky
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Vladimír Grégr » 09 kvě 2012, 07:36

frodo píše:to je mi jasne, mne sa hlavne jednalo o spolahlivost testov, mat rovnake hodnoty v pohari a v akva mi pride trochu divne, tak som chcel zistit ci nahodou nebude rovnaky, ale je to tou vodou...


Proč ti to přijde divné? Zrovna KH a GH se jen tak sami od sebe nesníží v akváriu. Pokud bys měl ve vodě kořeny nebo přidával nějaký rašelinný výluh apod, tak by ti mohlo možná klesnout trochu KH a PH, ale v tvém akváriu nic takového nehrozí. To co ti naměřily ti jiné testy je dost v rozporu s těmi prvními výsledky a někde bude asi chyba.
Uživatelský avatar
Vladimír Grégr
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 6
Registrován: 23 led 2012, 10:41
Bydliště: Říčany
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod frodo » 09 kvě 2012, 09:17

ano. ale hodnoty druhych testov su blyzsie k hodnotam udavanych vodarnami, to co by mi malo tiect z vodovodu a zaroven testy z potoka JBLkom boli tiez vyssie ako Tetrou a Tetra mala skoro zhodne hodnoty s meranim niekoho ineho v tom istom potoku...... viem ze KH a GH musia byt niecim ovplyvnene aby sa menila ich hodnota....... no nejdem to uz riesit, ryby su OK, nejavia ziadne vyrazne chovanie. ze by im nieco prekazalo
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron