Bílá řasa

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod frodo » 09 lis 2007, 11:22

Presne tento problem som mal posledny mesic.Dal som tam pozadie, novy piesok.Filter pracoval, vzduchovanie fungovalo.Akva malo byt v zabehu asi mesiac pred vypustenim ryb.Na druhy den na pozadi polcetrimetrova plesen, voda biela a smradlava.Tak som pozhanal niake pripravky proti plesniam a cakal co sa bude diat.Po troch dnoch sa to uz nedalo vydrzat, tak som to vsetko povyberal, piesok, kamene vyvaril, pozadie vydezinfikoval.Po napusteni voda cistucka, no rano znova to iste.Tak som skusil experiment: piesok v jednej nadrzi, pozadie v druhej. Voda bola rovnakeho zlozenia v oboch nadrziach. Po troch dnoch sa v v akva s pieskom ligotala cistucka voda a na pozadi bola poriadna plesen. :shock:
frodo
přispívatel
 
Příspěvky: 181
Obrázky: 66
Registrován: 19 zář 2007, 13:06
Bydliště: Hart im Zillertal, Tirol
Kolik let děláte akvaristiku?: 21

Příspěvekod Duffman » 09 lis 2007, 17:22

Kdyz jsem ted zakladal druhe akvarko,tak se mi tam udelala plisen taky,pockal jsem den a kdyz
se to nelepsilo tak jsem ji co nejvic odsal a uz je klid.A taky jsem vypral filtr, sice jsem prisel asi o bakterie ,ale snad je to lepsi nez zaplisneny filtr.
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod ziletka » 15 pro 2007, 19:36

Nechcem otvarat novu temu Pozadie mi zacalo zarastat hrdzavo zltou a bledozelenou riasou kde mam chybu Poradte mi prosim
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod Dafca » 17 pro 2007, 18:54

ziletka píše:Nechcem otvarat novu temu Pozadie mi zacalo zarastat hrdzavo zltou a bledozelenou riasou kde mam chybu Poradte mi prosim


To je normální stav, při zajíždění aq poroste řasou což je ideální pastva pro tropheusy. :o
Dafca
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2007, 14:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod ziletka » 17 pro 2007, 21:28

Dakujem Tak to je vlastne fain :oops:
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků