Jak ohříváte vodu pro doplnění při odkalení akvária?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod vlado78 » 21 led 2008, 16:23

ja mam privedenu vodu priamo k akva a nad nim mam prietokovy ohrievac..tepla voda z vodovodu moze viazat moc zn tak je vhodnejsia studena..akva ma 1300l a menim cca 300l tyzdenne. voda ma v akva 25stupnov a dopustam 21 stupnov. trva to asi 1,5 hodiny. ryby nemaju ziadny stres.
vlado78
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2007, 21:56
Bydliště: bratislavaz rovinka

Příspěvekod shimie » 21 led 2008, 17:20

Ak mam plynovy prietokovy ohrieviac, je lepsie napustat takto ohriatu vodu, alebo radsej studenu. Voda je z toho isteho zdroja ako studena, len je zohriata v ohrievaci. Straca takto ohriata voda na kvalite? Viazu sa na ohriatu vodu nejake skodlive latky???
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod mlukas » 21 led 2008, 18:30

vlado78 píše:ja mam privedenu vodu priamo k akva a nad nim mam prietokovy ohrievac..tepla voda z vodovodu moze viazat moc zn tak je vhodnejsia studena..akva ma 1300l a menim cca 300l tyzdenne. voda ma v akva 25stupnov a dopustam 21 stupnov. trva to asi 1,5 hodiny. ryby nemaju ziadny stres.


To je přesně to co hledám, jaký typ ohřívače používáte ? Jak je nastavena teplota na ohřívači ?
Bylo by možné to vyfotit?

Dík.
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod vlado78 » 22 led 2008, 09:31

shimie voda od tvojho ohrievaca eset absovluje nejaku tu cestu potrubim k vodovodu odkial ju napustas. a ona ja ohriata na 55-70 stupnov podla toho ako mas nastavany kotol. a takto horuca voda je schopna na seba naviazat tazke kovy z potrubia. robil som to podobne a ucinky boli u mna katastrofalne. ale ja mam podozrenie aj tak na zvysene takze kovy v akva a riesim to na inej stranke tohto fora..
vlado78
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2007, 21:56
Bydliště: bratislavaz rovinka

Příspěvekod René Widenka » 22 led 2008, 13:53

A co převařená voda ve varné konvici?Napustit do velkého kbelíku studenou vodu a dolít horkou vodou přímo z konvice (skrytá spirála).Měním cca 60L ve 240L akva a jestli tam naleju všechnu vodu studenou tak to musí být pro ty ryby šok,hlavně v zimě,kdy u nás teče voda opravdu studená.
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod shimie » 22 led 2008, 19:07

vlado78 píše:shimie voda od tvojho ohrievaca eset absovluje nejaku tu cestu potrubim k vodovodu odkial ju napustas. a ona ja ohriata na 55-70 stupnov podla toho ako mas nastavany kotol. a takto horuca voda je schopna na seba naviazat tazke kovy z potrubia. robil som to podobne a ucinky boli u mna katastrofalne. ale ja mam podozrenie aj tak na zvysene takze kovy v akva a riesim to na inej stranke tohto fora..


Ved prave o to ide. Voda sa zohreje na cca 70*C a potrubie medzi ohrievacom a bateriou ma asi 2 m. Ale to som presne chcel pocut. Nie je to vhodne. A co vravite na zohriatie vody v hrnci na sporaku, alebo vacsej rychlovarnej konvici. Pri velkych nadrziach je to samozrejme nerealne, ale u mna co menim kazdy tyzden okolo 80l vody by sa to dalo. Doteraz som nemal problem napustat studenu vodu, ale niekto pisal ze znizenie teploty o 5*C moze byt pre niektore ryby smrtelne, tak nad tym rozmyslam. A nemam moznost nikam v byte umiestnit dalsiu 100 l nadobu kde sa mi voda zohreje...
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod mlukas » 22 led 2008, 20:23

shimie píše:
vlado78 píše:shimie voda od tvojho ohrievaca eset absovluje nejaku tu cestu potrubim k vodovodu odkial ju napustas. a ona ja ohriata na 55-70 stupnov podla toho ako mas nastavany kotol. a takto horuca voda je schopna na seba naviazat tazke kovy z potrubia. robil som to podobne a ucinky boli u mna katastrofalne. ale ja mam podozrenie aj tak na zvysene takze kovy v akva a riesim to na inej stranke tohto fora..


Ved prave o to ide. Voda sa zohreje na cca 70*C a potrubie medzi ohrievacom a bateriou ma asi 2 m. Ale to som presne chcel pocut. Nie je to vhodne. A co vravite na zohriatie vody v hrnci na sporaku, alebo vacsej rychlovarnej konvici. Pri velkych nadrziach je to samozrejme nerealne, ale u mna co menim kazdy tyzden okolo 80l vody by sa to dalo. Doteraz som nemal problem napustat studenu vodu, ale niekto pisal ze znizenie teploty o 5*C moze byt pre niektore ryby smrtelne, tak nad tym rozmyslam. A nemam moznost nikam v byte umiestnit dalsiu 100 l nadobu kde sa mi voda zohreje...


Kdysi jsem to takto řešil u 180L akvária - napustil jsem kbelík cca 8l studené vody a následně dolil vařící vodou z rychlovarné konvice cca 1,5litru. Měnil jsem cca 40l (5 kbelíků). Dělal jsem to takto dva roky a nikdy jsem nepozoroval žádný problém. Nyní mám akvárko 320L a měním cca 80 až 95 litrů. Mám pod akvárkem menší 100l nádrž a den před výměnou ji napustím studenou vodou a následně zapnu standardní akva topítko 200W a druhý den měním vodu. V současnosti plánuji přechod na 940Litrů a to už mi 100L přípravené vody nebude stačit. Hodlám to tedy řešit průtokovým ohřívačem umístěným hned u akvária.
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků