Jak ohříváte vodu pro doplnění při odkalení akvária?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak ohříváte vodu pro doplnění při odkalení akvária?

Příspěvekod mlukas » 19 led 2008, 11:13

V současné době mám akva 320 litrů. Při pravidelné výměně vody den předem napustím 100l nádrž pod akváriem a ohřívám ji standardním topítkem na cca 26st. Druhý den odkalím akvárko a doplním ohřátou vodou. Výhodou je že se za těch cca 24 hodin z vodovodní vody odvětrá chlor a zároveň se ohřeje na stejnou teplotu jako v akváriu. Nyní ovšem plánuji stavbu akvária 940 litrů + 300litrů externí filtr. 100 lirová nádrž na přípravu vody bude malá. Řešením by mohlo být míchání vody studené a teplé přímo z vodovodu a touto směsí rovnou doplnit akvárium, ale dost se toho bojím:
1. - Jak zajistit správné natavení teploty (seřízení míchání vody) ???
2. - Má teplá voda stejné chemické a biologické parametry jako studená ??? (Centrální dodávka teplé vody na sídlišti ).
3. - Nestihne se odvětrat chlór z vody
Jak to řešíte Vy ???
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Jerry » 19 led 2008, 11:42

Ja doplnuji vodu rovnou z vodovodu a priblizne stejne teplou. Tece mi z kohoutku tvrda voda a chloru v ni moc neni. Ohriva mi ji karma.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod xrewq » 19 led 2008, 11:45

Já mám 700l akva + 120l filtr. Vodu mění přímo studenou z vodovodu bez odvětrání chlóru a temperace. Dělám to takto již 2 roky a zatím jsen nepoznal, že by to rybám některak vadilo. Vodu dopouštím pomalu, tak 1 hodinu 150l co vyměňuji. Vým že to není možná to pravé, ale nevypadá, že by to rybám některak vadilo, dokonce i pod proud studené vody rády plují a setrvají tam tak cca 30 vteřin.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod ziletka » 19 led 2008, 14:59

Ja doplnam vodu z vodovodu mam 20l vedro Napustim skoro plne vedro pribliznej teploty z vodovodu ;odmeriam teplotu digitalnym teplomerom a odchlorojem Menim z hruba 150l vody takze to nie je niako pracne Mam tropheusi a tie nemaju rady velke zmeny a myslim ze i ostatne rybyckyNa odchlorovanie pouzivam NATRUFIN vater conditioner aqua + Vodu dolievam z vedra priamo do aqua snazim sa na skalku ktoru v akva mam Priamo studenu z vodovodu neodchlorovanu nedoporucujem
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod definiti » 19 led 2008, 15:07

Vodu docerpavam studenu priamo z vodovodu a nepozorujem na rybach zvlastne spravanie.
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod mlukas » 19 led 2008, 15:55

Osobně bych se nebál toho chlóru, pro doplnění 1/3 nádrže se stejně voda naředí a velkou plochou hladiny snadno vyprchá. Navíc u nás nikdy chlór vyloženě cítit nebyl, takže asi koncentrace bude nízká. Horší je to s tou teplotou. V zimě teče z vodovodu voda o teplotě kolem 6st. Což mi přijde dost málo. Napadá mě použití malého průtokového ohřívače nastaveného na vhodnou teplotu, tak aby výstupní voda měla cca 25st. Má někdo něco takového ?
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod shimie » 19 led 2008, 18:30

Podla mna vacsina napusta vodu priamo z vodovodu a nema stym ziadny problem. Ja tez davam vodu priamo. Teplotu mam v akva 27*C a po napusteni ma voda 22*C. Behom piatich hodin sa voda zohreje na 25*C. Ak sa bojis tak den predtym pridaj ohrievacu a ked bude mat voda okolo 29*C tak ju vymen. Mas to najjednoduchsie. Ale ako som pisal, zatial som ziadny problem nemal... :o
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod shimie » 19 led 2008, 18:31

shimie píše:Podla mna vacsina napusta vodu priamo z vodovodu a nema stym ziadny problem. Ja tez davam vodu priamo, raz za tyzden 1/3. Teplotu mam v akva 27*C a po napusteni ma voda 22*C. Behom piatich hodin sa voda zohreje na 25*C. Ak sa bojis tak den predtym pridaj ohrievacu a ked bude mat voda okolo 29*C tak ju vymen. Mas to najjednoduchsie. Ale ako som pisal, zatial som ziadny problem nemal... :o
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod manaposledni » 19 led 2008, 19:26

já mam hned vedle akvária teplou a studenou vodu a odpad.takže hodim jenom hadici do akva a vypustim jí do odpadu a pak na digitální baterii si našteluju 27°c a dopustim akva
manaposledni
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 21
Registrován: 27 zář 2007, 16:46
Bydliště: Domažlice

Příspěvekod René Widenka » 19 led 2008, 19:26

Já napouštím přímo z vodovodu,přibližně stejnou teplotu jako je v akva,máme rodinný domek takže voda se ohřívá v bojleru.Je nás dost,takže voda v bojleru se neustále mění.Po výměně vypadájí ryby spokojeněji,nezdá se,že by jim to vadilo.
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků