Anubias var.nana

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Anubias var.nana

Příspěvekod cumel » 29 bře 2008, 11:05

Potrebujem informáciu. Mám už zabehnuté akva s cichlidami. Nasadil som rastliny a vznikol problém. Vallisnérie sa v pohode zobrali a rastú ako divé ale anubiasy stále stagnujú. Mám ich dané medzi skalami, všetky listy ktoré mali, sú posiate malými hnedými bodkami a stále nerastú nové listy iba vyháňajú kvety a to až dva na jednej stonke a krásne sa vynímajú. Rastliny mám nasadené už tri týždne. Viete mi poradiť aký problém má anubias? Ako dlho asi trvá,kým vyženie nový list? Bolo mi povedané,že tieto listy niesú zvyknuté na vodu, ale neviem to porovnať, ked nevidím stále nový list. Nie je potrebné napadnuté listy odstrániť a krátiť aj korene, aby sa prebudili nové očká? Čítal som, že môže rásť všade,že je odolný na rôzne vody./ Ph,tvrdosť,osvetlenie/ :?: :?:
Naposledy upravil cumel dne 29 bře 2008, 13:30, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Tomik » 29 bře 2008, 13:00

Co mám zkušenosti s anubiasy, tak to jsou hodně pomalu rostoucí rostliny...Po třech týdnech bych neočekával nějaké zázraky..Navíc nějakou dobu trvá, než se kořeny pevně přychití skal...A myslím, že když Ti kvetou, tak se mají dobře...Dal bych jim čas a ty tečky to někdy obvykle dělá řasa, ale jsou to odolné rostliny...Toť můj laický názor
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Tomik » 29 bře 2008, 13:46

*přichytí :?
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Kubec » 29 bře 2008, 16:16

nejsu žadnej odbornik, ale mysim že maji byt kořeny na světle, aspon častečně
ja mam anubiasy a mam je dany ruzně mezi kamenama a u jednoho mam kořeny skoro šecky pod kamenem a ten mě roste špatně
ale u ostatnich mam na rostlince snad každych 14 dnů novej list
mě teda ale nekveto tak možna je to tim že jdou živiny do květů a ne do listů
Uživatelský avatar
Kubec
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Obrázky: 5
Registrován: 02 úno 2008, 16:39
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milan C » 29 bře 2008, 19:39

Tomík, mne sa Anubias chytili medzi skalami za týždeň a už vyháňajú malé lístočky.Takže to záleží,
podľa mňa, hlavne od vody.Ja mám PH 8,7 a tvrdosť 270 mg CaCO3/l.Dávam soľ a sódu...
Uživatelský avatar
Milan C
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 22
Registrován: 02 bře 2008, 12:04
Bydliště: Ž-Trnava

Příspěvekod ziletka » 29 bře 2008, 20:28

Mne tiez rastu Anubiasi uplne v pohdode ani rychlo ani pomali Normalka
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod richard » 08 dub 2008, 20:29

Take mi rostly anubiasy dobře, než jsem do akva dal saulosky. Ty je docela obstojně spásají. Jakmile se objeví nový lísteček, nemá šanci vyrůst.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Hroch » 09 dub 2008, 15:12

Hodně záleží kde jsi ta Anubiasi vzal . Pokud jsou z akvárka rostou celkem v pohodě , pomalu ale rostou . Když jsou z pěstírny ( z akvaristiky ) jsou obvykle vypěstovaný na suchu , chvíli trvá než se adaptuj na růst pod vodou . Někdy se stane že postupně shodí všechny původní listy a nový listy vypadaj trochu jinak
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod cumel » 10 dub 2008, 16:15

Ďakujem za vaše odpovede. Prvé lístky mi už konečne začali rásť. Už som sa aj stretol s tým že mi ryby začínajúci lístok, myslím tú špičku, odkusli ale chvalabohu list pokračuje v raste aj bez špičky. Zaujímavé, že keď začne rásť kvet, tak si ho ani nevšimnú. Kúpil som si ich v akvaristike,
takže asi boli pestované na vzduchu. Musím asi len čakať ako sa to všetko rozrastie.
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků