Proudění ve vodě

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 27 bře 2005, 18:36

Ano, také pozoruji množení nitrifikačních bakterií přímo v hadicích. Když dojde na čištění, tak jsou mazlavé, stejně jako náplně biofiltru. Avšak na stav akvária to nemá vliv (aspoň u mne). Proto také součástí mého biofiltru je v jedné komoře náplň složená pouze z keramických válečků a nastříhané zahradnické hadice.

Proudění vody růst řas ovlivňuje. Nemám toto tvrzení nijak podložené, nebo? je jedná o osobní zkušenost. Ve starém minulém akváriu jsem měl výpust filtru blízko kamenů a voda se o ně rozrážela. V těchto místech mi rostla řasa více než jinde. Většinou to byla jemná hnědá. Nevím, zda-li jí to prospívalo, ale určitě jí proudění nevadilo. Možná máte jiné zkušenosti ? ? ?
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 12:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 05 kvě 2005, 14:55

Ahojte,
zaujala ma otazka prudenia vody v akva.
Ja momentalne budejem malawi akva cca 600 l. Pouzivam externy komorovy biofilter (cca 90 l) a pumpa mi vracia vodu do akva 2400 l/hod - teda v skutocnosti je to menej, lebo vodu tlaci do vysky 130 cm a tak prietok podla grafu klesa na cca 1600l/hod.
Tychto 1600 l/hod chcem z filtra rozviest priamo do potrubia, ktore bude polozene na dne akvarka. Z tohto potrubia bude niekolko vyvodov nad pieskom, cim chcem zabezpecit pohyb vody nad dnom.
Navyse chcem pohyb vody este podporit dvomi pumpami v akvarku ( prietok 650 l/hod), ktore budu tiez prehanat vodu (cez potrubie na dne akva) ponad dno akvarka a zaroven do molitanu odchytavat kal - tento system som odkukal zo stranky http://www.cichlid-forum.com/articles/ug_jets.php, kde si to celkom pochvaluju.
Som zvedavy na vas nazor na taketo riesenie. Nebude to prilis velky pohyb vody?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 05 kvě 2005, 17:33

Vítám Tě Lgaspo!
Článek jsem si prohlédl (záměrně říkám prohlédl a ne přečetl :) ) a je to docela dobrý nápad. Proč ne. Docela jsem zvědav na to, jak to bude fungovat (realizuješ-li to ve své nové nádrži). Další čerpadla můžeš klidně přidat. U 600 litrovky (tipuji tak 2metry dlouhé) by to neměl být problém. Budou-li mít k dispozici své jeskyňky a úkryty nemusíš se bát, že by byly ryby ve stresu z přílišného pohybu vody. Oni si klidné místečko vždy najdou. Problém jsou mladé ryby. Ty se v takové vodě dost plácají. Ale jak říkám, v 600 litrech si vždy něco najdou...
PS: až bude akva hotové určitě na nás tady nezapomeň a koukej poslat ukázkové fotografie :lol: Už se těším (a asi nejenom já).
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 12:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 06 kvě 2005, 08:37

Dik za privitanie a aj skoru odpoved. Ano realizujem to vo svojej nadrzi a urcite dam vediet ako to dopadlo. Vsetko sa snazim dokumentovat aj na fotecky, takze mozno bude aj nejaky ten fotoclanocek.
Este mam trochu obavy z toho aby mi to potrubie malawsky bagristi (lebo chcem do mojho akva Malawi mbuny a nejaku tu hapku) nevykopali. Ale nieco uz vymyslim a dufam, ze to bude skvele fungovat. Chcem sa tymto systemom vyhnut hlavne dvom veciam.
Za prve mrtvym ciernym zahnivajucim zonam v dne akva a za druhe chcem tymto znizit frekvenciu odkalovania dna.

Takze hor sa do prace!!!

P.S.: Inak sa mi vase stranky a aj toto forum velmi pacia a urcite sa tu do diskusie este velmi rad zapojim.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 06 kvě 2005, 09:01

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 01:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 06 kvě 2005, 12:08

Lgaspo píše:Vsetko sa snazim dokumentovat aj na fotecky, takze mozno bude aj nejaky ten fotoclanocek.

To je dobře, že vše dokumentuješ. Nové postupy a nápady se vážně hodí a každý akvarista-kutil (ale i ti ostatní) to jistě ocení. Už se těším.

Lgaspo píše:Este mam trochu obavy z toho aby mi to potrubie malawsky bagristi (lebo chcem do mojho akva Malawi mbuny a nejaku tu hapku) nevykopali.

Tak z toho bych měl obavy také. Popíšu Ti vlastní zkušenost. Mám v nádrži dvě skalky z několika kamenů. Jako prevence sesuvu jsem celou skalku začal stavět rovnou ode dna (ne na písku). Aby jednotlivé kameny netlačily na skleněné dno, tak jsem je podložil polystyrénem (běžně doporučované opatření). Polystyren jsem vždy uřízl v půdorysu toho oného kamenu (tak, aby moc nepřesahoval). Nyní, když ryby začaly hrabat všechen písek okolo (a hlavně uvnitř jeskyní) je vybagrován. Sem tam prosvítá dno a již zmiňovaný polystyrén (i když přesahuje minimálně). Když si tedy představím, že by mi pod pískem vedly trubky rozvodu filtrace, tak bych asi nebyl moc nadšen, protože by všechny koukaly ven.

Lgaspo píše:P.S.: Inak sa mi vase stranky a aj toto forum velmi pacia a urcite sa tu do diskusie este velmi rad zapojim.

Díky Ti moc za uznání a mi tady určitě budeme moc rádi za Tvé návštěvy. :lol:
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 12:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 06 kvě 2005, 12:15

Takze moje obavy sa potvrdzuju :lol:
Uvazujem ze ponad to potrubie natiahnem sietku aby sa k nemu tie potvorky nedostali alebo potrubie oblepim pomocou silikonu (pripadne Epoxy zivice) a piesku.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 06 kvě 2005, 12:28

To je dobrý nápad. Trubky zamaskuj a je to :idea:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Předchozí

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron