Svetlo

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Svetlo

Příspěvekod cumel » 22 dub 2008, 11:21

Caute všetci. Potreboval by som zistiť či môže sila svetla pôsobiť na rastliny. Prečo sa pýtam? Mám akva 120l výška vodného stľpca je 45cm. Používam 3x 18W žiarivky / 1x nature oceanic, 1x nature colour, 1x lumilux/. Mám 5x anubias var.nana a listy na ktoré pôsobí svetlo majú na sebe hnedé škvrny. List,ktorý je pod iným listom / teda naňho nesviety priamo svetlo/ je krásne zelený. Listy sú cca rovnako staré. Je teda to svetlo veľmi silné alebo je toho iná príčina? Všetky hodnoty vody mám úplne v poriadku.Ďakujem.
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Bata » 22 dub 2008, 16:20

Čus je to tím, že anubias nemusí přímé světlo. Mnohem lépe se mu daří ve stinějším místě akvaria
Uživatelský avatar
Bata
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 36
Registrován: 31 bře 2007, 17:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod TomT » 22 dub 2008, 16:21

jak dlouho máš akva v provozu?
jak dlouho denně svítíš?
víš jak když jsem byl malý na krycím skle mi do akvárka svítila jedna žárovka a uvnitř bublal jeden "bublifuk" a rostliny byly úplně parádní....
mám spíš zkušenost že nepřítelem rostlinek v malawi je ph/soda/ a taky přidávaná sůl/hlavně po nějakém větším zasolení pozoruji že rostlinky s tím mají problémy/
navíc se moje tlamky naučily na ty rostlinky chodit takže už zdevastovaly skoro úplně Vallisnerie a u Anubiasů jim zatím chutnají jen mladé lístky, které svým ozobáním tak trochu znetvoří.... :o
ono kluci Ti stejně napíšou že v malawi rostlinky nemají moc co dělat....
každopádně je to boj....
vydrž.
tt
Uživatelský avatar
TomT
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 37
Registrován: 14 bře 2008, 16:27
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod cumel » 24 dub 2008, 00:56

Akva mám zabehnuté už dosť dlho,svietim 12 hodín denne.Sol ani sodu nepridávam a moje tlamky si rastliny moc nevšímajú. Takže moc silné svetlo anubiasom asi škodí?
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Hroch » 24 dub 2008, 07:40

cumel píše: Takže moc silné svetlo anubiasom asi škodí?


To se mě moc nezdá . V porovnání s intenzitou slunečního světla jsou 3x18W jenom bludička . Já mám akvárko 140X50X50 , osvětluji ho 3x40W , mám několik anubiasů tzěsně pod hladinou na skalce a žádný problém . U akvarijních rostlin je problém - příliš silné světlo , opravdu vyjímečný , většinou je to naopak.
Mrkni se na [web]http://maniakva.sweb.cz/prvky.htm[/web] třeba tam najdeš odpověd
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod cumel » 26 dub 2008, 08:58

Hroch díky za dobrý článok, ale ako si mám vysvetliť to, že list,ktorý bol celú dobu pod iným listom je krásne zelený? Rastie v tej istej vode a príjíma tie isté prvky, ako list nad ním,krorý je posiaty hnedými škvrnami.
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava

Příspěvekod aaron » 26 dub 2008, 11:10

ja mam na holandanovi 40W sylvaniu na vysku 40cm akva a mam pocit ze je to az az. tie anubiasy boli uz aj predtym vo vode?
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod cumel » 26 dub 2008, 11:20

Kupoval som ich v akvaristike,kde ich mali vo vode. Či boli vypestované na vzduchu alebo vo vode to neviem. Mňa len zaujíma prečo jeden list je posiaty škvrnami a list pod ním,ktorý je v zákrite je pekný.
Uživatelský avatar
cumel
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 11
Registrován: 13 zář 2007, 03:27
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Lifebook » 17 dub 2009, 21:06

Já mám nádrž 790 lt a svítím 14h/den. Používám výbojky 2× 125W HQl. Začala se mi objevovat hnědá řasa. Chem. hodnoty vody mám v normálu - pH=8, NO2=0,0mg/l, kH=6°dkH, gH=10°dgH...
Tak nevím, zda ten osvit není málo??? Výšku aqua mám 80cm.
Uživatelský avatar
Lifebook
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2009, 20:29

rostliny

Příspěvekod kolarr1 » 21 dub 2009, 08:05

Ahoj v kazdem pripade se doctes vsude ze rostlinam vyhovuje PH kolem 6,8 a spise mekci voda nez tvrda Anubias je pomalu rostouci rostlina velke svetlo ji nevadi ale muze rust i ve stinne oblasti dale to neni o tom jenom koupit a zasadit rostliny take musis pokud chces aby prosperovali musis jim obcas neco dat vyzivu hnojeni zelezo,stopove prvky CO2 atd kdyz zakoupis nove kytky tak po vlozeni do vody stare listy odumrou a zacnou rust nove u anubiasu se to moc nestava ale pokud mas jeden list hnedy a druhy zeleny a ostatni take tak bych to vubec neresil a nehledal problem ve svetle.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron