Jak odstranit saponát z akvária?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak odstranit saponát z akvária?

Příspěvekod Dryják » 14 črc 2008, 22:21

Mám takový menší problém. Chlapi mi slepili nové akvárium. Při práci se silikonem používali saponát. Jakmile jsem akvárium napustil a spustil čerpadlo, tak mám filtr plný jarové pěny. Nevíte co s tím?
Uživatelský avatar
Dryják
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 17:48
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hroch » 14 črc 2008, 23:02

Asi bude nejlepší akvárko vypustit , všechno pořádně opláchnout čistou vodou a znovu napustit :o
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

re

Příspěvekod jonathane » 15 črc 2008, 13:07

resil jsem neco podobneho tady: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... highlight=
ale samo to zmizelo........
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Díky za typ

Příspěvekod Dryják » 15 črc 2008, 17:58

zkusím tedy počkat, pravda je, že mi to pění už více jak týden. Uvidíme, řekl slepej.
Zkoumal jsem co saponát je zač a podle podobného druhu jako je JAR by se ta odmašťovací složka měla sama rozložit do 5ti dní, nevím co ale dělají ostatní složky z JARu. Trošku mě mrazí v zádech z toho, že tam šoupnu ryby a oni pomřou díky takovýdle kravině.
Jinak koukal jsem, že máš shodného dodavatele techniky, jako já ... :), takže příčina bude možná také stejná.
Jak dlouho jsi čekal před vpuštěním ryb od napuštění? Koupal jsi před napuštěním jiné "zajeté" houby ve filtru abys urychlil šíření baktérií?
Já jsem včera po týdnu od napuštění začal koupat ve filtru houby z jiného akva a přes noc se voda vyčistila z bílého mléčného zákalu na křišťál, tudíž bakterie začly makat, ale filtr stále pění :( ...
Uživatelský avatar
Dryják
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 17:48
Bydliště: Praha

re

Příspěvekod jonathane » 15 črc 2008, 19:16

jj pokud Ti to delali Zidkovci, tak bud klidnej.........ja naleval "humus" z hub do filtru asi po 9 dnech zajizdeni AQ.....ryby jsem vpoustel asi po 27 dnech od napusteni.......u Tebe je to ale velky objem, takze to mozna bude dele trvat......tak Ti drzim palce......bude tam puvodni osadka z toho mensiho AQ? Nebo jsi ho uplne zrusil? Martin
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Dryják » 15 črc 2008, 21:21

málo kdo věří, ale podařilo se mi udělat několik chyb při stěhování akva k bráchovi, kde mělo akva zůstat a ryby měly mít dočasný azil. Ryby zemřely krutou smrtí otrávením a sklo horní nádrže se nám podařilo rozflákat... . Nic čím bych se mohl chlubit.
Uživatelský avatar
Dryják
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 17:48
Bydliště: Praha


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků