nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Dano74 » 19 čer 2009, 21:13

:lol: :lol: nalevnik sa premnozil. Ved on rychlo zmyzne. Ziaden strach.

Ancistrusa mozes kludne dat s Trophikmi. Dokonca by som povedal, ze je potrebny. Trophici ti nebudu cistit sklo. O to sa postara prave Ancistak.

A klobuk dolu, ze si sa pustil aj do lepenia filtru. :24:
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Vodny » 19 čer 2009, 21:21

Moment moment jaký nálevníci. V AQ se nesvítí, nekrmim ani nefiltruju, jak by se tam vzali?
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod Vodny » 19 čer 2009, 21:23

Dano74 píše::A klobuk dolu, ze si sa pustil aj do lepenia filtru. :24:


Neboj až to vyteče tak to bude doma céres. Jinak mi to nepřišlo něják obtížný čekal jsem, že se mi to bude rozpadat apt ale šlo to kupodivu hladce.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod Dano74 » 19 čer 2009, 21:26

To nevadi. Oni su vzdy v cerstvo napustenej vode :o :o .

A myslim, ze by si mal aspon vzduchovat tu vody. Je dobre, ak ma voda zabezpecenu cirkulaciu.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Vodny » 19 čer 2009, 22:30

No počítám, že to ještě stejně jednou vypustím abych preventivně odstranil to co se vylouhuje z pozadí, silikonu a taky tam mám novej kořen kterej mi plave :( ale prý se nasákne a zůstane dole bez zatížení. Takže ať si nálevníci dělaj co chtěj beztak skončí v kanále :o a příště až to napustim tak už naostro (filtr, světlo a vzduchování)
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod Dano74 » 20 čer 2009, 12:07

Ne zabudni na dolezitu vec. Ak spustis nove akva s novymi spongiami tak tym nic neziskas. Akva sa ti nezabehne. Dolezite bakterie tam dostanes:
1) Nasadenim zabehovych ryb, co je ale total shit riesenie pre ryby, lebo ich but zabijes alebo zaziju obrovsky sok.
2) Druhe riesenie, to ktore sa je bezbolestne pre ryby a praktizovane akvaristami najcastejsie, ze vlozis do filtra uz aspon 1/3 objemu zabehnutych spongii. Teda vezmes uz z fungujuceho akva cast spongii a vlozis ich do noveho. Na prvy pohlad pre laika tie spongie vyzeraju ako hnusny humus, ale v praxi sa v nich nachadza to podstatne - nitrifikacne bakterie. Samozrejme, ak zacinas od nuly je to problem. V takom pripade skus najst niekoho na portale, kto byva blizko a moze ti spongie podarovat.
3) Ak druhe riesenie stroskota da sa kupit starovaci roztok (nitrifikacne bakterie) v akvaristike.

Este jedna otazka. Mas uz jasno v tom ake ryby tam chces dat? Ako spominas davas do akva koren. Ten vsak do Tanganyiky nepatri. Bude to teda Malawi alebo amerika....?
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Vodny » 20 čer 2009, 13:26

No jasno pořád nemám :(
Jak jsem psal chtěl bych moc Trofíky. Jenže jsem psal jednomu chovateli od kterýho bych rybky bral (http://malawi-tanganyika.webnode.cz/nabidka-odchovu/), a ten říká, že na to mám moc malé akvárium. Jináč co se kořenu týče fakt se mi libí a to že tam až tak úplně nepatří asi překousnu (Akvárium se musí libit především mě :o .). Takže podku neni pro rybky jedovatý tak ho tam asi nechám, minimálně ze začátku.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod Dano74 » 20 čer 2009, 18:14

V tvojom pripade by som volil ak afriku tak Malawi, kde su tiez nadherne ryby. Ja sice mam vyhradne Tanganyiku, ale skus este prestudovat tuto stranku: http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=90.
Da ti to rozhlad o tom co s cim ide dokopy a mozno najdes inspiraciu co by si presnejsie chcel.

Rozhodne miesat jazera nedoporucujem. I ked samozrejme ryby preziju no z pohladu zanieteneho akvaristu by som to nikdy nespravil.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Vodny » 20 čer 2009, 19:18

Děkuju za link mrknu a projdu třeba se inspiruju.

Jinak z5 k nálevníkovi.
Je možné aby udělal na hladině opravdu tak mastný povlak, že když pustim vzduchování (asi před 20min jsem ho nainstaloval) tak to je jak vana s pěnou do vody? Dělá to opravdu bubliny, které drží. Po hladině by se dalo chodit! Je to normál nebo se to nechá něják ošetřit?
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod Vodny » 20 čer 2009, 23:09

Dano74 píše:V tvojom pripade by som volil ak afriku tak Malawi, kde su tiez nadherne ryby. Ja sice mam vyhradne Tanganyiku, ale skus este prestudovat tuto stranku: http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=90.
Da ti to rozhlad o tom co s cim ide dokopy a mozno najdes inspiraciu co by si presnejsie chcel.


Tak jsem to tak něják prošel a přijde mi to, že bych si nemohl dopřát ani Malawi kvůli objemu nádrže.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků