nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod jonathane » 18 srp 2009, 21:49

MMMMM píše:Přísti tyden budu napoustet akva je nekdo z Chomutova a okoli potreboval bych bordel z filtru.diky


jsem z Mezibori u Litvinova (cca 25 km od CV) neco bych ti do kyble vyzdimat mohl.....kdyztak se ozvi na SZ
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 18 srp 2009, 22:42

Vodny píše:Jo jo ale v nové nádrži by se měli objevit ne? během zabíhání. Pokud se neobjeví nemůžou vzniknout NO3 = filtr nefunguje. Jde mi o to, že když nasadim nové ryby tak NO2 určitě vyleze a všechny zabije.
Pokud jsi daval do akva vodu a filtr ze zabehleho akvaria, dal jsi tam tim padem dostatek nitrifikacnich bakterii, ktere se zivi na bakteriich zpusobujicich NO2. Pokud je jich v akva dostatek, staci je zpracovavat, drzet akva v rovnovaze a NO2 nestaci stoupnout. Ja myslim, ze mas davno zabehnuto :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Vodny » 19 srp 2009, 11:24

Prostě jsem čekal při zabíhání vývoj jako je popsán ZDE. Toť vše
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod A+I » 19 srp 2009, 23:33

Vodny píše:Prostě jsem čekal při zabíhání vývoj jako je popsán ZDE. Toť vše
Ale ten vyvoj tam je popsany prirozenou cestou bez pouziti zabehnuteho filtru. Se zabehlym filtrem davas do akva zive nitrifikacni bakterie a tim padem se tam nemusi vytvaret zdlouhavym zabihacim procesem.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Vodny » 20 srp 2009, 02:06

Jasný jenže ten filtr co mám je zbrusu novej:-) molitany ještě "smrdí novotou"
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod wladys » 20 srp 2009, 17:45

V tom případě ještě,pro jistotu týden vyčkej.Na ten týden tam dej pár čudel živorodých...a pokud bude po tom týdnu vše ok,můžeš směle zarybnit. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 20 srp 2009, 22:08

Vodny píše:Jasný jenže ten filtr co mám je zbrusu novej:-) molitany ještě "smrdí novotou"

Jezkovy zraky a co je tohle????
Vodny píše: už jsem tam 2x vylil 15l špinavý vody ze zajetého akva a vypral ve filtru zajete cizí filtr a přijde mi to že se nic neděje:-( snad jen mi tam začala růst zelená řasa. Abych nezapoměl mám tam 3 zapůjčené rybky...
To je prece jedno jestli tam das zabehly filtr a nebo ho tam jen vymachas a Tvuj zbrusu novy filtr si to do sebe nasaje. Podle me jsi mel zabehnuto hned ten prvni den po vymachani houby ze zajeteho filtru.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

jak je to spravne???

Příspěvekod berco » 24 dub 2010, 23:09

Poradite? zajtra napustam aq/malawi/ prvy krat precital som tu hodne clankou ohladom vody a vsetkeho no stejnak neviem co a ako 1000 ludi 1000 nazorou.jedine co je jednotne tak pri zabehu filtorvat a prevzdusnovat.tak zhruba :
krmit-nekrmit ? odkedy a ake mnozstvo
svietit-nesvietit? cca ako dlho
ako casto menit vodu pri zabehu?
a poprosim akyma testama meriate /znacku nasiel som tu jbl, tetra, dajana../ hlavne na to co budem potrebovat merat a daku stranku tu v cz kde si to mozem objednat to same aj potravu ktoru dudem davat aj do buducna po zabehu.
jedine co som si kupil je na rozbeh jbl-filterstart a dajana strart plus a to tam supnem hned zajtra a necham mesiac fungovat
dik za kompletne info po hromade
Uživatelský avatar
berco
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 9
Registrován: 17 dub 2010, 20:20
Bydliště: Zlín / Dubnica nad Váhom

Příspěvekod A+I » 25 dub 2010, 11:15

Ty to chces zabihat s rybama? Nemas nejakeho kamose, ktery ma akvarium a ktery by Ti zapujcil kus jeho zabehle filtracni naplne?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod berco » 25 dub 2010, 18:20

A+I píše:Ty to chces zabihat s rybama? Nemas nejakeho kamose, ktery ma akvarium a ktery by Ti zapujcil kus jeho zabehle filtracni naplne?


nie samo ze bez ryb a nikoho tu nepoznam ked tak pokial je niekto zo Zlina a bol by ochotny darovat trosku bordelu z aq budem vdacny.
Uživatelský avatar
berco
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 9
Registrován: 17 dub 2010, 20:20
Bydliště: Zlín / Dubnica nad Váhom

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků