nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 22 čer 2009, 15:27

Ahoj muzu vas ujistit ze v jezerech Malawi a Tanganika rozhodne koreny najdete...nedoporucuji se z toho duvodu ze dlouhodobe luhuji a barvi vodu ale jinak kazdeho vec jestli si ho tam da nebo ne.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vodny » 02 srp 2009, 22:59

Tak a je to konečně tady:-) moje 275l akvárium je kompletní a počínaje dnešním dnem (2.8.2009) začínám zabíhat.
Voda má prozatím 16°C takže jsem nainstaloval 250W a 50W topení abych se co nejdřív dostal na teplotu zhruba 26°C (prý se líp daří bakteriím)
Jen teda nevím jestli mám nasadit zabíhací rybky s kterejma pak nevim co udělat nebo jesttli postačí krmit prázdnou nádrž + ještě vyždímat z kamarádovo zaběhnutý 60tky biomolitan do mýho novýho filtru.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod A+I » 02 srp 2009, 23:56

Zabihaci rybky nemusis davat, pokud tam vyzdimas ten filtr. Sice z 60tky to neni nicmoc, ale treba ho tam pak vyzdimej po 2 tydnech znovu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Vodny » 03 srp 2009, 00:23

njn ale lepší k dispozici nemám. Ještě mi říkal, že mi přenechá vodu z odkalování cca 15l. Má to cenu to lejt do mojí nádrže? Přeci jen ty zbytky po rybkách by mohli posloužit jako živiny pro bakterie.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod richard » 03 srp 2009, 07:15

já bych zabíhací rybky dal - po týdnu od vyprání hub a prvním napuštění akva. Ale je to o zkušenostech. Najížděl jsem takhle zatám všechny své 4 akvárka (postupný růst od 60 do 500) - nevím jestli bez zájezdových rybek by to bylo lepší?
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 03 srp 2009, 11:05

Jj, vodu od kamarada ber, kazda kapka zajete vody je dobra! At Ti da, co odkali ze dna, to bude nejlepsi. Na pohled se Ti to nebude libit, ale za chvili se to odfiltruje a usadi pekne ve filtru a to je to, co potrebujes. Filtr pak necisti, nech ho co nejdyl tak jak bude. Zabehove ryby, vubec nedavej, je to zbytecne, my takhle zajizdime vsechny akva. Ted nedavno pred 3 tydny jsme zrovna napousteli 900 litrove akva, napustili vodu, pridali asi 150 litru vody od Tropheusu, vymachali tam od nich filtr, a po deseti dnech jsme tam prelovili Geophagy. Nemuseli jsme ani tak dlouho cekat, jindy tam davame ryby hned, treba druhy den, ale meli jsme namocene na nekolik dni koreny a chteli jsme je tam dat driv nez ryby :) . Nez tam das ryby, tak vodu otestuj na pH, cpavky, NO2 a NO3. Nedavej tam moc ryb naraz a krm ze zacatku jen malo, ale to sis snad tady vsechno precetl, pokud budou rybky jeste male, tak je muzes dat vsechny najednou :o .
Tak at se Ti to podari!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Vodny » 03 srp 2009, 19:16

Jojo rybky budu kopovat malé cca 20 Tropheu Duboisi. Dnes jsem přinesl prvních cca 12l vody s bordýlkem na dně + nasadim ještě 5 mladých ancistrusu, kteří tam budou bydlet s trofíkama. A budou pomáhat zabíhat.

Edit: ještě jsem do svého krásně čistého filtru vymačkal jeho hnusnej zadělanej filtr ale snad je to pro dobro ryb.

Edit2: Ještě dotaz mám kořen už asi 30dní ve vodě kterou jsem několikrát měnil a mám problém s tím, že pořád plava a smrdí doslova jak odpadní jímka. Nemá někdo tip jak to pořešit alespoň s tím smradem? Takto to v pokoji kde spím nechat nemůžu. Ještě jsem ten ořen opláchnul a vzal kartáčem protože na něm byl usazený nějaký sliz.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod bedna » 03 srp 2009, 20:03

Nechtěl bys hodit nějaké foto nádrže? Jinak přidej těch Trofíků, aspoň 25... Budeš rád, já bych teď taky dal ještě alespoň pět a to jich mám 23 :lol:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Vodny » 03 srp 2009, 20:25

bedna píše:Nechtěl bys hodit nějaké foto nádrže? Jinak přidej těch Trofíků, aspoň 25... Budeš rád, já bych teď taky dal ještě alespoň pět a to jich mám 23 :lol:


Ty jo zrovna jsem dofitil že se s tim pochlubim páč z toho mám děsnou radost. A všechno to umocňuje to, že je to první pokus.

Foto 1
Foto 2
Foto 3

Na fotkach je to slabší skutečnost je daleko lepší:-)

Jinak k těm trofíkům myslím si, že 20 bude stačit. Je to velká ryba a mejch 270l neni mnoho a chci aby to měli alespoň trochu komfortní. Přímýšlím o tom, že i ten kořen co mám v kýbli tam nebudu dávat i když je úplně super.
Uživatelský avatar
Vodny
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2009, 01:03

Příspěvekod bedna » 03 srp 2009, 21:27

No, jako akva je to pekne, povdlo se ti. Vybaveni take, objemove mam to same, rozmery tveho se mi nechce hledat, vazne, dej tam alespon 23 trofiku, ver mi, mam je za zady a opravdu ti budou delat radost.

Ted k tomu, co je spatne. Ta POSTEL! Nebudeme si nalhavat nic o tom, jak to delaji motylci... Proste, stale na Vas budou koukat ikdyz jim zhasnes :D Jsou to strasne zvedave ryby, vsak uvidis, ale tak jo, dobre to je :lol: Jen mozna bych mel obavy, co s vodou, ktera ti ukapne pri vymene... :wink:

Blahopreji k peknemu akvarku a ted uz jen cekat. Ale prosim, rozmysli si to jeste s tim poctem, ver mi :oops:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron