nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hroch » 02 lis 2008, 22:39

Ruda píše:Nekrmit. Voda musí zestárnout a nálevníka není potřeba krmit.


Nalevníka krmit netřeba , ale je třeba krmit mineralizační a nitrifikační bakterie.

Voda musí zestárnout - co přesně se sní stane ?

Voda zestárnout nemusí , ve dně, filtru, na kamenech se musí vypěstovat společenství mikroorganizmů které zpracovávají odpadní látky a zbytky krmiva až na méně škodlivé dusičnany.
Výměna vody během zabíhání akvária je zbytečné a nevhodné. Nevhodné proto že pokud se výměnou, během záběhu, sníží množství čpavku nebo dusičnanů, naruší se rozvoj druhů bakterií které je zpracovávají. Částečná výměna vody je vhodná po záběhu , když stoupnou dusičnany, před vpuštění ryb.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Ruda » 02 lis 2008, 23:07

Tak ono to má nějaký postup. Nálevník je běžnou součástí vody a při ideálních podmínkách jako je třeba čerstvá voda se extrémně rychle rozmnoží, rybám by běžné formy nálevníků vadit neměly, ale mohou zlikvidovat nitrifikační bakterie ve filtru ( prostě je sežerou) Boj s nálevníky není moc jednoduchý a je zdlouhavější, ideální je nechat vodu zestárnout, to nemají rádi, dá se použít 30% peroxid vodíku (opatrně) a nejlepší a nejúčinější a nejrychlejší řešení je UV sterilizer. Je také otázka, zda jde o zákal ve startovacím procesu a nebo po záběhu. Rozhodně bych nespěchal, nesvítil, nekrmil, vzduchoval, filtroval a neměnil vodu, zda hovoříme o zákalu ve startovacím procesu.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod MilaKH » 03 lis 2008, 13:38

S UV sterilizérem bych nijak nespěchal. Pokud startuje novou nádrž, jeho cílem je rozmnožit žádoucí kolonie bakterií... Nálevník se může objevit, ale nač hned používat tak silnou metodu? Musíme si uvědomit, že voda po osvícení UV zářením se zbavuje VŠECH mikroorganismů, bakterií samozřejmě i nálevníků atd.. a vycháuí z něj naprosto nedotčená voda. Pokud v akváriu nejsou ryby - jakože nejsou, když se akva teprv zabíhá, použil bych starou osvědčenou metodu, kterou tu již mnozí zmiňovali (viz. Wladys) týkající se zvýšení teploty, vzduchování snížení nebo úplné zrušení doby osvitu a neměnění obsahu nádrže. Druhá věc je, že se nálevník při zajíždění nádrže nemusí vůbec objevit - není to pravidlem.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod yossarian » 05 lis 2008, 18:36

Tak po tydnu krmeni prazdne nadrze jsem nameril podle testu 5in1 od tropical tyto hodnoty: dusicnany 20ppm,dusitany 0,5ppm,tvrdost 17 a vice dal uz stupnice nebyla :( a ph pres 8,5 dal take nebyla stupnice. Nejak mi tam nesedi ty dusicnany po tydnu.Mozna to nebude uplne nejlepsi test.

ps: Na dne se mi hromadi krmeni a to nejstarsi vypada jako by plesnivelo,mam nutkani to odsat :?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod MilaKH » 05 lis 2008, 18:48

Vůbec nějak nechápu metodu krmení prázdného akvária. Tento problém, s kterým se nyní potýkáš je naprosto logická odezva tvého počínaní. Krmíš -> není kdo by krmení spotřeboval -> nahromadění starého a zneehodnoceného krmiva. Zmiňované "krmení" bakterií musí podle mého probíhat s citem a ne krmit akvárko jako by tam byly ryby. Co je to vlastně za pojem? Jako by tam byly jaké ryby? Kolik ryb? V jaké velikosti? Zdá se mi to býti dosti chaotické a nerozumné. Při zajíždění nové nádrže jsem nikdy /krmení prázdného akvária/ nepraktikoval. Pokud jsem neměl nečistoty z jiného zajetého filtru, nechla jsem nádrž pracovat samostatně a výsledky se dostavily většinou po 3-4 týdnech. Možná nemám pravdu, jak říkám sám jsem to nikdy nezkoušel, ale nechat v nádrži shnilou potravu... :?
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod yossarian » 05 lis 2008, 19:13

Krmim minimalne abych nedelal zbytecnej bordel ale stejne to budu muset nejak odstranit.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Ruda » 05 lis 2008, 19:31

Tak když se ptáš na postup a nedodržíš ho, tak se nediv. Psal jsem NEKRMIT!!!
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Hroch » 05 lis 2008, 19:58

Pánové plácáme páté přes deváté :



Rudo : píšeš o likvidaci nálevníka , ale pokud proběhne zákal v akváriu bez ryb nijak to nevadí a pokud se tomu nechá volný průběh během pár dní nálevníková kalamita sama zmizí, nálevníci nebudou mít potravu přestanou se rozmnožovat.
Urychlená likvidace nálevníka je nutná jen pokud jsou v akvárku ryby.

yossarian: ten bordel co se ti nechce zbytečně likvidovat , je tam pro nastartování nitrifikace nezbytný. Nitrifikace - odstraňování bordelu - nezačne bez bordelu .

MilaKH: Krnivo v akváriu nehnije (anaerobní rozklad) ale tleje (aerobní rozklad) , alespoň by to tak mělo být . Pro nastartování všech procesů koloběhu dusíku je naprosto jedno jestli v akvárku tlejí výkaly ryb nebo krmivo.

doporučuji prostudovat :
filtační procesy
filtrace v praxi
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod yossarian » 05 lis 2008, 20:25

jelikoz jsem uz zacal krmit tak zustanu u teorie kterou propaguje mistr hroch :o ale vsem dekuju za nazory a rady. Ted se jdu vzdelavat abych se uz do budoucna nemusel ptat na zakladni veci.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Ruda » 05 lis 2008, 20:27

http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7
Jakékoliv nespotřebované krmivo může mít za následek zhoršení kvality vody u zaběhlé nádrže, natož pak u nádrže v záběhu. V odkazu je přehled po dnech. Nálevníka je potřeba vyhladovět! Nekrmit! Nesvítit! Vzduchovat! Neměnit vodu!
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron