nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod yossarian » 05 lis 2008, 22:17

Ruda píše:http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7
Jakékoliv nespotřebované krmivo může mít za následek zhoršení kvality vody u zaběhlé nádrže, natož pak u nádrže v záběhu. V odkazu je přehled po dnech. Nálevníka je potřeba vyhladovět! Nekrmit! Nesvítit! Vzduchovat! Neměnit vodu!

Jak poznam ze tam je nalevnik?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Ruda » 05 lis 2008, 22:34

Voda je jako zředěné mléko. To se po napuštění vody někdy stane při záběhu akva.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Hroch » 05 lis 2008, 23:25

Ten článek znám , je dobrý popisuje proces záběhu velmi dobře , ale nevysvětluje proč trápit ryby v akvárku se zvýšeným obsahem čpavku a dusitanů.

Pokud potřebuješ z nějakého důvodu likvidovat nálevníka rychleji - ok vyhladovět , peroxid vodíku, jasně to určitě funguje ....
Ale pokud nejsou v nádrži ryby spěchat a rozhoupávat procesy , nálevník zmizí , každá populační exploze končí vyčerpáním potravních zdrojů a vymřením.

Ještě k tomu záběhu bez ryb , krmit přibližně tolik jako bude krmeno až tam budou ryby. Po cca měsíci kdy zmizí čpavek a NO2
a vylezou NO3 , i nálevník by měl být pryč , vyměnit část vody (cca 1/3) aby se snížilo množství NO3, můžou se vpustit ryby.
Je potřeba nezvyšovat množství krmiva , alespoň z počátku. Filtr prát opatrně a je-li to možné ne celý, hlavně ze začátku.

Samozřejmě nejlepší je pokud je možno akvárko naočkovat - část písku z jiného zaběhlého zdravého akvárka , kus molitanu ze zaběhlého filtru nebo kal z jiného filtru.

PS: mistr nejsem jen mám informace, chci vědět jak co funguje ....
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Proces nitrifikace

Příspěvekod Kropasow » 13 lis 2008, 20:33

Mé ryby ztrácí apetit a zrychleně dýchají, taktéž má jeden tlamovec vypouklé oči. Vše tedy nasvědčuje k vlekému množství čpavku či dusitanů :( Můžete mi někdo prosím poradit, co má nyní dělat? Mám koupit bio-bakterie?
Kropasow
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 lis 2008, 20:22

Příspěvekod Ruda » 13 lis 2008, 21:13

Asi nic. Zda to jde, tak dát ryby jinam a počkat až se akva nastartuje.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod yossarian » 17 lis 2008, 14:11

Dal jsem po 4 tydenim zabehu do akva rybky a druhy den mi test ukazal pritomnost dusitanu a necekane pokles dusicnanu :( . Presne jsem vedel ze se stane neco neocekavaneho. Nedokazu posoudit jaky to ma vliv na rybky,ty jsou klidne obcas se prozenou a trosku zerou ale vetsinou jsou na miste a jen pohybujou bocnima ploutvema , nejsou uplne ready ale to pricitam spis prevozu do noveho prostredi. Jedine opatreni ktere jsem udelal byla vymena vody za cerstvou zhruba 15% tu jsem naockoval pokusne nitrifikacnima bakteriema. Doufam ze tenhle problem vsichni prezijem :(
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod FontosR » 17 lis 2008, 18:42

Já teda nevím podle toho popisu jestli jsou ty ryby jen stresovaný z převozu. Ale je uplně normální že po vpuštění ryb se hodnoty trochu zhorší chce to měřit a mělo by být vše OK. Já než v pouštěl ryby tak hodnoty byly NO2-0, NO3-12, po vpuštění ryb byly hodnoty NO2-0,1, NO3-20 ryby se drželi v hejnu a lítaly po celém akva jako splašený. Teprve po týdnu se uklidnily a byly OK.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod yossarian » 17 lis 2008, 21:20

FontosR píše:Já teda nevím podle toho popisu jestli jsou ty ryby jen stresovaný z převozu. Ale je uplně normální že po vpuštění ryb se hodnoty trochu zhorší chce to měřit a mělo by být vše OK. Já než v pouštěl ryby tak hodnoty byly NO2-0, NO3-12, po vpuštění ryb byly hodnoty NO2-0,1, NO3-20 ryby se drželi v hejnu a lítaly po celém akva jako splašený. Teprve po týdnu se uklidnily a byly OK.
Podle testu ktery mam a s trochou fantazie vidim na stupnici neco mezi 0,5 az 3 no2 ale to myslim ze by byli rybky mrtvy(jedna se o altolamprologus compressiceps) zajimave je ze cista voda z kohoutku ma podle stejneho testu No2-0 takze nejake dusitany tam jiste budou zitra se pokusim poridit lepsi test. Mate nekdo typ na osvedceny test na no2? Rybky urcite budou trosku vystresovane z presunu ale chvilkama uz se chovaji jako by se nic nedelo plavou,prohaneji se dokonce se jeden samec dvoril male samicce ale vetsinu dne jsou za kameny a v ruzne naklonenich polohach odpocivaj.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Hroch » 17 lis 2008, 21:33

Testy na NO2 jsou obecně dost hrubé, nejjemnější z cenově dostupných je asi od JBL
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod wladys » 17 lis 2008, 22:30

Zkus testy od pana Rejfíře(Aquar).Já je používám a jsem spokojen. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron