nitrifikace

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod yossarian » 17 lis 2008, 22:47

Dekuju panove,zitra jdu koupit test. Ted mi zacly rybky plavat v rohu akvaria nahoru a dolu,vzpominam ze mi tohle delali tropheusi, kdyz jsem je dal do noveho akva. Co to znamena?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Hroch » 17 lis 2008, 23:29

Kdykoliv jsem dal nové ryby do akvária, ten den se chovaly přesně takhle (naposledy v sobotu - nasazovaly jsme ryby do kamarádova nového akvária ) , nevím co to znamená.
Prvně jsem to přisuzoval že chtějí koukat na televizi , první ryby - povodně v Praze, další nákup ryb - Usáma sejmul Dvojčata .
už jsem se začal bát si další ryby koupit :lol:
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod A+I » 17 lis 2008, 23:43

To Hroch - :lol: :lol: :lol: :lol: Uz radej zadny ryby nekupuj, dejiny sveta zavisi asi na Tobe :!:
Kdyz jsme stehovali jedny z nasich Tropheusu (jeste male) z karantenniho akvarka do velkyho, tak to v tom velkym taky delali. Ale pak je to prestalo bavit. Nevim, co to znamena, jednou na foru nekdo psal, ze si mapuji akva, ale spis se mne zda, ze se boji a chteji utect zpatky kde byli pred tim :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod yossarian » 18 lis 2008, 00:46

Tve nakupy ryb jsou nebezpecnejsi pro lidstvo vic nez jadernej program severni Korei :o Ale ted me napadlo ze kdyz jsem si pred par dny dovezl rybky tak jsem jeste ten den skoncil na cpz no ehm nic :?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod yossarian » 18 lis 2008, 12:14

Takze dneska uroven dusitanu jeste stoupla uz vazne nevim co mam delat :( nepomaha nic a uz nechci menit vodu abych to zase nevratil na zacatek. rybky zijou ale jsou neaktivni. Sem totalne nasranej,vyhodil jsem test od tropicu vzteky z okna.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod FontosR » 18 lis 2008, 13:07

Já vím že na testy od Rataje všichni nadávají, ale já sem snimy spokojenej. Používal jsem ho i u moře a bez problémů koupil jsem si pro jistotu ješte testy od JBL a ukazují mi to samé co testy Rataj. Zkus ho je levnej a změř hodnoty třeba je vše OK, jestli ne tak výměna pouze 10% vody každý týden. A ještě by pomohlo buď vyždímat filtr z dlouho fungující nádrže nebo písek přeju hodně štěstí.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod yossarian » 18 lis 2008, 13:17

FontosR píše:Já vím že na testy od Rataje všichni nadávají, ale já sem snimy spokojenej. Používal jsem ho i u moře a bez problémů koupil jsem si pro jistotu ješte testy od JBL a ukazují mi to samé co testy Rataj. Zkus ho je levnej a změř hodnoty třeba je vše OK, jestli ne tak výměna pouze 10% vody každý týden. A ještě by pomohlo buď vyždímat filtr z dlouho fungující nádrže nebo písek přeju hodně štěstí.
Potrebuju ho koupit dneska maji ho nekde v kamenem obchode ?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod supina » 18 lis 2008, 17:37

yossarian píše:Takze dneska uroven dusitanu jeste stoupla uz vazne nevim co mam delat :( nepomaha nic a uz nechci menit vodu abych to zase nevratil na zacatek. rybky zijou ale jsou neaktivni. Sem totalne nasranej,vyhodil jsem test od tropicu vzteky z okna.


Možná že to je i tou vodou, ale nepočíej s tím, že Altolaprologus compresiceps budou nějaký extra aktivní ryby, třeba jako Tropheusy. Moji Calvusy nebyli po tom, co jsem je dal do nádrže pěkně dlouho vidět. Jen si zobli potravu a honem do úkrytu.
Tím ale nechci říct, abys nehlídal paramerty vody... :?
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod yossarian » 18 lis 2008, 19:16

Vodu hlidam ale je to horsi a horsi pred chvilkou jsem vymenil 25% vody za akvarijni kterou jsem sehnal tak snad se to zlepsi uz jsem z toho na prasky
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 18 lis 2008, 22:11

Kdyz uz jsi sehnal akvarijni vodu, mel jsi v ni vymachat jeste i naplne z filtru, melo by to mnohem vetsi a rychlejsi ucinek.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron