Tepla a studena

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod vašek4 » 14 lis 2008, 18:10

Taky nechámu jak si můžou myslet že z jednoho kohoutku můžou téci pitná a nepitná voda.... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vašek4
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 lis 2008, 20:34

Příspěvekod rhymes » 14 lis 2008, 18:54

celkem slušný téma 8) zatim nejvíc cool, co jsem tu za ten měsíc pročetl, superrr :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod yossarian » 14 lis 2008, 20:15

:P hlavne ze je sranda a na cizy ucet,jak jinak :cry: :D
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod yossarian » 14 lis 2008, 20:19

Kdyz uz jsem vas tak pobavil ,tak mi za odmenu prosim reknete pri jakych hodnotach dusitanu zacinaj umirat rybky ?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod shimie » 14 lis 2008, 21:42

Hroch píše:Lidi rozum do hrsti, teplá voda se dělá z pitné vody tím že se ohřeje.
Opravdu si myslíte že by z jednoho kohoutku mohla téct pitná a nepitná voda a změna by se dala provést jen pohybem páky.
Můžou se v ní rozmnožit nějaké bakterie, ale právě na ně se teplá voda zvlášť pravidelně testuje. Teplá voda nemusí splňovat jediný parametr pro pitnou vodu a to je teplota, zdravotní nezávadnost musí být splněna.
Riziko problémů u teplé vody je nepatrně vyšší, ale určitě je to bezpečnější než pít vodu z PET lahve z hypermarketu skladovanou kdoví kde a kdoví jak dlouho.


Nebol by som si tym celkom isty. Davnejsie sa tu riesilo ohrievanie vody a tiez ma to zaujimalo. Tiez som si myslel, ze je to v pohode, ved je to ta ista voda a je jedno ci ju zohrejem na sporaku alebo sa zohreje napr v prietokovom ohrievaci. Viac info je tu:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#30716
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod Hroch » 14 lis 2008, 22:44

Uznávám že je teoreticky možné že z nového ohřívače nebo potrubí se můžou uvolnit např. těžké kovy, nebo pokud je potrubí špatné, staré, kvalita vstupní vody špatná , můžou se namnožit v nějaké kapse nebo bojleru bakterie. Ale nezdá se mi to moc pravděpodobné.

Nechtěl jsem se bavit na ničí účet, jen jsem chtěl vyzvat k používání rozumu případně internetu, dá se na něm najít norma na pitnou a teplou vodu.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod supina » 14 lis 2008, 22:46

shimie píše:
Hroch píše:Lidi rozum do hrsti, teplá voda se dělá z pitné vody tím že se ohřeje.
Opravdu si myslíte že by z jednoho kohoutku mohla téct pitná a nepitná voda a změna by se dala provést jen pohybem páky.
Můžou se v ní rozmnožit nějaké bakterie, ale právě na ně se teplá voda zvlášť pravidelně testuje. Teplá voda nemusí splňovat jediný parametr pro pitnou vodu a to je teplota, zdravotní nezávadnost musí být splněna.
Riziko problémů u teplé vody je nepatrně vyšší, ale určitě je to bezpečnější než pít vodu z PET lahve z hypermarketu skladovanou kdoví kde a kdoví jak dlouho.


Nebol by som si tym celkom isty. Davnejsie sa tu riesilo ohrievanie vody a tiez ma to zaujimalo. Tiez som si myslel, ze je to v pohode, ved je to ta ista voda a je jedno ci ju zohrejem na sporaku alebo sa zohreje napr v prietokovom ohrievaci. Viac info je tu:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#30716


No určitě se to tady řešilo, ale nevyřešilo... Podle mně má pravdu Hroch.
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod RadoA » 15 lis 2008, 09:30

Podobné záležitosti boli párkrát rozoberané aj na akva.sk:
napr:
http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=5889
tam bolo aj toto:

Mno ... bola tu otázka na dolievanie teplej úžitkovej vody do akvária. Keďže niečo málo viem (pracujem v obore Wink ) tak vám aj prezradím.
... osobne by som TÚV nepoužil na iné veci ako umývanie Wink ale to len preto, že môj byt nieje zásobovaný našou Fa - nachádzam sa mimo dosah našich sietí a nemám tušenie o použitej technológii v našej kotolni.
... ak neviete nič o technológii prípravy TÚV vo vašej oblasti, tak by som TÚV na dolievanie nepoužíval ...
... ak viete, čo je použité na prípravu TÚV, je možné rozdeliť odberateľov na 2 resp. 3 skupiny.
Ad1. Ak je TÚV vo vašom okruhu pripravované v bojleroch, kde často praskajú trubkovnice, chemicky upravená voda z primárneho okruhu preniká do sekundárneho okruhu TÚV a v tejto vode sa môžu nachádzať látky zabraňujúce vnútornej korózii potrubia. Ak chcete mať nehrdzavejúce rybičky, prosím ...
Ad2. Ak je TÚV pripravované v protiprúdových výmenníkoch, je to o niečo bezpečnejšie, ale tiež by som to nerobil.
Ad3. Ak je TÚV pripravovaná pomocou doskového výmenníka (moderná technológia) tak by som tú vodu v pohode aj pil - jej kvalita je totožná s kvalitou studenej vody s výnimkou obsahu baktérií, ktoré sa pri teplejšej vode aj rýchlejšie množia ...
... tak a teraz sa každý rozhodnite, či dolievať teplou alebo studenou vodou ...


alebo aj tu:
http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=5157
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Příspěvekod Petr Ruzicka » 15 lis 2008, 10:05

Přesně tak jsem to myslel, když budeš vodu ohřívat doma v zásobníkovém ohřívači (bojleru),který není starý 20let a bude smaltovaný tak by asi vodu neměl změnit. Asi před rokem jsem doma v bojleru měnil topnou spirálu a když jsem viděl co je uvnitř na dně tak jsem se nestačil divit,bylo tam tak 10cm rezavého bláta a myslím si,že ta voda určitě neměla stejné složení jako ta studená.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod Turok » 15 lis 2008, 11:04

a víte odkad se bere voda studená??? myslím, že v těch přehradách toho leží víc než troška rzi na dně :)

neříkám že se mohou paramtry lehce lišit... to by si pak člověk nesměl dát ani doušek vlažné či teplé vody... já piju denně tak 2l vodovodní vody tak až tos e mnou sekne tak sem napíšu :lol:
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron