bordel ve vodě

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

bordel ve vodě

Příspěvekod mareks » 12 led 2009, 12:29

mám neustále ve vodě vznášející se částečky kalu nebo čeho, nepomohlo ani odkalení, ani snížení průtoku na minimum, mám vypnout čerpadlo úplně, počkat až do klesne (jestli vůbec) a odkalit? nechce se mi ale nechávat dlouho vyplý čerpadlo. nebo dočasně přidat vnitřní filtr?

detail akva na : http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=3525

díky

m.s.
Přílohy
71 012.jpg
71 012.jpg (45.29 KiB) Zobrazeno 3418 krát
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod rhymes » 12 led 2009, 13:35

Mám úplně stejný problém. Odkalím, vyměním 1/3 vody a 2-3 den mi v aqua plavou částečky. postupem času se to samozřejmě zhoršuje. Je možný, že je to velkou osádkou ryb, které vodu neustále víří??? :roll: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod shimie » 12 led 2009, 13:39

Nedavno som mal ten isty problem, filtracna vata to vyriesila.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod mareks » 12 led 2009, 15:48

no já mám asi 300l filtrační náplně z toho jedno celé balení vaty a nic , ty částečky se vůbec nedostanou do filtru, asi bude nejlepší vypnout filtr nechat to klesnout , odkalit .
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod kukurica » 12 led 2009, 16:21

Nez vypnut filter,je lepsia varianta pridat tam vnutorni filter ako mechanicku filtraciu.
kukurica
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 7
Registrován: 05 lis 2006, 22:25

Příspěvekod dejvid30 » 12 led 2009, 16:25

já tohle moc neřeším ty jezera odkud ryby jsou to je to samí i horší rybám to nevadí pokud se cítí dobře tak at to tam trochu plave to k tomu patří
Uživatelský avatar
dejvid30
uživatel webu
 
Příspěvky: 38
Obrázky: 15
Registrován: 06 bře 2008, 18:57
Bydliště: hlubočky

Příspěvekod muller.r » 05 úno 2009, 13:46

OMLUVAM sa ale nenasiel som miesto kde by som sa to opytal tak skusam tu. Dufam ze to nevadi. Nechcem koli tomu zakladat novu temu. Chcem as opytat ci by mi niekto nevedel poradit ako sa co najrychlejsie zbavit vykalov ryb. Je na to nejaka chemia alebo prirodne bakterie? Do teraz som mal spolocenske akva s rastlinkami a aj ked som mal aj zivorodky nebolo tam po dne tolko vykalov ako teraz. Teraz mam Tropheusi a v akva len bledy piesok a skali a nieje to bohvieake pekne ked sa po dne valaju vykali a to nehovorim o tom ako to ryby rozbiju a roznesu po celom akva a plava to vsade a je z toho len bordel vo vode. Preto som si zvolil na moju otazka tuto temu. Jednoducho je na to nieco alebo si len musim zvyknut a casto odkalovat? Dakujem za rady.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

Příspěvekod rhymes » 05 úno 2009, 14:21

co pyskořky, máš? :D
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod Lgaspo » 05 úno 2009, 14:22

Zalezi od toho aku mas filtraciu.

Pri filtrovani vody su dva aspekty:
1. zbavovanie vody dusika a jeho zlucenin (biologicka filtracia) - pri dostatcne velkom mnozstve filtracnych medii v podstate staci pokial cely objem akvaria prejde za hodinu aspom raz filtrom, dokonca to moze byt aj menej (HMF filtre)
2. zbavovanie sa detritu - v tomto pripade je potrebne rozhybat vodu v akvariu a dostat detrit do filtra (mechanicka filtracia) - tu uz nestaci cez filter prehnat objem akvaria raz za hodinu ale aspom 2 az 3 krat.

Mam to odskusane.
Kedysi som mal na 600 l akva cerpadlo s vykonom 1200 l / hod. Toto cerpadlo dokazalo za hodinu prehnat objem akvaria cez filter cca 1 az 1,5 krat (tlacilo do vysky asi 1,3 m). Voda bola absolutne bez NO2 a teda vyhovujuca. Ale detritu som mal viac nez dost a aj vodny stlpec bol plny drobnych ciastociek.
Potom som do toho isteho akvaria nasadil cerpadlo s vykonom 3000 l/hod a vysledok bol taky, ze voda je aj nadalej z pohladu NOx v pohode a vsetok detrit konci vo filtri, nehovoriac o tom, ze voda je takmer krystalovo cista.

Zaver je tada jasny. Voda v akvariu sa musi hybat a nie stat. A hybat by sa mala smerom k filtru.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod muller.r » 05 úno 2009, 15:26

Piskorky nemam. To s tim prudom vody je asi pravda. Ja mam jeden vonkajsi s objemom 1200litrov/hodinu a tlaci od vrchu filtra je cca 90cm a od dna asi 120cm a vnutry mam jednu hlahu s biomolitanom a ta ma asi 600l/hod. Takze celkovy objem filtrcie je asi1800l/hod a cisty prietok mysim okolo 1300-1400l/hod. Ale nejaky velky pohyb vody v akva nieje. Vsetok bordel sa mi pozachytava v priehlbinach co ryby porobili a v ich skrysach. A aj tak ja mam nasavaciu hlavu externeho filtra cca 20 cm od dna. Jednak nebol pribaleny dlhsi nastavec a jednak sa bojim ze mi to zacne nasavat piesok ked ho ryby rozburia. Ale skusim zohnat hlavicu s vatsim vykonom na vnutorny molitan a uvidim. Zatial dakujem za rady. Ak este niekto nieco ma kludne piste. Rad sa necham poucit. Dakujem.
Ps. Nasavanie a vyvod z externeho filtra mam v jednom rohu akva a vnutorny filter v opacnom. Nastavene su tak aby v konecnom dosledku vodu v akva tocili. Asi bude dobre mat tu vnutornu hlavu silnejsiu a potom sa uvidi.
Uživatelský avatar
muller.r
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 pro 2008, 17:19

Další

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků